Nejlepší hráč (TV film)

Best Player

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 84 min

Jste neúspěšní v reálném životě? Nevadí, ještě je tu virtuální život plný napínavých soubojů a výzev, zkrátka život hráče videoher, kde se může prosadit každý, kdo na to má. A hlavní hrdina tohoto filmu Quincy přesně takovýto život žije. Nevede žádný společenský život, bydlí ve sklepě u rodičů, práci si příliš dlouho neudrží, ale ve virtuálním světě videoher je jednička, která není k poražení. Tedy až do chvíle, než ho porazí nový tajemný hráč s přezdívkou "Zázrak". Quincymu se postupně hroutí jeho jistoty, včetně jeho pohodlného a levného bydlení, a tak se vydává zjistit, kdo se pod přezdívkou "Zázrak" vlastně skrývá. Tohle je typicky průměrný televizní film, který není ani dobrý, ani špatný. Světlejší a vtipnější momenty střídá s momenty nudnými, a ve výsledku tak vlastně lze říci, že se na to sice koukat dá, ale jedno zhlédnutí absolutně postačí. Zkrátka dobrá tak trochu teenage blbina (úplně teenage film to není, když hlavnímu hrdinovi je už asi kolem 30 let), která občas dokáže solidně rozesmát (například scéna, kdy se celá třída studentů i s profesorem naplní pěnou stojí za to a neméně vtipné jsou i scény v knihovně, kdy nerudná knihovnice každému, kdo promluví, hodí knihu přímo do ksichtu). Navíc v hlavních rolích jsou dva nejvtipnější herci ze seriálu "iCarly", takže i z tohoto pohledu to byl zajímavý zážitek. Zkrátka nelituji toho, že jsem se na film podíval, a uděluji průměrné tři hvězdy. A na závěr jen doplním, že v Česku tento film vysílal TV kanál Nickelodeon.(27.9.2011)