Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

Agia

Je to psycho. Ale asi jinak, než tvůrci zamýšleli. Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo. Plnej film psychopatů, kde ne že by někdo měl jen malej problém, kterej máme asi v hlavě z nějakejch zkušeností všichni, ale jsou to zkrátka VŠECHNO psychopati s mega úchylkama, několika poruchama najednou od hysterie po naprostý magorství s vražednými sklony. Nejde se vžít do žádné postavy, maximálně tak do matky (Nicole Kidman), která ovšem působí, že je nejenom psychicky v háji, ale ještě má inteligenci na bodu mrazu. V anglickém popisu k filmu je strýček popsán jako "charming uncle". Pardon, ale ten není charming ani na vzdálenost dráždidla na opice. Je slizkej od prvního momentu, kdy vstoupí na scénu a jestli měl alespoň na dvě minuty někoho oblafnout, tak teda netuším koho. Eric Roberts se mihne asi na pět minut ve flashbacku, nepředvede nic a zase zmizí. Nepůsobilo to ani mrazivě, ani děsivě, ani dramaticky. Nuda, šeď, psychopati, vraždy, úchylky, sociální problémy psychopatů, nějaká ta trocha erotiky, další psychopati......výsledek bohužel nula. Scénář napsal W. Miller, kterýho asi všichni známe hlavně jako herce z Prison Breaku. Nevím, jestli se chtěl za každou cenu odškatulkovat nebo předvést, ale takhle prosím ne. Jedna hvězda za kameru a hudbu, která se snažila dodat drama tam, kde asi mělo být jaksi samo od sebe, druhá pro možnost, že někdo v tom možná najde nějakou skrytou vrstvu, která se mi pod tou tunou magorství ztratila. A za to, že ve svý podstatě to neni tak blbej nápad, akorát to provedení je zlo. ()

IZFNP

Uhrančivé, mrazivé a bez emócií. Nevedela som sa síce odtrhnúť od obrazovky, ale nezanechalo to vo mne ani toľko, aby sa mi chcelo napísať sem viac. ()

PamelaJJK

Od odpadu to zachránila Nicole Kidman, občas zajímavá kamera a závěrečné titulky jdoucí opačným směrem (trochu ozvláštnění a rozveselení po té šílené nudě)... Jinak si to hraje na artové podobenství pro intelektuály, kdy obyčejný divák nejdříve nadšeně, později stále více otráveně čeká na "něco" a ono se to "něco" nedostavuje a nedostavuje a najednou je konec. Kromě zmíněných (snad) kladů je všechno špatně. Od hudby, přes zbývající obsazení až po příběh samotný. Tvůrci se snaží navodit elektrizující úchylnou atmosféru, ale nedaří se. Dokonale se to míjí účinkem a zůstává jen u pokusu, který budou do nebes vyzvedávat zdejší rádoby odborníci a snobové jen kvůli M. Wasikowské, režisérovi nebo kameramanovi. Ale já se kvůli protivné a nesympatické Wasikowské na prdel neposadím a klidně to sejmu. Prostě se mi to nelíbilo a nebojím se to, na rozdíl od většiny zdejšího stáda, přiznat. Přehnaných 65%, s bídou tak možná 15... ()

dynamic_duo

Nesympatický film s ještě nesympatičtější herečkou s debilním jménem co se asi (téměř) udělala při hře na klavír, mrazákem ve sklepě co vypadá jak mučírna, s rádoby charismatickým strýcem Matthewem Goodem, jehož žhavý pohled má za cíl Vás (asi) propálit skrz na skrz. Pokládám si jedinou otázku: proč? Proč k sakru někdo točil tenhle film? Je to totiž naprostá sračka, celou dobu jsem si přál, aby už to konečně skončilo. 1* za Nicole Kidman. ()

Idoviren

Prvním problémem Stokera je Mia Wasikowska. Já si nemůžu pomoct, ale ten její nezaujatý a znuděný výraz mě hrozně vytáčí. Navíc si myslím, že celý film je postavený na tom, jak odněkud, zpoza něčeho a nebo někam kouká. (A taky má film od filmu stupidnější účes, za což možná nemůže, ale to ji neomlouvá) Většnou bývám nadšená z postav záporáků a vrahů, protože je to mnohdy nejchytřejší, nejcharismatičtější a nejkomplikovanější postava celého filmu. U Stokera jsem ale toho zajímavého psychopata nemohla najít, protože podle mě, komplikovanou postavu nedělá plastová vodní pistolka. Co na Stokerovi stojí za zmínku, je vizuální stránka. Mě naprosto ohromila scéna s česáním vlasů. A můj finální verdikt? Prvních dvacet minut filmu jsem nahodila svoje přemýšlecí vrásky a marně se snažila přijít na to, o co vlastně jde, nebo kdo má co za lubem. A když mi ani potom nebylo jasné, co se děje, nechala jsem Stokera aby mě oblbnul atmosférou, rodinným sídlem, klavírem a divnou módou. No a pak už to docela šlo. ()

wick

Tak nějak má vypadat dobře natočený thriller a la Hitchock, s výbornými hereckými výkony, kde atmosféra má přednost před dějem, ale stejně čekáte, jak vše dopadne.. ()

Expozituror

Pro mě naprosto dokonalé. Pravda, scénař není hlavní devizou filmu a pouze dává vyniknout režii, kameře, hercům, hudbě. Nicméně, že by film táhl dolů si nemyslím. ()

Tomik00

Nevím co si myslet. Již od začátku vás ten film napínal a nakonec jste se z toho filmu nic nedozvěděli. Je to film, kterému bych 5 hvězdiček určitě nedal. Za to má ale film chladnou atmosféru a dobré, herecké obsazení.Čtyři hvězdičky si zaslouží za herečku Nicole Kidman, jejíž role matky byla dobře zahraná. ()

morwen

Artovka jak prase. Ten vizuál mě líbezně hladil u srdce takovým způsobem jako moje arytmie nidky nedělala. Jo no možná kdyby Kidmanka ukázala něco víc mohlo by to být zajímavější, pořád to je kus. Ale i přes ten vizuál, přes to podle mě skvělé obsazení se nemůžu zbavit pocitu, že je to nějaké pusté. Bez sebemenší myšlenky nebo nějakého momentu, který by udávál nějakou zapamatovatelnou atmosféru. Mluvě o atmosféře celou dobu tam byla cítit nadrženost jak sviňa. Ale kromě nějakých těch hrátek ve sprše se tam neMialovalo pořádným tvrdým zvířecím způsobem. No za mě smutných 75% ()

Figuska

Preciznost díla nepopírám, ani neotřelé nápady/záběry a kvalitni výběr herců, ale nevyvolalo to ve mě žádné emoce, napětí nebo strach. Dobrá podívaná bez toho "vyvrcholení", které je tu níže zmíněno. ()

Hookins86

Docela zajímavej snímek, akorát mi to kazila moje antioblíbenkyně Nykol Kydmen - špatné rozhodnutí pro nadějný film... ()

veverysiak

Prostoduchý príbeh podaný prostredníctvom úžasných detailov, našťastie to neskĺzlo do roviny umeleckej onanie sebastredného režiséra, raz za čas je takýto kúsok treba kuknúť, ale keby sa začali častejšie klonovať, zapadli by prachom nudy a nepozerateľnosti, takže 65%. ()

Marchellonzo

Super. Nebýt toho velmi nesympatického borce, co přehrává každou druhou scénu, bych možná i ty čtyři hvězdy dal. Tentokrát to bohužel nevyváží ani skvělá Mia, která podala zároveň s Nicole Kidman nejlepší výkon v tomto filmu. Pochválit ale musím skvěle napsanou postavu Indie, která by klidně mohla mít svůj vlastní seriál (Dextress?). Příběh filmu je celkem záživný, ale celé to na mě působilo amatérským dojmem, s cílem zaujmout skupinu hlavně teenagerských diváků. ()

montelie odpad!

To byla zas jednou sračka ! Jedna hvězda za to, že jsem při sledování tohoto dechberoucího snímku usnul pouze dvakrát. Anebo ne, nasrat. ()

MrFarmer

Tak doprčič to bylo ale divný....To bylo psycho, nic se tam nestalo a přesto to bylo napínavý a rozhodně bych nechtěl mít strýčka Charlieho ! :D ()

sew810

Jen pár mílových krůčků chybělo k dokonalosti. Až bolí, že při shlédnutí snímku, jsem pozoroval momenty, které by se dostali až na filmový piedestal, leč, nedoškrabali se tam. Auau. Velká škoda. Jinak výbornej snímek. ()

ludovit14

Keďže Nicol ,Miu ako aj režiu Parka„oblubujem“,tak som sa na film tešil. TU som max.spokojný. PARK opäť dokázal že je borec,jeho snímky majú pôsobivú atmosféru- dokonalú kameru a vizuál, a tiež podmanivý hudobný doprovod.Napriek tomu moje HOD: je len 70%,nie príliš mi sadol scenár.Možno po druhom zhliadnutí zmením svoj názor. PS: MIA ukázala všetkým,kritikom že je veľký talent! ()

Brunsvik

bridí sa mi dávať TRI *** lebo to svedčí buď o neschopnosti urobiť si vlastný názor alebo laxnosti prístupu - no v prípade tohto "filmu" to inak nejde - pretože celý čas sledovania STOKERovcov u mňa ten film bojoval o priazeň, jednu minútu sa misky váh preklopili na stranu priaznivú pre Chan-wook Parka a jeho dielko, o chvíľu zasa naopak a tak to ostalo až do konca. napokon som si uvedomil, že som práve videl jeden z tých príkladov, kedy sa vlastne ani nejedná o film v pravom slova zmysle - je to totiž len veľmi riedkym a naznačeným rámcovaním akýmsi minipríbehom prepojená prehliadka pekných obrázkov a chabým dejom (a ešte chabšou - ak vôbec nejakou - témou) motivované defilé režijnej potentnosti: preto nutne náročnejší divák, skúsenejší divák odsúdi tento počin na prázdny manierizmus, na formalitu, ktorá ale na druhej strane jednoznačne na poli formalít a filmov, kde forma, technická stránka, remeslo a režijno/kameramanská onania prevažujú nad obsahom, vyhráva v mnohých kategóriách - bohužiaľ však mám pocit, a to svedčí v neprospech STOKERa, že tento film sa berei vážne, že ho tak berie aj režisér, že ho tak berú aj scenáristi, rozhodne ho tak berie wasikowska s kidmanovou a goodeom - a tým pár bodov u mňa stratil. ale zasa, wasikowska je pekná, temná, vzrušujúca a onanuje v sprche... fakt rozporuplné - veľmi zlé, no pôsobivé... a práve preto tie nešťastné TRI *** ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye