C0r0ner

Hezky se na to koukalo, děj to mělo v určitých mezích nezvyklý, herci byli špičkoví, ale pořád to byla "jenom" posraná romance bez jakékoli přidané hodnoty. Lidi, co to tady pětkují, jsou očividně jinak založení, protože pokud to není slušná prdel jako Láska nebeská, tak se ode mě nikdy podobný film nemůže dočkat plného hodnocení. 80% ()

danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Jennifer Lawrence - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Bradley Cooper, Nejlepší scénář - David O. Russell ()

magnolia

sympatický cooper, nádherná lawrence - a jejich lehce vyšinuté postavy. jedna z nejlepších romantických komedií poslední doby (a je mi úplně ukradené, jak byl jejich dirty dancing dementní a závěr předvídatelný...). ()

Wormboy

Film, na ktory som sa dost tesil a myslel som si, ze ma privedie aj ku kniznej predlohe. Po jeho zhliadnuti sa tak s najvacsou pravdepodobnostou nestane. Pribeh syna psychaca, ktory stretne ineho psychaca, okoreneny psychacovskym "daddyissue" je prvoplanovany, nevravim, ze s realitou nestotoznitelny, no posobiaci umelo. Pozera sa vsak na to dobre a preto davam 3*. Oscar pre Jennifer Lawrence ostava viac nez otazny. ()

Pajky3

Možná jsem jen nebyl dobře naladěn na to, abych se díval na tenhle film. Jenže já tam viděl minimálně do půlky jen hádky, které nic kromě řevu nepřinášejí. Jinak to samozřejmě hlavnímu triu (Cooper, Lawrence a De Niro) šlo pěkně od ruky a hádaly se jedna báseň. Ve druhé polovině, nebo spíš ke konci, přišlo alespoň trochu té romantiky a taky dojetí, i když byla teda notně dávkovaná. S tím, že Jennifer za to dostala Oskara problém nemám, protože si podle mě svoje odhádala a odehrála, koukat se na ní taky dalo. Můj oblíbený film z toho ale nebude. ()

asinus

Podobně jako Nedotknutelní si Terapie láskou hraje s nelehkými osudy a taví je na lehko stravitelnou pohádku. Je to krásně zvládnutá romantická vyprávěnka, ale o moc dál bych v hodnocení nezacházel. Bradley Cooper je pro tuhle roli geniální. ()

Flynn

Příjemně položené romantické melodramakomedy. Velice sympatické obsazení s Bradley Cooperem (tentokrát ne jako sexy kravaťák, ale jako šáhlý igeliťák) a hypersexy Jennifer ( ta se prostě povedla, ačkoli ji tajně miluju, tak ale pořád nechápu toho Oscara, ale sral pes). Příběh se vyvíjí sice trochu čitelně, ovšem je to podáno tak nějak méně kýčovitě, než jsme zvyklí. Ostatní postavy taky skvělé, začínaje rodičema a konče kamarády. Asi začnu tančit..... ()

pakobylka

----- "Svět vám zlomí srdce na tisíc způsobů ..." ----- Jistě ... od toho tady je - a vždycky byl ... náš svět. Ale právě proto může následně proběhnout "Terapie láskou" ... a tancem - i když ... "Hříšný tanec" nečekejte. Komedie svěží jako ranní vánek - který cestou vymetl všechna tajná zákoutí psychiatrické léčebny ... což ovšem není nic proti ničemu - naopak: Tato po všech stránkách zajímavá skutečnost s sebou přináší i nové, vpravdě netušené možnosti. Neboť blázni jsou tady všichni - jeden vedle druhého ... zanedbatelný rozdíl spočívá jen a pouze v tom, že někdo bere prášky a jiný (ještě) ne. Jenomže ... co je a co už není normální ? Byly by to skvostné 4* ... kdyby finále proběhlo maličko jinak. Záleží na drobnostech ... proč proboha zrovna romantické komedie častokrát dokážou prezentací svého endu (který bývá zpravidla happy) zazdít prakticky všechno, co se odehrálo před ním ? Jakoby autorům došly síly - či inspirace těsně před cílovou rovinkou. ()

necisty

Bláznivý film o dvou bláznivých lidech s krásným koncem. Bylo by zajímavé hrát takové role a hrát je dobře. ()

Juto

Film s potešením, ale dojímavo odhaľujúci boje, úzkosti, poruchy a posadnutosť bežných ľudí, je zvláštny a očarujúci. 10/10 ()

Riley

Taková oddechovka, u které se člověk občas zasměje, občas nechápavě zakroutí hlavou nad těmi blázny. Žádný velký přesah v tom ale nevidím. 60% ()

campix

Tak a Oscarová sezona je již v plném proudu a i Silver Linings Playbook je žhavým kandidátem v mnoha kategoriích, nevyjímaje těch hereckých ( Cooper, De Niro a Lawrence). Tento film mi svou náladou hodně připomíná loňské 50/50, jenže je daleko lepší. Všichni herci podávají výborné výkony a příběh je natolik zajímavý, že vás udrží u sledování. Bohužel k lepšímu hodnocení nebo celkovému lepšímu pocity ubližuje ten americký patriotismus, na který samozřejmě akademie slyší a i díky němu dávám filmu celkem vysoké šance na alespoň nějakou tu sošku. Jde o to, že i když to tolik nevypadá, tak celý příběh se točí kolem amerického fotbalu a fanatismu všech postav, které se potkávají na fotbale a všichni fandí svému týmu včetně terapeuta a všichni na něj sázejí. To je taková zbytečná část filmu, ale tak spíše pro zbytek světa, protože jak američtí diváci, tak jak jsem již zmínil akademie na podobné věci slyší. ()

frings

Navýsost laskavý film s inteligentním humorem. Skvost sám a Oskara pro Bradleyho i Jannifer. Prohry a vítězství, vzestupy a pády, láska a nenávist, psychický balanc. ()

Fancipal

Jediný svého druhu. Není to hrdinský epos oslavující skutečné i fiktivní hrdiny současnosti, ani slavné osoby dob minulých. Není to ani strhující, často vykalkulovaný, příběh o nezdolnosti lidského ducha. Je to o lidech prožívající každodenní vnitřní boj. Zápas, ve kterém vás může porážka stát úplně všechno, včetně vaší příčetnosti a kde je vítězství pouze optimistickou, často vzdálenou iluzí. Snem, ke kterému se musíte upnout. Pověstnou duhou po dešti – nádhernou, přitažlivou, ale zároveň prchlivou a vzdálenou. Je to příběh o té nejnepravděpodobnější, ale zároveň dojemné a nezištné lásce. SLP je zástupcem symbolismu ve světě filmu. Silný příběh, který není na první pohled viditelný, ale bublá pod povrchem. Je to příběh o emocích – skrytých, potlačených, neovladatelně vyvěrajících na povrch. Je to o lidech, kteří žijí okamžikem, sladce si vychutnávající momenty klidu. To, co my považujeme za samozřejmost, jsou pro ně chvíle skutečného štěstí. Po herecké stránce je film bezchybný. Čtyři Oscarové nominace ve všech hereckých kategoriích je něco, co zde nebylo více než 30 let a nutno podotknout, že jsou zcela zasloužené. Bradley Cooper jako psychicky nestabilní jedinec, který zápolí se záchvaty vzteku skvěle balancuje na hranici příčetnosti, bez jakékoliv stopy po teatrálnosti nebo přehrávání. Robert de Niro ve své nejlepší roli za posledních 15 let jako vášnivá hlava rodiny, která je schopna emocionálního spojení s ostatními pouze skrze fotbal a pak tady máme Jennifer Lawrence, která do své role vložila vše - živelnou krásu, emocionální prudkost a ohnivý zápal. Ve 22 letech je z každého jejího vystoupení cítit přirozená lehkost a především láska ke svému řemeslu. Silver Linings Playbook patří k nejlepším filmům uplynulého roku. Je totiž extraktem neotřelého námětu, silného příběhu a zjištění, že pro některé z nás znamenají malé věci v životě víc, než jenom samozřejmost zabalenou v každodenní rutině. Někteří z nás pro ně žijí. ()

Carrie_3

Když sleduji místní hodnocení tohoto snímku, musím se sama sebe ptát, zda jsem nepochopila samotnou pointu či jsem tak chladná k romantickým filmům. Opravdu nevím, jak si mám odpovědět. Bradley Cooper je herec, jehož herecké kvality jsem nikdy nebyla schopna ocenit. Vždy na mě působil jako průměrný herec, který ničím nezklame a ani nepřekvapí. V tomto případě musím svůj názor přehodnotit. Svůj part zahrál opravdu skvěle, osobně jsem mu věřila každé slovo, emoci, kterou ukázal a jeho oscarová nominace mě nikterak nepřekvapila. Naproti tomu u Jennifer Lawrence jsem měla chvílemi pocit, že dosti přehrává. Ovšem i u ní by se našla místa, za která si rozhodně zaslouží velkou pochvalu. Co se týče příběhu, nepřišel mi nijak výrazně originální, nemluvě o jeho závěru. Nemůžu jinak než tento snímek hodnotit jako velmi milý, romantický počin, který ovšem ničím výrazněji nevyčuhuje nad ostatními. ()

Jermann

Do včerejška jsem si říkal, co dělá romantické drámo na Oscarech .. a dneska bych mu tu sošku bez delšího váhání vrazil. Výborně napsané, emotivní, inteligentní a vtipné .. a hlavně ani na moment přetažené přes hranu trapnosti či klišé. Příběh je sice řádně nadsazený, ale zároveň útulně civilní a lidský. Není na škodu si občas připomenout, že jsme každý svým způsobem padlí na hlavu, že lpíme na blbostech nebo že celá ta slavná "láska" tkví jen a pouze v upřímnosti a vzájemné toleranci. ()

KajusaK

Film, který se může pyšnit především hereckým výkonem Bradleyho Coopera a Roberta De Nira. Děj je sice s typickým americkým koncem, ale pár jiných zvratů a překvápek tam bylo, takže tu jednu hvězdu navrch dávám.. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží