poster

Milion let před Kristem (festivalový název)

 • Velká Británie

  One Million Years B.C.

Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie, 1966, 100 min

Režie:

Don Chaffey

Scénář:

Michael Carreras, Mickell Novack (původní scénář), George Baker (původní scénář), Joseph Frickert (původní scénář)

Kamera:

Wilkie Cooper

Producenti:

Michael Carreras

Střih:

Tom Simpson

Kostýmy:

Carl Toms
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet £422,816Tržby USA $8,000,000Tržby Celosvetovo $8,600,000▐ Som čakal hrôzu ale nakoniec v celku podarený historický dobrodružný akčný film, so slušnými trikmi(Ray Harryhausen sa viditeľne snažil), dobre vybraným prostredím a príbeh újde. /65%/(7.4.2013)

 • castor
  ***

  Naivní pojetí pravěkých událostí, zabalených do primitivního oťukávání divošského pračlověka Tumaka a civilizovanější krásky Loany. Ta, jakoby neustále očekávajíc příjezd módních fotografů, se narodila v kmeni, který opustil jeskynní život a denně se na pláži se skupinkou lepých krasavic (dokonale vyfénovaných a pečlivě namalovaných) oddává civilizovanějším aktivitám. Do toho všeho souboje gumových pravěkých ještěrů, sopečné erupce a působivá výprava, nicméně tristnímu příběhu na nohy nic nepomůže. Jakmile se ale prokoušeme všemi peripetiemi mezi znesvářenými kmeny, bratry atp., nabízí se příjemně povrchní, atmosférická podívaná. A rozhodně volím raději půvabnou krásku Raquel Welch v droboučkých bikinách než ve stejný den viděnou, nákladnou pravěkou frašku 10,000 B.C. megalomana Rolanda Emmericha.(6.4.2008)

 • misterz
  ***

  Príjemné prekvapenie. Až na tie vizuálne, animované efekty, ktoré tu boli skôr len rušivý element, som si užil celkom príjemný a zaujímavý príbeh, v ktorom si divák nájde všetko možné - od bratskej nenávisti, zrady, pomsty, lásky... až po žiarlivosť a konečné "prírodné" zúčtovanie. A to som si myslel, že sa budem trocha nudiť, ale viete čo, nenudil som sa ani chvíľu. Obsahová stránka bola teda fajn. Škoda tých animácií, to už sa mi viac páčili napr. v Zemanovej Ceste do praveku (1955). V porovnaní s týmto snímkom boli nadčasové. 65/100(25.11.2016)

 • dopitak
  *

  Uprostřed nejkrvavější pravěké bitvy mezi lidmi vybuchne sopka... Anebo to byli britští filmaři? Každopádně snímek lze připodobnit s o čtyři roky mladším Když dinosauři vládli světu, podobně filmařsky naivní a scenáristicky zkázonosnou představou pravěkého světa obývaného současně lidmi a dinosaury, obojí z produkce Hammer. Chcete-li opravdu kvalitní vizi života z pravěku, u které nebudete mít selským rozumem upevněný pocit, že si z vás scénárista a kameraman se svým týmem dělají dobrý kamenný den, sáhněte po Boji o oheň. Tumaku, tohle teda ne. Akiva!(9.12.2010)

 • D.Moore
  **

  Náš příběh se odehrává v době, kdy se lidé dělili na kmeny Brunetů (nazývaných též Nemytí) a Blonďáků (Šamponovaní), ve světě, v němž vládl, jak tajně doufám, úmyslně směšný příběh podpořený genialitou Raye Harryhausena. Muži v tom světě vypadali jako jako vágusové z vlakového nádraží, hovořili dokonce stejnou "řečí", ženy se ve volných chvílích mezi focením katalogu plavek a opalováním vydávaly na rybolov a utíkaly před obřími dravými želvami. V tom světě zněla podivná hudba, nicméně atmosféru (pseudo)pravěku se mu i díky kameře a dobře zvoleným lokacím podařilo navodit slušně. Některé momenty (zápas lovců s ještěrem, výbuch sopky) vešly právem do trikových dějin, jiné stejně zaslouženě upadly do zapomnění.__P.S. O Raquel Welch se porvali pralidé i ptakoještěři!(26.5.2011)