Ztrácím tě, lásko (TV film)

Krimi

Československo, 1978, 86 min

Tyto české hry z ciziny se mi příliš nevryly pod kůži, česká krimi je jedna z nejlepších na světě, není třeba utíkat za hranice..(11.7.2014)

Zajímavý detektivní příběh, jehož rozvleklé tempo, místy nedotažený scénář, nepříliš sympatické a občas nelogicky jednající postavy a mdlou režii se nám snaží vynahradit skvělé herecké obsazení (za všechny výborný Petr Haničinec - bohužel s minimem prostoru) a především krásná ústřední píseň od otců moderního tuzemského šansonu Petra Hapky a Pavla Kopty. 60%.(4.10.2013)

Hlavní melodie tam zazní alespoň stokrát, v jiném případě bych z toho pomalu ale jistě šílel, zde jde ale o brutálně uhrančivou a moji krevní skupinu přesně kopírující melodickou linku, navíc v podání ve všech směrech strhující Jany Hlaváčové, takže dávám zcela sobecky jednu hvězdu navíc a ještě se u toho samou radostí šklebím jako malej smrad.(4.11.2015)

Velmi dobré psychologické drama mělo štěstí na herce a hlavně na ústřední melodii, v níž Hapka zhudebnil Koptova slova.(1.10.2013)

Slušná TV krimi inscenácia.Herci hrali "a la amerika" i keď kulisy slabšie aspoň kostýmovo sa to snažili autori dohnať. Samozrejme i tu by sa dalo nájsť angažované ,politické posolstvo -už na tú dobu umne maskované. Tvrdý,nekompromisný život na západe,ktorý je pritomný všade nielen vo fabrikách (o tom tu nebola reč,ale väčšina vtedajších diel bola hlavne o tom) ale i v zábavnom priemysle.Treba brať s nadhľadom,určité veci odfiltrovať a vcelku zdarilé krimi.Len taká poznámočka na záver Petr Haničinec hral i v tomto diele i v mnohých dalších roky rokúce v TV,filmoch,divadlách ako mohol dopadnúť na staré kolená,že zomrel v chudobe.....(10.2.2014)

• - Hudební skladatel Maurice Faugere (Petr Haničinec) nemusel hru na piano, jak bývá obvyklé, markírovat, protože sám byl zdatným pianistou. (sator)