Reklama

Reklama

Behemot

(TV film)
  • Česko Behemot: Bestie z podzemí (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Seismoložka Emilly přijela zkontrolovat probouzející se sopku. Narazí ale na starodávný portál, kterým se chystá na zem vstoupit bájná stvůra... Hora Lincoln, čnící nad městem Ascension, je spící sopkou, ale poslední dobou dochází k častým otřesům. Právě při jednom takovém přestane parta lesních dělníků pracovat, neboť je otřes silný a na jednoho z nich, na Joa, spadne větev. Thomas Walsh, který má partu na starost, zjistí, že má Joe jen zlomenou nohu, a tak jde pro auto. Když však Joa naloží, zjistí, že je Joe mrtvý. Thomas to nechápe a zaveze na místo, kde se vše událo, místního šerifa, jehož pes začne na daném místě usínat. Naštěstí přijede Emilly Allingtonová, která jim vysvětlí, že do metru nad zemí je v celé oblasti oxid uhličitý, a psa rychle vezmou do náručí. Emilly pochází z Asceinsionu a šerif je její strýc, kterému Emilly vysvětlí, že přijela zkontrolovat dva seismologické měřáky, které za poslední měsíc naměřily velmi vysoké hodnoty. Thomasovi dojde, že byl Joe otráven, a druhý den ukáže Emilly Thomasovi satelitní mapu, kde je zaznamenána silná podzemní teplota postupující k vrcholu hory. Emilly se vydává zpět na Lincoln, ale nechce, aby šel Thomas s ní. Thomase osloví Jack Murray a žádá ho o doprovod na horu Lincoln, kde má jejich společnost vybavení s daty o seismologických aktivitách. Zatímco Thomas ani Emilly nemají tušení, co stojí za otřesy, Thomasův otec, William, varuje šerifa před probouzející se zkázonosnou nestvůrou, zvanou Behemot. Grace s Thomasem slýchávali o Behemotovi, ale byli přesvědčeni, že jde jen o výplody fantazie jejich otce...

Na horu Lincoln se vydala také Thomasova sestra Grace se svým přítelem Jerrodem a chtěli zde i přenocovat. Na to však již nedošlo, protože je vystrašila obří nestvůra vystupující z hory, a oba se dali na útěk. Emilly našla Thomase s Jackem a potřebuje se rychle dostat do města, aby donutila šerifa evakuovat obyvatele. Thomas nasměroval Jacka k místu, kam chtěl dojít, a jede s Emily do města, kde šerif opravdu obyvatele požádá o rychlé opuštění města. Thomas se od otce dozví, že Grace šla tábořit na horu Lincoln, a vydává se opět na nebezpečné území v doprovodu Emilly. Společně najdou Jacka, který je zraněný, ale odmítá se vrátit bez přístroje, pro který přišel, a záhy se všichni setkávají s nestvůrou. Nestvůra usmrtí Jacka, který ještě stačí Thomasovi říci, že přístroj, který hledá, je zbraň proti nestvůře. Emilly s Thomasem najdou zbraň i Grace, ale bez Jerroda, toho nestvůra spolkla, a spěchají k lesní správě, odkud chtějí odletět vrtulníkem. Všichni se k vrtulníku dostanou, Grace s Emilly vrtulník nastartují a Thomas odstřelí nestvůru vylézající z hory... (TV Prima)

(více)

Recenze (34)

curunir 

všechny recenze uživatele

,,ČO POVIEŠ, AK TI POVIEM, ŽE MÁM POD NOHAMI MŔTVE VEVERIČKY?" ,,ABY SI POZERALA KAM STÚPAŠ." __ Behemoth bohužiaľ doplatil na svoju monumentálnosť. Nečakajte žiadneho trápneho dráčika, či inú prerastenejšiu jaštericu. Tento netvor driemajúci už od dávnych vekov v hlbinách zeme sa totiž svojim charakterom približuje obludným božstvám z Lovercraftových poviedok a tomu sa náležite prispôsobuje jeho vzhľad - je väčší než hora, jeho stovky metrov dlhé chápadlá rozosievajú strach doširoka doďaleka. Jeho veľkosť sa preto dávkuje až postupne, čiže na poli 86 minút čistého času filmu sa vo svojej plne kráse ukáže až v 74. minúte! Dovtedy ho vidíme len v niekoľkých náznakoch, čo spôsobuje strašný útlm filmu zabiehajúci takmer do bezbrehej nudy. Inak je všetko postavené na zaužívaných klišé - prostredie zapadákova, tradičné vzťahy medzi postavy, ,,vyrovnávanie" sa s minulosťou a bla, bla, bla. A pointa toho všetkého? Behemoth mal odvrátiť blížiacu skazu sveta spôsobenú ľudskou civilizáciou. Jedna raketa vystrelená z takej rúrky aká bežne býva pod umývadlom, však zapríčinila, že to čo Emmerich nedávno tak explicitne predviedol, nám naďalej hrozí. Takže tí blbí amíci to zase dosra... (11. hodnotenie, 5. komentár k filmu) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Kdyby z tohoto filmu udělali jeho tvůrci raději jen klasický nízkorozpočtový katastrofický film, dopadl by v očích diváků možná o trochu lépe. Bohužel aby splnili kvótu pro Maneater film Series, museli do něj zaimponovat i sci-fi hororové prvky a tak na nás v několika záběrech vykoukne z hory i obří mýtický tvor, který má ovšem do Behemota z legend opravdu daleko. Jeho přítomnost tu byla dle mého naprosto zbytečná – nevyužitá a bez těch pár útoků obřích chapadel bych se klidně i obešel. Většina děje se stejně točí jen okolo otřesů, gejzírů smrtícího oxidu a pobíhání po lese a horách. Což o to, samotná kanadská krajina byla pěkná, ale po chvíli začne ta třepotající se kamera dost nudit. A aby toho nebylo málo, tak sledujeme půlhodinový „nervy drásající“ boj o přežití servírky a fotříka hlavního hrdiny v polo propadlém baru, který ovšem postrádal potřebnou dramatickou atmosféru a spíš to bylo jen další nudné natahování již tak nepříliš záživného děje. To už se raději měli věnovat více lince s dcerou (sestrou) a jejím borcem, kteří i se i přes ty otřesy vydali do hor – užít si trochu romantiky. Bohužel žádná erotika, žádné drsnější scény (kromě mrknutí oka a rádoby zoufalého boje o život nad dírou v zemi a cvakajícími čelistmi). Prostě jen hromada nezáživných dialogů, zbytečně natahovaných scén a marná snaha o dramatičnost. Slabých 30% ()

Reklama

ARI50 

všechny recenze uživatele

Abych řekl pravdu tak to vůbec k zahozeni není samozřejmě že jsem postrádal nějakou tu pořádnou akci vtip a podobně ale můžu říct že zkoukátelné to samozřejmě bylo efekty byly vcelku dobré až že mně pokaždé bohužel u takových filmu zklame jen to že když se jedna o výbuch je katastrofální. Ale chapadlatec se mi líbil moc ten byl povedenej. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

U tohohle filmu lituji že tvůrcům nevyšel. Nápad byl fakt pěknej a scénárista i když se film maskuje za obyčejnej monster horor se snažil, dokonce i postvy byly dobře napsány. Ale zbytek je spíše špatnej. Třeba Davis je strašně divnej a nevěřil jsem mu ani minutku(naopak třeba pro mě ne moc známí Quinn překvapil). A ani slibovaný masakr se nekonal, krve či gore bylo minimum. Ale ted ten zásadní problém a tím je monstrum. Jo monstrum vypadá moc pěkně a na Syfy to jsou výborné efekty ale proč hlavní tahák vytáhly až ke konci? Proč je monstrum vidět minimálně? Ono je to možná dobře přeci jenom to monstrum je velký jak kráva takže by to asi moc dobře nevypadalo, ale tvůrci se moc chvástaly tím jakej to bude masakr a jak o monstrum bude vypadat parádně, jedna věc se jim povedla ale ten masakr teda ne. Zklamání ostatní filmy od Syfy možná nemají takovýhle efekty ale aspon jsou zábavné a člověk od nich nic nečeká. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Film začíná zajímavě. Hora, příroda, zemětřesení, mrtvá expedice...pak se vše ale zvrtne v jakousi pohádku Za humny je drak. Jediný pošahaný dědek v celém městě ví oč jde, jenže ho berou jako blázna a tak každý, koho potká mu sdělí: "Vezmi si tabletky". Tato věta se ve filmu opakovala minimálně 10x. Prostě film o ničem, takže za přírodu dávám 20%. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama