Reklama

Reklama

Behemot

(TV film)
  • Česko Behemot: Bestie z podzemí (více)

Obsahy(1)

Seismoložka Emilly přijela zkontrolovat probouzející se sopku. Narazí ale na starodávný portál, kterým se chystá na zem vstoupit bájná stvůra... Hora Lincoln, čnící nad městem Ascension, je spící sopkou, ale poslední dobou dochází k častým otřesům. Právě při jednom takovém přestane parta lesních dělníků pracovat, neboť je otřes silný a na jednoho z nich, na Joa, spadne větev. Thomas Walsh, který má partu na starost, zjistí, že má Joe jen zlomenou nohu, a tak jde pro auto. Když však Joa naloží, zjistí, že je Joe mrtvý. Thomas to nechápe a zaveze na místo, kde se vše událo, místního šerifa, jehož pes začne na daném místě usínat. Naštěstí přijede Emilly Allingtonová, která jim vysvětlí, že do metru nad zemí je v celé oblasti oxid uhličitý, a psa rychle vezmou do náručí. Emilly pochází z Asceinsionu a šerif je její strýc, kterému Emilly vysvětlí, že přijela zkontrolovat dva seismologické měřáky, které za poslední měsíc naměřily velmi vysoké hodnoty. Thomasovi dojde, že byl Joe otráven, a druhý den ukáže Emilly Thomasovi satelitní mapu, kde je zaznamenána silná podzemní teplota postupující k vrcholu hory. Emilly se vydává zpět na Lincoln, ale nechce, aby šel Thomas s ní. Thomase osloví Jack Murray a žádá ho o doprovod na horu Lincoln, kde má jejich společnost vybavení s daty o seismologických aktivitách. Zatímco Thomas ani Emilly nemají tušení, co stojí za otřesy, Thomasův otec, William, varuje šerifa před probouzející se zkázonosnou nestvůrou, zvanou Behemot. Grace s Thomasem slýchávali o Behemotovi, ale byli přesvědčeni, že jde jen o výplody fantazie jejich otce...

Na horu Lincoln se vydala také Thomasova sestra Grace se svým přítelem Jerrodem a chtěli zde i přenocovat. Na to však již nedošlo, protože je vystrašila obří nestvůra vystupující z hory, a oba se dali na útěk. Emilly našla Thomase s Jackem a potřebuje se rychle dostat do města, aby donutila šerifa evakuovat obyvatele. Thomas nasměroval Jacka k místu, kam chtěl dojít, a jede s Emily do města, kde šerif opravdu obyvatele požádá o rychlé opuštění města. Thomas se od otce dozví, že Grace šla tábořit na horu Lincoln, a vydává se opět na nebezpečné území v doprovodu Emilly. Společně najdou Jacka, který je zraněný, ale odmítá se vrátit bez přístroje, pro který přišel, a záhy se všichni setkávají s nestvůrou. Nestvůra usmrtí Jacka, který ještě stačí Thomasovi říci, že přístroj, který hledá, je zbraň proti nestvůře. Emilly s Thomasem najdou zbraň i Grace, ale bez Jerroda, toho nestvůra spolkla, a spěchají k lesní správě, odkud chtějí odletět vrtulníkem. Všichni se k vrtulníku dostanou, Grace s Emilly vrtulník nastartují a Thomas odstřelí nestvůru vylézající z hory... (TV Prima)

(více)

Recenze (36)

Taffey odpad!

všechny recenze uživatele
Každou další minutu jsem nenáviděl všechny ženské ve filmu vic a vic. Jedna tupější, nez druhá a druha6 víc, než třetí. Takové uřvané hysterky, to jen tak člověk nevidí. Strašný film. Je neuvěřitelné, že ještě dnes někdo něco takového natočí. Dva druhy filmů poznám na první pohled. Německý a kanadský. Jak je tam Kanada, ue to vždy takový humus . ()

rublik05 odpad!

všechny recenze uživatele
Film je dá se říct docela o ničem, za zmínku stojí snad jen hezká příroda. Efekty žádná hrůza, přesto silně podprůměrné, herecké výkony hrozné, ze scénáře si tvůrci udělali trhací kalendář, takže na posloupnost děje či smysluplné vyprávění můžeme zcela zapomenout. Na logiku se samozřejmě také moc nehraje, závěr je doslova čiré utrpení. Vizuálně to už není zas taková hrůza, jako jiné, žánrově podobné snímky, ale co se týká příběhu, tady vidím stále velký špatný. 0/10. ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele
Krásná příroda, nuda, nuda, Muž s cigaretou, nuda, nuda, nuda, Nathan Stark z Eureky, nuda, nuda, krásná servírka, nuda, do očí bijící kravina, mírný zájem, nuda, nuda, klišé, klišé, pokus o napětí, nuda, pokus o dramatický závěr, nuda, konec. Jednu hvězdičku dám za známé herce, nic víc si tenhle film nezaslouží. ()

mosnak odpad!

všechny recenze uživatele
V deníčku jsem psal o tom,že jsem našel trailer k tomuto filmu na youtube.com a že mám takový pocit, že to bude jeden aspirantů na sračku roku. Spletl jsem se, sračka roku to nebude (mám v záloze jiné favority)... úplná hovadina to taky není,ale i tak si tento snímek "vysračkoval" krásných 5%, čili odpad! ()

Campbell 

všechny recenze uživatele
U tohohle filmu lituji že tvůrcům nevyšel. Nápad byl fakt pěknej a scénárista i když se film maskuje za obyčejnej monster horor se snažil, dokonce i postvy byly dobře napsány. Ale zbytek je spíše špatnej. Třeba Davis je strašně divnej a nevěřil jsem mu ani minutku(naopak třeba pro mě ne moc známí Quinn překvapil). A ani slibovaný masakr se nekonal, krve či gore bylo minimum. Ale ted ten zásadní problém a tím je monstrum. Jo monstrum vypadá moc pěkně a na Syfy to jsou výborné efekty ale proč hlavní tahák vytáhly až ke konci? Proč je monstrum vidět minimálně? Ono je to možná dobře přeci jenom to monstrum je velký jak kráva takže by to asi moc dobře nevypadalo, ale tvůrci se moc chvástaly tím jakej to bude masakr a jak o monstrum bude vypadat parádně, jedna věc se jim povedla ale ten masakr teda ne. Zklamání ostatní filmy od Syfy možná nemají takovýhle efekty ale aspon jsou zábavné a člověk od nich nic nečeká. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama