Duncen

Celkem příjemná romantika, u které se i zasmějete. Bradley Cooper si za jeho výkon nominaci na Oscary zaslouží a jeho filmová partnerka Jennifer Lawrence by jsi podle mě mohla odnést i samotnou sošku.. Vtipný romantický příběh emocionálně rozvácených postav, s troškou toho sportu.. 80% ()

lebowski!

Škoda. K dokonalosti scházel krůček. Film měl opravdu dobře nakročeno k prvotřídní podívané (výborní herci, nestandartní postavy, tradiční romance na netradičním pozadí), avšak od poloviny jakoby ztrácel sebedůvěru. Z těch věčných hádek a překřikování mě začala bolet hlava a nesmyslně nastavená sázka dláždí cestičku k happyendu. Ale místo chůze po nové asfaltce klopýtáme po dlažebkách. K cíli dojdeme spokojení, přesto v nás zůstane lehký pocit zklamání. Škoda. ()

Streeper

Z filmu jsem nadšená. Moc se mi líbil. Dojemný, romantický film s nádechem dramatu a propleten vtipnými hláškami. I když jsem odsuzovala Jennifer Lawrence za Oscara, tak to musím vzít zpět. Ve filmu byla úžasná. Odrovnala mě. Byla jsem z něj prostě absolutně na 100% nadšená. :) ()

bourec

Výborný.Ústřední dvojice hraje jak z partesu,a je radost je sledovat.Navíc skvělej Robert de Niro,prostě se to hodně povedlo.80%. ()

O´Neill

Těžké ale kvalitní romantické drama. Bradley Cooper i Jennifer Lawrence předvádí úžasné výkony a nominace (v případě Jennifer i obdržení) na oscara není žádným překvapením. Během celého filmu je atmosféra správně dramatická a nutí člověka se stále dívat a neodejít. Happyendy většinou moc nemusím, ale zde se neskutečně hodí. Dvě hodinky utekly jako voda a já jsem se bavil. Znovu si to již asi nepustím, přesto tomu těch 80% dám. ()

Elyssea

8 nominací? Proboha za co? Tak utahaný a emočně tupý film jsem dlouho neviděla. Pokud si tedy pod emocemi nemám představit hromadu ukřičených hádek, které ale děj stejně nikam neposunují. On miluje ji a ona jeho. Kdyby si to na konci neřekli, člověk by to nepoznal. Naštěstí tu od toho máme české ditributory, kteří diváky názvem nasměrují. ()

Nach

Drama s komediálními prvky, jenž se může pyšnit skvělými hereckými výkony. Ty jsou zde páteří kvalit tohoto snímku. Samotný děj mnoho originálního nepřináší, ale to, co nabízí, podává výborně. Občas snímek působí zdlouhavě a někdy i s mírou klišé, ale rozhodně neurazí. Alespoň mě neurazil, ale mé srdce potěšil rozhodně. Dokonce i taneční tématika jako jedna z terapií mi zde nevadila. 70% ()

joker.george

Po každém posunu následovaly otravné hádky, které jsem vnímal otupěle nebo jsem je přetrpěl se zatnutými zuby. Ale co bych kvůli Jennifer Lawrence neudělal, zvlášť když třešinkou pro mě byl okouzlující tančení. Jinak se jedná o solidní romantiku, která je okořeněná ne zrovna typickými a vyrovnanými osobami, což filmu trochu dodává na odlišnosti, i když v jádru se ničím popravdě neliší. ()

wohna

Jedinečný film. Skvělý herecký výkon Bradleyho Coopera a Jennifer Lawrence, která si ten Zlatý Globus opravdu zasloužila. Teď už jen proměnit nominace na Oscara a bude to výborné. Tento film si obdiv zaslouží. Scénář se vyvedl, režie to samé. Co ale jiného čekat od Davida Russella, který natočil Fightera a Three Kings. Po filmu jsem začal přemýšlet o přečtení knihy, protože příběh je emotivní a myslím, že v knize budou lidské emoce popsány lépe. ()

vykur!

You know, for a while, I thought you were the best thing that ever happened to me. But now I'm starting to think you're the worst. ()

Crawler-D

Osbní zlom pro mě přišel ve chvíli, kdy se v bytě sešli snad všechny postavy a skončilo to dvojitou sázkou. Herci zde ze sebe mačkali maximum, zapůsobili i tím, že okatě šponovali emoce, což v jiných, klidnějších scénách, v nichž se Cooper pokoušel střízlivě ztvárnit navrátilce z ústavu, bylo příliš subtilní a ani on ani ona nebyli zajímavými, pondětnými postavami. Jenomže v té místnosti se Russellovi podařilo i můj zájem zvrátit a nakonec jim v soutěží fandit, aby dostali průměrných pět bodů. V oné chvíli celorodinné a mezipřátelské hádky se všechny psotavy rozzářili a Russell dokázal, že zvládá skvělě podobně chaoticky neurotické scény a že své filmy jinak staví na velmi křehké a jemné práci s herci. ()

laik_60

Mám rád filmy, ktoré ma nejakým spôsobom oslovia a vtiahnu do seba, či už peknými obrázkami (vraví sa tomu vraj kamera) alebo príbehom (žeby scenár) alebo dobrá hudba (soundtrack ?). Kupodivu nikdy to nebývajú samotní protagonisti (herci ?) alebo pán režisér (toho si kuknem väčšinou až keď dopozerám). Tomuto filmu chvíľu trvalo,lež som si zvykol na atmosféru a príbeh a spočiatku rozpačité "vyčíňanie" starého pána De Niro. Až ked som sa započul do WHAT IS AND WHAT SHOULD NEVER BE" som si povedal ten kto dáva Zeppelínov do filmu ako podmaz , predsa nemôže urobiť až tak nudný film. A mal som pravdu , postupne ma ten film zmáhal až sa mi chcelo kričať Tifanny nechlasci tu vodku ... ale chvalabohu zvládla to. Pekný príbeh, s úžasným Always Alright v záverečných titulkoch. Dávam pohodových 5b. Ozaj kto chce vedieť od kiaľ pochádza ono "Oukej" nechsiten film pozrie ... hihi .. ja Vám to neprezradím :) ()

Kity162

Už jsem otrávená, další kravina. Takhle to zkrátka nechodí. Pořád se tu lidem předhazujou šílený pohádky v dospěláckym obalu. Tak když už pohádku, tak aby to bylo znát. A ještě se podívejte, jak to má přemrštěné hodnocení, to nemá ani Malá mořská víla snad a to je zrovna tak mnohem reálnější pohádka než tohle. (ta moje realita spočívá v tom, že když dáte chlapovi po první pulhodince znamosti facku za nic, tak vám určitě za pár dni nerekne, ze vás miluje :D a jestli jo, tak to neni roztomilej blázen, ale nebezpečnej blázen) ()

dubinak

Asi ne vždy platí, že jaký herec takový film. Na Silver Linings Playbook jsem koukala spíše kvůli obsazení a také proto, že přece jen vyhrál Oscara. No, tak jsem zjistila, že Oscar také není zárukou, protože tento snímek je nudný, prázdný, antiemocionální (opravdu jsem u sebe nepozorovala jakýkoliv náznak změny nálady, spíš mě to tak maximálně sralo), příběh je vyprávěn tak nějak chladně, s odstupem, vůbec nepřirostete k hlavním postavám, absolutně žádné sympatie jsem k nikomu z nich necítila. A to je prostě špatně. Horko těžko bych tady hledala nějaké opravdu pozitivní body. Jediné co se mi jakž takž líbilo, byly taneční scény a sem tam nějaký vzteklý výbuch Jennifer Lawrence. Ale jinak by tento snímek mohl kandidovat na nejvíc nezvládnuté charaktery ústředních postav v dějinách kinematografie. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží