Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction. Šéfovat bandě neschopných policistů v poklidné zašívárně, kde je nejvážnějším zločinem šťourání se v nose, není žádné umění. Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchnul nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega). Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz v našlapané Corvetě ZR 1 rychlostí 250 mil/hod k hranicím. Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku se moc netváří na to, že by se měli postavit do cesty muži, na nějž je celá FBI krátká. Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety a meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky. Bude městečko Sommerton Junction díky šerifovi Owensovi Cortézova konečná? (Magic Box)

EddyT3

Arnieho solovka se vubec nepovedla. Trapnej pribeh,jeste trapnejsi FBI ktera js uplne k hovnu. Zaporak je drsnej asi jako Pan Bramburek kdyz ma zrovna nasazenej knirek. Kdyz uz je tam Johnny Knoxville tak bych cekal,ze to bude aspon prdel,ale ani to se nedelo. Takze na pytel. Kdyz to porovnam s filmem Jedna mezi oci kde hraje druhej akcni deda Sylvester Stallone,tak Arnold dostal na prdel. Ale oba filmy stojej za hovno. Nezbejva nez pockat na film Escape plan kde uvidime oba dedecky,snad to bude lepsi kdyz spojej sily. ()

Ivuska71

Starej dobrej poctivej kladnej hrdina Arnold. Nemůžu si pomoct, ale pořád vzpomínám na jeho Komando, to byla kdysi pecka! V Konečné se vrací, jen neníl tak pomalovanej. Jinak to fáro bylo snové a oceňuju velmi koukatelného záporného hrdinu Eduarda Noriegu, hmmmm. ()

acrylic

Rychlé, svižné - zábavné! Arnold to tam sázel jako za mlada. Miluju ty scénáře, kdy si s jedním zločincem neporadí federální úřad a pro Arnolda to je jen takové to narušení jednoho dne volna :)). Bavil jsem se! ()

montel

Sommerton je malé ospalé městěčko blízko mexických hranic, kde se nikdy nic zvláštního neděje. Celé to tu má pod palcem stárnoucí šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger). Mezitím se blízko Las Vegas dostane na svobodu čekatel na trest smrti Cortez (Eduardo Noriega), který společně se svým rukojmím a bandou ozbrojených kumpánů, míří do Mexika přímo přes Sommerton. šerif Owens se tak společně se svými zástupci musejí připravit na hotové peklo...Parádní akční zábava, která si na nic nehraje a která fandy akčních filmů musí bavit. I když zde vypadá Arnold ža zenitem, opak je pravdou a i díky němu je Konečná jedním z nejlepších akčních filmů roku. 70% ()

schindler

Taková nenáročná akční jednohubka, která jednoduše nenadchne, ale ani nezklame. Přesto mám pocit jako kdyby to bylo natočený někdy před 20 lety. Dnes už frčí trochu něco jinýho, přesto to beru jako povedený Arnoldův restart. ()

RoyBatty444

B-čková, kečupová, akčná, švarcenegrovina s už nie tak hustými hláškami, ale stále čudným akcentom. Pozerateľné ako oddychovka, ale inak bez pridanej hodnoty. ()

Hannibal

Arnold Schwarzenegger je zpátky sice už není jako Barbar conan nebo Terminátor,ale je to pořád frajer a v tomto snímku se zhostil role šerifa a jak je vidět pořádek si umí zjednat a doufej me že to určitě od Arnolda (Konečná nebyla). ()

Faldicek

Arnie je zpět a v plné parádě. Shodil sáčko, přestal si hrát na senátora a vrátil se tam kam patří. Na tohle jsem přesně čekal... A do toho všeho mu velice vtipně sekunduje blázen Johny Knoxwille... Už jsem jen čekal Hasta la Vista Baby... Bohužel nepřišlo :-) ()

Anub1s

taky lahký film na nedelne poobedie ale nič čo by stalo za to vidiet este raz .. vo finalnej bitke akoby Arny nestihal s dychom, tažkopádny, neohrabany ()

zeromen

Prvotřídní akční nářez, velký návrat velkého Arnolda:-) nic lepšího jsem od něho nemohl očekávat, vítej zpět Arni. ()

dave91

Byl jsem mile překvapen,že dinosaurus jako Arnold má pořád ještě co nabídnout.Povedené a sympatické dílko a dost dobré herecké výkony i ve vedlejších rolích.Nebudu komentovat čelní srážku dvou osobních automobilů,z nichž jeden vyvázl pouze se škrábanci a další nadsázky.V podstatě jsem tomu tak nějak věřil. ()

bergeron

Ako námet fajn, prevedenie fajn, ale nejaký ten šmrnc tam chýbal záporákovi. Gabriel proste nezaujal :D... ALe na vtípky, akciu, a prostredie nemožno nič zlé povedať. pán Kim sa snažil :D ()

UrsusDom

Osobně jsem nedoufal, že Arnie, hvězda mého mládí, ještě zazáří, pominuli miniroličky v Postradatelných. Mé obavy že se Schwarzenneger zesměšní stařeckým pokusem o návrat filmového hrdiny, se ukázaly liché. Akce, napětí a sebeparodie se vzpomínkou na ducha osumdesátek hodnotím na velmi dobré čtyři hvězdy! ()

gezko

Veľký návrat Arnieho a jeho "american" muscles. Človek by ani neveril, že to ešte dokáže v plnej poľnej, ale Arnie je proste nezničeľný posledný akčný hrdina. A práve kvôli nemu sa oplatí tento film vidieť. Každý si z nostalgie určite pamätá jeho postavy z 80-tych a začiatku 90-tych rokov, keď mu nikdy nechýbali náboje, hlášky a sila. Tu už sila a hlavne náboje trošku haprujú, ale hlášky a s nimi spojená sebairónia sú takmer dokonalé. Páči sa mi aj presadzovanie starého dobrého štýlu (westernové prostredie, veľké kolty, veľa nábojov a Arnie v hlavnej úlohe). Trošku to spojenie s novým (rýchle autá, pomalý agenti FBI) nie je to pravé orechové. Ale v konečnom dôsledku je to prekvapenie v dobrom slova zmysle. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (více)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (více)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (více)