Sága o Biornovi

(festivalový název)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Dánsko, 2011, 7 min

Krátký příběh o vikingovi jménem Biorn, který hledá soupeře pro souboj, který ho jako správného vikinga pošle do Valhaly. Film vznikl jako bakalářská práce několika studentů z Dánska. (DaUr)

Paxxx.cz

Klobouk dolů před studenty, kteří stvořily tento kraťas. Animace moc pěkná, vtipný příběh a pro Biorna smutný konec-75%. ()

filmsim

Krásný krátký film o stárnoucím vikingovi, který se jen snaží umřít se ctí a dostat svého odpočinku. Moc pěkná animace spjatá se skvělými vtipnými momenty hledání protivníků s nečekanou lítostnou pointou. 9/10 ()

SarumanKo

Tomuto, milý Biorn, sa vraví epic fail! Epické, zábavné a perfektne vypointované. A v rámci možností dánskych študentov aj nádherne spracované. Keby akčným scénam pridali trochu krvičky, bolo by to priam dokonalé. Jeden z najlepších kraťasov všetkých čias. (9/10) ()

italka63

Velmi slušné dílko o Vikingu Bjornovi, co se snaží zemřít čestně v boji a dostat se do Valhally, je to vtipné a slušně animované. ()

Easykk

Naprosto dokonalé, ale příště mi někdo poraďte si k tomu nebrat před chvílí uvařený čaj - opařená ústa a nos, obočí slejzá, jedno oko vyteklo - holt postavičky z vosku horký mokrý kašel dlouho nevydrží ;-) a já ji měl tak rád. Ale Biorna mám odteď stejně radši, chuděra malej. ()

fmash

Pohledná, vtipná a přesvědčivě ozvučená kombinovaná animace s pointou. Při té (krátké) délce stojí za zhlédnutí. ()

easaque

-5* Tentokrát musím svým plným počtem hvězdiček podpořit tento malý studentský projekt. Má to nápad, slušnou animaci a božskou pointu. Nezbývá než doporučit. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

C0r0ner

Zpětně zvedám na plný počet, protože to prostě byla taková halda invence, dobrých vtipů a vlastně i historických reálií, že by byl hřích dát čtyři hvězdičky. Je úžasné, kolik se toho vešlo do osmi minut a jak moc to ve výsledku zesměšnilo náboženství. Smutný fakt je, že to je lepší než celý seriál Vikingové dohromady. 95% ()