Reklama

Reklama

Milion let před Kristem

(festivalový název)
  • Velká Británie One Million Years B.C.
Trailer
Dobrodružný / Fantasy
Velká Británie, 1966, 100 min

Režie:

Don Chaffey

Scénář:

Michael Carreras, Mickell Novack (původní scénář), George Baker (původní scénář), Joseph Frickert (původní scénář)

Kamera:

Wilkie Cooper
(další profese)

Obsahy(1)

Pračlověk Tumak je vypuzen ze svého divošského jeskynního kmene. Po strastiplné cestě krátce nalezne domov u jiného kmene, civilizovanějšího a žijícího u pobřeží. Avšak i ti ho nakonec vykážou. Nicméně Tumak tentokrát neodejde sám, ale se ženou jménem Loana. Tak jim nezbývá než bok po boku putovat nehostinnou krajinou a čelit mnoha jejím nebezpečím jako jsou pravěká monstra, nebo mohutné sopečné erupce. (ČSFD.cz)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Lima 

všechny recenze uživatele

Režisérovo pojetí pravěku je zde neodolatelné ve své naivitě, což byl zřejmě záměr. Na jedné straně se tvůrci snažili o jakousi míru realističnosti, třeba i tím, že pravěcí lidé zde nemluví anglicky :o) a herci zgusta přehrávají ve snaze docílit co nejdivočejšího výrazu, na straně druhé jsou pravěké ženy krásně čisťounké, s vyfénovanými pěstovanými účesy a pořádnou vrstvou make-upu, s decentními podprdy, schovávajícími svá silikonová ňadra. Opravdu radost pohledět, úplně lituju, že jsem nežil v době kamenné :o) Nic proti Raquel Welch a jejím rajcovním koženým bikinám, ale to co dělá tenhle film opravdu zajímavým, jsou Harryhausenovy triky. Některé tradičně slabší (neskutečně trapná obří tarantule), některé naprosto vynikající (skvělý souboj pravěkých lovců s ještěří figurkou, rozpohybovanou pookénkovým snímáním - její interakce s živým okolím je v této scéně naprosto úžasná, hezký je též souboj ještěrů, který jako by ze Zemanovy Cesty do pravěku vypadl). Klasická Harryhausenova bolístka - okatá zadní projekce - je tu redukována na minimum. Slaboduchý děj je zde zcela překryt atraktivní formou, tj. záběry atraktivních vulkanických scenérií, zdařilými triky (pro Harryhausenovy fandy je tohle povinnost) a první pravěkou top-modelkou Raquel Welch :o) Za zkouknutí tenhle filmeček stojí. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Viděno kdysi dávno. Přišlo mi to fakt neskutečně debilní. Nicméně Raquel je překrásná a výhoda je v tom, že k filmu nepotřebujete titulky. Postavy tam jen vydávaj různý skřeky. Triky stojej za hovno. Ať si řiká, kdo chce, co chce, ale ty různý boje s ještěrkama, tyranosaurama a podobně jsou spíš k smíchu. Je to holt 40 let starej film. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet £422,816Tržby USA $8,000,000Tržby Celosvetovo $8,600,000▐ Som čakal hrôzu ale nakoniec v celku podarený historický dobrodružný akčný film, so slušnými trikmi(Ray Harryhausen sa viditeľne snažil), dobre vybraným prostredím a príbeh újde. /65%/ ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Vysokorozpočtová áčková záležitost, která oplývá vynikající výpravou, působivými triky mága Harryhausena, ale také neomluvitelně tristním příběhem, který z režisérské stoličky kočíruje chronický erotoman se sklonem k fašismu. Silikonem vytvarovaná kráska Raquel Welch svými proporcemi zaujme hned, ale mnohem divácky atraktivnější (v rámci celkového pobavení) zřejmě bude dokonalá árijská pravěká společnost obdělávající záhony a honosící se dokonalým vzhledem, za nějž by se nemuseli stydět ani současné módní časopisy. Škoda toho vynaloženého úsilí, na tak neambiciózní látku je ho téměř škoda, jinak by to bylo absolut. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

This is the way it was. Hodně šedý průměr. Všechno v pohodě, jen kdyby to nebyla chvílema taková nuda... Pravěk podle Hammeru je plný obřích leguánů, želv, dinosaurů a podobně. Chlapi to jsou zarostlí smraďoši, ale zato ženský by se daly vyjádřit podílem jedna roštěnka na tři obyvatele. A jedna megaroštěnka na kmen. Lidi obecně mají většinou jedinou starost a to je sehnat si něco k jídlu. Krajina je tak trochu hodně vysušená, nejspíš tím jak každou chvíli vybuchne nějaká čadící sopka. Náš hrdina Tumak si tohohle všeho užije až po krk. Tenhle film měl nejspíš ohromit dvěma věcma. Jednak efekty - které byly možná tenkrát parádní, ale dneska už mě nijak zvlášť neoslovily, no a jednak samozřejmě blonďatým tahákem v podobě Raquel Welch. No.... osobně se mi víc líbila ta hlavní roštěnka z druhého kmene, ale tak dobře no. Ale prostě příběh je asi tak primitivní jako pravěk což je škoda, větší spád a nápaditější celek by neuškodil. ()

Galerie (94)

Zajímavosti (6)

  • Aby se vyrovnaly náklady filmu ve výši 140 000 liber šterlinků, byly kostýmy a kulisy znovu použity ve filmu Slave Girls (1967), v němž si zahrály také Martine Beswick (Nupondi) a Yvonne Horner (Ullah). (sator)
  • Exterierové scény byly natáčeny na Kanárských ostrovech uprostřed zimy. (Karlos80)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Reklama

Reklama