poster

Ženská za volantem (festivalový název)

 • Švédsko

  Rallybrudar

 • angličtina

  Rally Chicks

Komedie

Švédsko, 2008, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nonick1
  ****

  Příjemný retro snímek ze šuplíku feelgood movie o zarputilé švédské veterinární asistentce s duší automobilové závodnice a její cestě za splněním svého snu startovat na skutečné rallye. Zábavné a úsměvné momenty jsou vybalancovány vážnějšími okamžiky, a toto (podobně jako v životě) trvale přítomné tragikomično činí snímek stravitelně uvěřitelným. Mimochodem, rallye se účastní i vozy Saab – nostalgická připomínka kdysi slavné, dnes už zaniklé švédské automobilové značky.(19.3.2021)

 • Malarkey
  ***

  Děsně příjemná komedie o holce (chcete-li paní), která chce změnit život a naplno jezdit rallye. Samotný film je taková příjemná pohodovka, která v žádném případě neurazí. Pakliže ale máte rádi auta, tak tady si to užijete na plno. Film se totiž odehrává v 60. letech a koukat na ty krásné káry uprostřed zasněžené švédské rallye prostě nemá chybu.(18.10.2014)

 • lucascus
  ****

  Velmi příjemná švédská komedie o ženě, které nestačilo oplodňovat krávy, ale jejím životním snem je zajezdit si na rallye. Perfektní herecké obsazení zde předurčuje kvalitu filmu a nenáročný, ale dobře zpracovaný scénář nabízí pěknou podívanou, u níž se dozajista zasmějete. Minimálně v kině se většina obsazensta doslova za břicho popadala (a to nejen u scény, kdy se Brigitta vyválí v kravských lejnech, nebo kdy hodí šavli na Ullu). Takže tady platí, že za málo peněz hodně muziky, což u amerických slátanin neplatí.(12.2.2013)

 • lenuse
  *****

  Film taky třeba o tom, jestli se dvě ženské, které by se spolu za normálních okolností asi nekamarádily, dokážou spojit, aby si společně splnily svůj sen. Patří k filmům, které jsem díky úpravám titulků viděla mnohokrát a které mám díky tomu čím dál raději. S postupujícím věkem také zjišťuji, že dost bylo Dostojevského a raději více optimistických příběhů. :-)(27.3.2013)

 • Enšpígl
  ***

  U filmů, které mají silné ženské téma se občas bojím vykreslení chlapů jako těch největších zlounů a neschopů. naštěstí to není případ tohohle bijáčku, který mě nepřijde po obsahové stránce nějak extremně zábavnej, ale má v sobě pohodovou náladu a skvěle napsaný jednotlivý postavy, který dokážou vyvolat úsměv už jen svou pouhou existencí.(5.10.2014)