poster

Ztrácím tě, lásko (TV film)

Krimi

Československo, 1978, 86 min

 • dyfur
  ***

  Slušná TV krimi inscenácia.Herci hrali "a la amerika" i keď kulisy slabšie aspoň kostýmovo sa to snažili autori dohnať. Samozrejme i tu by sa dalo nájsť angažované ,politické posolstvo -už na tú dobu umne maskované. Tvrdý,nekompromisný život na západe,ktorý je pritomný všade nielen vo fabrikách (o tom tu nebola reč,ale väčšina vtedajších diel bola hlavne o tom) ale i v zábavnom priemysle.Treba brať s nadhľadom,určité veci odfiltrovať a vcelku zdarilé krimi.Len taká poznámočka na záver Petr Haničinec hral i v tomto diele i v mnohých dalších roky rokúce v TV,filmoch,divadlách ako mohol dopadnúť na staré kolená,že zomrel v chudobe.....(10.2.2014)

 • 6thSun
  ****

  Hlavní melodie tam zazní alespoň stokrát, v jiném případě bych z toho pomalu ale jistě šílel, zde jde ale o brutálně uhrančivou a moji krevní skupinu přesně kopírující melodickou linku, navíc v podání ve všech směrech strhující Jany Hlaváčové, takže dávám zcela sobecky jednu hvězdu navíc a ještě se u toho samou radostí šklebím jako malej smrad.(4.11.2015)

 • Kri-kri
  ***

  Ač čistě studiové provedení, má toto psychologické krimi zvláštní a ponurou atmosféru. Velmi tomu napomohla uhrančivě depresivní ústřední píseň, která provází celý film. Na rozdíl od některých komentujících mně nevadí přenesení zahraničních předloh na české plátno a dokonce v takovémto papundeklovém hávu typickém pro normalizační tvorbu. Naopak je zajímavé pozorovat, jak si s tím tvůrci poradí. Hlaváčové, Haničincovi i Preissovi jejich role dobře sedly, stejně tak Adamírovi, jehož komisař zřejmě o několik let později inspiroval Moskalyka, aby jej obsadil do role policejního rady v Panoptiku Města pražského. Dávám mírný nadprůměr 3 * a 60%.(20.12.2018)

 • sud
  ***

  Zajímavý detektivní příběh, jehož rozvleklé tempo, místy nedotažený scénář, nepříliš sympatické a občas nelogicky jednající postavy a mdlou režii se nám snaží vynahradit skvělé herecké obsazení (za všechny výborný Petr Haničinec - bohužel s minimem prostoru) a především krásná ústřední píseň od otců moderního tuzemského šansonu Petra Hapky a Pavla Kopty. 60%.(4.10.2013)

 • Willy Kufalt
  *****

  (2x) ,,Rád bych věděl, co s tebou v poslední době je?" / ,,Zní to asi pitomě, ale miluju svou ženu." Tenhle komorní thriller s Janou Hlaváčovou mě před časem hodně zaujal a zapůsobil i při druhém zhlédnutí. Víc než klasickou detektivkou je "Ztrácím tě, lásko" psychologickým dramatem o neštěstí, zradě a svědomí, jedinou slabinou snímku zůstavají laciné studiové kulisy, ale po ponoření do příběhu na to divák lehce zapomene. Vynahrazují mu to vynikající herecké výkony a především hudba Petra Hapky, jehož titulní melodie tu může zaznít v nejrůznějších úryvcích a verzích byť i stokrát a nezní obehraně. Kdyby se Jana Hlaváčová více věnovala (jako její postava) zpěvu, mohla by z ní klidně být rovněž další výborná česká šansoniérka, z jejího podání titulní písně Ztrácím tě lásko mrazí (hned mi to připomnělo její další šanson Píseň samotářky z "hereckého" LP Jiřího Zmožka). Zato v podání Lenky Kořínkové je ta píseň přímo katastrofa, což ale vzhledem k obsahu filmu vůbec nepřekáží. Zákulisí "západního" hudebního průmyslu v kapitalistické společnosti, kde mnohým nejde o umění, ale především o zisk, zobrazuje film skvěle, bez ohledu na krajinu a rok vzniku. A Jiří Adamíra (komisař), ten snad nikdy nezklame, byť zde jen na menší prostoru. ,,Gentleman (v případě, že jeho žena spáchala vraždu) by řekl "já jsem vrah", i kdyby to nebyla pravda. Ale vrah to neřekne." (90%)(2.6.2018)

 • - Hudební skladatel Maurice Faugere (Petr Haničinec) nemusel hru na piano, jak bývá obvyklé, markírovat, protože sám byl zdatným pianistou. (sator)