Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rundskop (v holandštině „hovězí hlava“) je thriller o mafii, která v Belgii vydělává na hovězím masu ze zvířat, kterým podává hormony. Vyšetřovatel Daems je nalezen mrtvý, zatímco jeho BMW zmizelo. Co s tím mají společného maskulinní Jacky, Vlámové a Valoni, hormony a temná atmosféra? (Pevek2)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (100)

bouncer 

všechny recenze uživatele

Přešla mě chuť dát si steak v Belgii (nebo z belgického masa). Zajímavý pohled na černý trh s růstovými hormony s příměsí gangsterky i psychologického dramatu. Mohlo to být zvládnuté lépe, na scénáři se dalo ještě zapracovat, ale jako debut určitě úctyhodné. Nominace na Oscary však trochu přehnaná... ()

ApsidalTill 

všechny recenze uživatele

Fascinujúce a úprimné dielo mladého tvorcu. Po celý čas sledovania stopáže som chcel, nie! Musel som byť na jeho mieste a mstiť sa. Následne prišiel efekt rozhodnutia a logiky, ktorý mňa zase posadil do kresla. Absolútna nutnosť sledovať, uvažovať a dúfať či riešiť. Som očarený! http://www.youtube.com/watch?v=KCofl1gudy8 ()

Reklama

Bubble74 

všechny recenze uživatele

Když chlap přijde v dětství o své nejcennější klenoty, tak z něj sociálně neškodný a ctihodný spoluobčan nikdy nevyroste. Tuto skutečnost se podařilo Roskamovi přesvědčivě a i pro ženskou část publika velmi bolestivě znázornit. Přestože zde pranýřuje machinace hormonální mafie, která pumpuje stravu pro masožravce neskutečným sajrajtem, je to hlavně tragédie jednotlivce, která s divákem zaručeně zamává. Děj je sice místy zbytečně rozvleklý, ale výkon hlavního představitele a značně hustá atmosféra vyzdvihují tento debut do nadprůměru. Divím se, že většina belgické populace už mezitím nekonvertovala k vegetariánství. ()

Krouťák 

všechny recenze uživatele

Když jsem projížděl páteční program, Rundskop mi padl okamžitě do oka. Proč ? Synopse slibovala mafiánské drama a jakožto milovník tohoto tématu jsem přece nemohl odolat. Nakonec jsem nedočkal žádného old school pojetí mafie, které mám tak rád, nýbrž takové dramatické "one man show" Matthiase Schoenaertse, což bylo asi jedině dobře. Skvělá atmosféra a herecký výkon zmíněného testosteroňáka jsou hlavní důvody, proč na film určitě zajít do kina - 80% [MFFKV 2011] ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Na debut pomerne mladého režiséra nesmierne odvážne, a obdivuhodne zvládnuté. Zápletku, ktorá by mohla poslúžiť mainstreamovému krimi thrilleru, Roskam zpracováva ako ťažkotonážnu psychologickú drámu s príchuťou krvavého steaku. Vynikajúci herecký výkon Matthiasa Schoenaertsa. Surový film, ktorý sa nemieni ponižovať úsilím o divácke sympatie. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (5)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach po celom Belgicku. Celkovo trvalo len 35 dní. (MikaelSVK)
  • Hlavný predstaviteľ filmu, M. Schoenaerts, študoval pred začatím nakrúcania limburský dialekt. Tento jazyk – limburčina – sa používa v Holandsku, Belgicku a v časti Nemecka, predovšetkým v hraničnej oblasti týchto troch štátov. V Holandsku má štatút regionálneho jazyka. (MikaelSVK)

Související novinky

Belgický býk míří na americký jih

Belgický býk míří na americký jih

02.03.2014

Těžko vyslovitelné jméno Matthias Schoenaerts je stále mnoha lidem neznámé, ale chlapík za ním má již několik let nakročeno k tomu stát se jedním z nejžádanějších evropských herců své generace.… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Reklama

Reklama