The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

Brhlis

V momentě, kdy jsem poprvé uviděl trailer, jsem zavětřil, že tento projekt bude něco jedinečného. 80 minut jsem sledoval tyto blázny s otevřenou hubou a absolutně jsem nechápal ty šílenosti, které předváděli. Úplně to zabil poslední záběr, kdy borec sjíždí na prkně KOLMOU stěnu! Strhující ultra slowmotion záběry, skvělý výběr hudby a neustálá akce mě jednoznačně přesvědčili o tom, že tento film je nejlepší sportovní dokument, který jsem kdy viděl. 100% ()

showxman

Opravdu moc hezká podívaná jak na úchvatnou neposkvrněnou přírodu, tak na umění jezdců, kteří jdou mnohdy až na okraj svých možností. ()

CarlosX

Kdo někdy stál na prkně a říká, že nezávidí těm borcům je u mě pokrytec:-) Geniálně nakombinované hudební, filmové a snowboardové umění... nádherné záběry z míst, které snad ani nemužou být na mapě.....a borci předvádí takové komba, že se to ani nedá okomentovat...Fuc*ing awesome!!! ()

Dixiee

Už jen kvůli těm úžasným záběrům, horám a krajině se na to stojí podívat. A to nemluvím o tom co předvádí ti šílenci na prknech :-) ()

farfalla

O snowboarding sa nezajímám, ale mám ráda dokumetární filmy, protože se můžu dovědět o životě druhých. Red Bull zafinancoval tuto výpravu špičkových snowboardistů za zážitky. Tito muži jsou tak skvělí v tom, co dělají, protože jsou plně soustředění na sebe a na své zážitky. Záběry z jejich ježdění jsou úžasné, i když je jasné, že na riziku jim nezáleží. Pro mě byly překvapivé scénky z jejich ´soukromého´ života. Střílení na stromy a na barely u chaty na Aljaške, pálení stromů jenom proto, že tam jsou. Záchvat vzteku jednoho z kluků kvůli tomu, že laviny jim znemožnily ježdění. Také spouštění lavin bylo pro normálního smrtelníka blbé. Tento luxusní životní styl, který ukazují - letání po světe, přemisťování se helikopterami, řádění na sněžných skútrech, hektolitry nafty - je vykoupen rizikem, které jsou ochotni podstoupit pro efekt filmu. Jestli obdivujete snowboarding, tento film si určitě užijete, nejen díky úchvatným záběrům na profesionální snowboarding, ale i kvůli svěžímu soundtracku. Jestli ho však neobdivujete, čeká vás jenom kroucení hlavou. ()

Retik

Vizuální slast doplněná skvělým soundtrackem. Adrenalinem nabušený film, kterým nám kluci sdělili, jaký mají vztah ke snowboardingu jako takovému a stačilo jim k tomu jenom předvést co dokáží s prknem a troškou prašanu. 8/10 ()

Miuri

Nádherné prostředí hor, úžasné triky na snowboardech a především skvělá kamera. Za zmínku stojí také kvalitní soundtrack. Prostě respekt, chlapi! ()

iampatrik

Snowboardová dokonalost.. je jasné, že nefanoušek zimních sportů, respektive snowboardu tenhle snímek neocení úplně. Pro mě vynikající snowboardisté (samozřejmě v čele s Travisem Ricem), vynikající kamera a zvuk! Povinnost pro každého snowboardistu! ()

Marrty3

Naprosto dokonalá podívaná...je pravda že je to reklama na redbull a quiksilver ale takhle to bohužel dneska vrcholovém sportu chodí. A ani mě to neodradilo.Chystal jsem se na to do kina ale bohužel jsem neodolal a shlédnul jsem to doma v HD a byl sem u vytržení . Doprovodná hudba je skvostná . A bavit se o tom co kluci dokážou,je asi zbytečné....spousta adrenalinu a skvělých záběrů například z vrtulníku. ()

decay

Je to dosť komercia keď sa to tak vezme...ale to kúzlo, alebo podstata tam stále je...veľmi podobné graffom____...that`s what we live for, even sometimes u r suffering and u r saying this is the last time i`m doing that, but after this feeling passes u r wondering what will be next...asi tak... ()

J*A*M*A*L

Nejsem si vědom Dokumentu s dobrodružnou tématikou který by mě do sebe tak vtáhl jako právě Art of Flight.Tihle borci zažili fakt skvělé dobrodružství když se rozhodli freerideovat po zapadlých částech světa.V životě bych do toho jejich dobrodružství nešel.Kdyby jo tak už nejsem mezi živími.Já osobně na Snowboardu jezdím, ale žádnej profík rozhodně nejsem.Jenomže tihle blázni se tím živí.Pro ně je hluboký sníh domovem.V tomto filmu můžeme vidět ráj pro snowboardisty a především pro freerideisty.Rozhodně můj nejoblíbenější dokument ze všech skvělé dobrodružství.A kdybych tam tedy opravdu měl jet tak možná bych zkusil tu Aljašku, ale to skalnatý Chile bych nezkusil nikdy.No fakt těm magorům závidím.Ještě k tomu jsem se u jejich parádních tríčků pobavil skvělým soundtrackem.No jo je něco co by firma Red Bull nedokázala.Vsadím se že toto byla pro ně jen další procházka růžovou zahradou.Asi těžko se najde neco co bude nad jejich síly protože tihle lidi nejsou normální.Ti si zahrávají se životem.100% ()

22matelko

Ak niekto nemá aspoň malú slabosť pre snowboarding myslím že pozerať tento dokument je preňho zbytočné. A nepomôžu ani prekrásne zábery prírody vo Full HD kvalite. Premňa geniálny dokument s kopou jedinečných záberov či už na jazdu, skoky alebo prírodu. Chýbala mi tu troška hlbšia myšlienka ako v Life Cycles ale aj napriek tomu dávam 5*. ()

MkSallam

Tak nějak prázdné? Ano. Reklama na Red Bull? Ano. Setsakramentsky efektní snowboarding s božím soundtrackem a skvělou kamerou? Ano. ()

Bennyman

Kamera naprosto úžasná, doporučuji bluray verzi. Nicméně obsahově chudé. Točí se tam to samé pořád do kola až je z toho člověk po 20 minutách nasycen tolik, že nevidí důvod pokračovat. A kecy typu snowbording je vic než sport, je to náboženství dokument jistojistě nezachraní. Mezi nejlepších 300 filmů rozhodně nepatří, ale takovejch adeptů je tu povícero. ()

Mikino00

Skupina nesympatických dobrodruhů, placených Red Bullem, sjíždí hory na prkně, bez jakéhokoliv respektu a notnou dávkou pohrdání k horám, za což jsem jim přál ať si všichni polámou nohy. Navíc co je to za umění, nechat se vyvést vrtulníkem na vrchol a rovně to sjet dolů, chtěl bych je vidět bez svého podpůrného týmu, kdyby měli šlapat aspoň 100 metrů do kopce. Mimo krásné záběry na hory je nudná podívaná. ()