Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

BrianStorker

Opravdu nevím, proč tohle někdo vychvaluje do nebes. Film bez děje, bez pointy, nuda od začátku až do konce. Proboha zamyslete se nad sebou. Proč tak vysoké hodnocení? Já dávám jednu * za Nicol. ()

Zombiepod

Z dôvodu ohromného znudenia pozreté až na dvakrát. 100 minút sledovať skrz-naskrz retardovanú rodinku v podaní ultrapomalého a nezáživného scenára nie je nič pre mňa. Na druhej strane sa však nedá odoprieť dokonalosť réžie a kamery, ktorá ponúka v sprievode až hororového ambientu úchvatné zhluky obrazov a chladných emócii (niekedy mi pripadalo, akoby som sledoval Triera). Wasikowska sa však neustále tvári rovnako kamenne, Kidman hrá druhé, až nie rovno tretie husle. Neustále som čakal, kedy príde moment, ktorý by túto "artovú" sračku nejak rozriedil, na moje prekvapenie som sa aj dočkal - po vyše hodine to začalo byť aj celkom zaujímavé, ale koniec to zasa zhodil na úroveň somariny, ktorá nič veľké neponúka. ()

snek888

Úplným začátkem filmu nás provádí podmanivě natočené scény, které ukazují nevinně působící detaily a úvahy o životě, jež lze bez kontextu považovat za vzletné. Jakmile plynoucí minuty odhalí poměrně šokující kontext, nad úvodní scénu se vznese temný mrak a diváku dopřeje studenou sprchu. ()

windows

Hodně slabý film. Musel jsem být dost shovívavý, abych tu hrůzu dokoukal. Naprosto ztráta času. Hlavní "hrdinka" se často ukájí ve smyšlených pocitech. Strýček jí zavraždí otce, ona se od něj učí a pak začne vraždit ona. Problém je v tom, že děj je příliš mysteriozní a vyzařuje ze sebe Emo styly. Nicole Kidman selhala a dokonala dílo zkázou hereckého počínaní... ()

DavidWebb

Stokerovi nanešťastie naplnili moje očakávania. Videl som trailer a dlho som stretnutie s nimi odkladal, pretože som sa bál, že dostanem presne to, čo som dostal. Vďaka úvodnej scéne bol pre mňa celý príbeh (hlavne záver) silno predvídateľný. Možno som jeden krát zapochyboval, čo je ale pre tento typ filmov málo a popravde, okrem obrazového stvárnenia ma snímok nezaujal ničím. Štandardné herecké výkony, slabý soundtrack, v detailoch síce parádna ale celkovo nezvládnutá réžia. Asi trikrát som sa neovládol a krátko pretáčal dopredu - tak veľmi je totiž film nudný a naťahovaný na určenú stopáž. Nicole Kidman ma opäť presvedčila, že po Terore a Reportérovi definitívne skĺzla do béčkovej produkcie, začo ale iba ona sama nemôže. Hollywood a vek sú neúprosní, aj keď herečka ako ona by si mohla úlohy vyberať rozumnejšie. Za seba je to slabých 50%, ktoré zaokrúhlim hore kvôli Scofieldovi. A keď za niekoľko rokov zabudnem o čom to bolo, a bude to vysielať nejaká televízia, tak sa nato pozriem znova (a budem znova sklamaný). ()

sWONDER

Vizuálna, melancholická hračka čo nemá až taký účel. Krása, ale na môj vkus príliš "umelecké". Na mňa takéto prkotinky tipu krabice od topánok na posteli, rozhadzovanie odpisov, alebo krv na poľných kvetoch príliš neplatia. Klavírna scéna, bola ale super. Dobra hudba, dobrý herci, dobrý film, nič viac. ()

Falco.araea

Světle modrá barva hnusnej výsměch. Tento film by měl mít krvavě rudou. Jednak kvůli kvalitě a taky kvůli tématice. Něco takového jako Stokerovi se jen tak nevidí, protože Mia, ta malá hodná usměvavá Mia působí dokonale. Prostě dokonale. ()

MFloyd

Fakt nevím co si mám o tomhle myslet, asi jak většina říká, jde o krásně vypadající film, který to však všechno podělal naprosto nepochopitelným dějem. A ten konec. Chtěl jsem tomu dát 3 hvězdy, ale ten konec mně potvrdil, že víc jak 2 si to nezaslouží. ()

Miagy

Presne toto je tip filmu kedy sú 3* málo a 4* veľa. FIlm ma bavil, bol dostatočné plný napätia, vynikajúce ehrecké výkony, atmosféra domu a prostredia. Film bol plný jednoduchých záberov na detaily, čo sa mi mimoriadne páčilo. Avšak film je takmer bez emócií, o postavách sa moc nedozvieme. Pre mňa to bola detektívka bez vyšetrovania, horor bez strašidla, romantický film bez lásky. Ale celkový dojem je dobrý. PLUS: kamera, detaily, herci a ich výkony, prostredie filmu a odmu, MINUS: málo emócií, o hrdinoch v podstate nič nevieme. ()

papadoce

Nuda, Matthew Goode tak nesympatický až vo mne vyvolával zvracanie (myslím, že je to profesionálny neherec), zase nuda, krásna Nicole (najmä v bielych tenisových šatách), zase nuda. Toľko obsah. ()

Zl0

Navoněná bída. Perfektne spracovaný film úplne o ničom. Asi jediné čo sa mi páčilo bola tá zvláštna kamera a Nicole tu vyzerala fakt že dobre. Síce aj atmosféru to malo svojskú a pár scén prinieslo zimomriavky, ale celé to nejak nemalo hlavu a pätu. Pri záverečnom zábere si hovorím " ak ste mi toto chceli povedať, tak to naozaj škoda tej jeden a pol hodiny času". ()

TommyDiamond

Chvála Stokerových zde mě donutila nahlédnout pod pokličku filmu a užít si taky tento zážitek. Jak mě ovšem život naučil, není vždy všechno zlato co se třpytí…. A proto u stokerových nevidím režisérskou genialitu, hereckou srdceryvnost ani prozíravost scénáře. Korejsko-australská spolupráce pod dohledem Hollywoodu mě do kolen nijak zvlášť nedostala. Jediné co vidím a cítím je nuda, která až stípe do očí. A největší finesou tohoto snímku je nechat Miu masturbovat ve sprše aniž by na sebe sáhla. Dám jednu hvězdu ()

Gertruda.W

Okouzlující krvavý napínák sexuálně úchylného typu šmrncnuto National Geographic Wild. Mě to dostalo. Do plného počtu malinko chybělo. Možná to bude chtít za čas opakované shlédnutí. Myslím, že si to zaslouží/m. A neměla jsem to dělat. Po druhém shlédnutí naopak snižuji hodnocení. Pravda, zachytila jsem více detailů. Ovšem nějak se vytratilo okouzlení. To co mi na strýčkovi vadilo už napoprvé, že působí spíš jako android, tedy robot či mimozemšťan, ještě zesílilo až nesnesitelně. Vzrušení bylo to tam. Zůstal jen thriller krvák s nepříjemným pocitem jednoduchosti. Docela nepříjemné vystřízlivění. ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye