Hrdiny příběhu je parta patnáctiletých školáků, kteří právě ukončili základní školu a prožívají své poslední prázdniny před tím, než se rozejdou na různé střední školy. Středobodem všeho je opuštěná vyschlá fontána uprostřed sídliště, u níž se všichni scházejí. Hvězdami party, která se tu schází, jsou dvě hezké dívky, Bela a Zuza. Film však sleduje nejen jejich osudy, problémy a pocity a chování v různých životních situacích, jejich lásky a nelásky, omyly a usmiřování. Mozaiku doplňují postavy jejich rodičů, sourozenců i dalších dospělých, mezi nimiž je výraznou postavou zejména starý pan Domorák, který mladé neustále kritizuje. Z party je největší pozornost věnována mladému budoucímu automechanikovi a muzikantu Olinovi, který se z lásky k Zuze rozhodne starou fontánu opravit. (oficiální text distributora)

Hombre8

Proč je v podtitulku napsáno drama a komedie, to tedy vážně netuším. Tak by měl podle mne vypadat romantický film o lásce pro mladé. Samozřejmě v kontextu své doby. Plno hezké muziky, ještě nezkažené a nepokřivené charaktery, zamilovanost, naivita, zklamání, občas náraz do tvrdé reality, happyend. Proč ne. ()

Baroque

takúto reálnu a predsa nereálnu sídliskovú poetiku som snáď nevidel ani v jednom filme... je tu cítiť všetko, čo má. náznaky pokrytectva, skrytej hierarchie, hodnôt... možno aj letných lások. niekedy je v ne treba veriť. ostatné pokračovania nestoja ani za prd. film, ktorý otvára srdia a je povinnou filmovou literatúrou. som mestský chlapec a na sídliskách sa vždy strácam, no lyrická atmosféra sídlisk, osobnej vzdialenosti a zároveň blízkosti... nie som fanúšikom skupiny Elán, ale do tohto filmu jej hudba sedí ako riť na šerbel. krásny film. možno nie až za *****, ale spomienky robia z tohto diela naozaj kult. ()

semo99

Odprostim sa od jednoduchosti pribehu a prenesiem sa do doby, ktora sa dnes uz da oznacit ako davna a davno za nami (nastastie). Zapocuvam sa do kultovych piesni, zahladim na kultove bradavky Evy V. a kultove miesta Bratislavy 80. rokov, z ktorych niektore iba vznikali (stavba Technopolu). Zaspominam si, ako som film v 90.rokoch videl prvykrat ako fagan a ako som po roku 2000 stravil ako vysokoskolak tyzdne hladanim fontany medzi bratislavskymi sidliskami. Neviem si pomoct, i napriek tomu, aky je Rapos mizerny reziser, je toto film mojmu srdcu blizky... ()

Archvile

Nechcem nikomu brať jeho názor a hodnotenie, ale ten čo tento snímok oznámkoval odpadom takmer určite nebol v puberte zamilovaný. Pre mňa ostáva tento snímok, výbornou puberťáckou romantikou. A ďalšie dva diely aj keď nie úplne špatné, tak viacmenej len ťažili z popularity tohoto diela. ()

Bohdy67

Jedna hvězda za krásnou Vejmělkovou, druhá za píseň " Ak nie si moja..." Jinak film nemá co nabídnout... V podstatě bez hlavy a paty...Prolínání mezi sny a realitou. Bez příběhu. Naopak "motorkářský gang" úplně o ničem..Celkově to nestojí ani za tu hoďku a půl co to má...Ani tu nostalgii pro někoho kdo tu dobu a sídlisko zažil moc nechápu...22% ()

rodl

Ve své době to bylo pro -náctileté zjevení a viděli ho asi všichni. Kolik hudebních filmů s relativně slušnou hudbou v té době bylo? Vašo Patejdl zde má asi své nejlepší písně. Hvězdička navíc z nostalgie. ()

KITTbx

Nehodnotím z dnešního pohledu, hodnotím to tak, že hudba z tohoto filmu mne a jistě i hodně lidí mé generace provází dodnes. Eva byla prostě Evička.. :-) A ústřední píseň je zcela určitě kultovní. ()

cachanell

Hodně jednohvězdičkových hodnocení. Ale já si pamatuji, jak jsme stáli frontu v kině na lístky. Asi jsem už starší ročník a tak se na tento film koukám jinak. Byla to pro nás celkem bomba :-)) ()

Lkprak

Naprosto dokonalý film, kterému nelze absolutně nic vytknout. Neuvěřitelně příjemná optimistická podívaná, byť mnohem realističtější a po hudební stránce i mnohem lepší než například i zhruba v téže době vznikající Diskopříběh. ()

matisek19

Slovenská klasika by som povedal. Piesne od Elánu, Roba Grigorova a ďalších sú neodmysliteľnou súčasťou dospievania ľudí narodených od 70-tych do 90-tych rokov... Dnes už málokto robí takú kvalitnú hudbu čo sa textov týka. Na mňa vplýva tento film veľmi nostalgicky a pamätám, ako sme to s rodinou pozerali všetci spolu keď to dávali v telke :)) ()

pornohavo

Pre mňa sú toto veľmi príjemné nostalgické spomienky na detstvo a dospievanie :) páni komunisti nám v tých časoch nedopriali veľa podobných filmov a tento bol jeden z tých najlepších či sa týka slovenskej produkcie... Navyše super pesničky, ktoré sú hitmi doteraz! ()

marek1972

Film legenda-aspoň pre mňa. Robo Grigorov sa bez jediného slova stal idolom mnohých dievčat (dnešným slovníkom tínedžeriek). ()