The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

drake31

Nie so veľký fanúšik snehu a už vôbec nie snowboardu, ale toto dámy a páni ma naozaj dostalo. The Art of Flight je dokumentom v ktorom ide predovšetkým o vizuálny zážitok, tie informácie ktoré ponúka sú prakticky len neodpojiteľnou súčasťou spojenou s natáčaním. A práve tá vizuálna slasť ma na tom úplne odzbrojila. Nádherne prostredie, všetky tie destinácie, ktoré bolo nasnímané s neuveriteľným citom, spomalovačky ktoré dodávali ten cool efekt, a potom už len sledovať samotnú jazdu tých najlepších vo svojom obore. Nemôžem si pomôcť ale tento dokument si ma úplne podmanil, a to aj s pomocou skvelo napickovaného hudobného doprovodu a jednotlivé skladby už zdobia môj playlist. Takýto WOW efekt som naozaj nečakal. P.S. Nejako som dostal chuť na Red Bull ... ()

dANo

Red Bull proste vie, ako sa robí promo... Toto nie je dokument len pre tých, čo radi snowboardujú, ale užijú si ho aj lyžiari, horolezci, prírodovedci, cestovatelia a bežní ľudia. :o) ()

vyfuk

Neuvěřitelná příroda, doplněná neuvěřitelnými extrémisty na snowbordu. Skoro vždy se mi tajil dech. Na začátku jsem si myslel, že ve filmu někdo zemře, ale naštěstí se nestalo :-). Dokonalá kamera. Jen mi je líto, že titulky zabírali téměř asi pětinu filmu... ()

Autogram

Óda na radosť z pohybu po nedotknutých kopcoch na Aljaške, v Andách ale v Patagónii. Partia snowboardových bláznov rešpektuje len počasie, iné živly sú nepodstatné. Lavína, ktorú bežne spustia na takmer kolmých svahoch, nie je problém, stačí byť od nej rýchlejší. Športový dokument je ako dlhší hudobný klip alebo reklama, s prípravami alebo nejakým predstavovaním, kto čo prečo, sa neobťažuje. Tak po krátkom čase som mal skákania a lietania dosť bez ohľadu na premakanosť záberov alebo akčnosť jazdy. ()

latvar

Ač jsem na snowboardu nikdy nestál, tak mě tento dokument zcela pohltil. Je až neuvěřitelné, co všechno profíci na prknech dovedou. Jsem unešen z výborných záběrů, kvalitním hudebním doprovodem a umem hlavních protagonistů. 90% ()

Norfice

Nádherné záběry nejenom z Aljašky ale také z Chile a Patagonie. Tyto záběry bych doporučil jako ukázku dokumentárního filmu o sportu, který Vám má dodat tu správnou dávku adrenalinu. Je až neuvěřitelné a dechberoucí co snowboardisté jako je Travis Rice nebo Scotty Lago dokážou na svahu. Je to perfektní, přitom tito lidé hazardují se životem. Film doprovázela hudba, která byla snad přesně ušitá na míru. Jsem milovník zimních sportů a zimní krajiny - tenhle film mě opravdu dostal! ()

standsiller

Obrazové a zvukové šialenstvo. Niekedy až orgazmicky krásne spravené zábery. Až mám strach, aby nenastalo niečo, čo z dejín poznáme ako " fascináciu zvukom" . Dúfam, že podobná kvalita nikdy nepôjde na úkor deja. I tu totiž tie spomalené a niekedy príliš dlhé zábery vytŕčali z radu. Inak nemôžem odoprieť nič tomu, že to bolo úchvatné. Nie však dokonalé. ()

FeatherBoy

Vyborny film o tom, jake to je jezdit ty nejvetsi svahy sveta, kde je taky nejvetsi riziko urazu... pokud navic mate film v HD, uzijete si paradni pohledy na krajinu Aljasky, Antarktidy a dalsich... suprovy ()

Maynard.

Jedním slovem bych to schrnul jako - navnazující! Dvěma slovama jako - tězce navnazující!! Třema a půl slovama jako - ty krááávo těžce navnazující!!! A takle bych mohl pokračovat až do posLání :o)). Chvílema stejně úchvatný záběry přírody jako ve skvostu Earth. Chvílema dechberoucí záběry z prvosjezdů nejvostřejších riderů Světa. Jakožto vášnivý snowborďák jen tiše sedím a hlasitě závidím. Na konci sedím s přiblblým úsměvem, když ten borec řekne - Jediná cesta jak to zjistit, je tam jet a zkusit to! Jo, hochu, to si kuř, že bych jel hnedka... Sice bych tam nelítal 50 metrů, ale to víš, že bych si to užil. Má to jen malinkatej problém, už bych se k Vám nevešel do vrtulníku :o)). Audiovizuelní zákusek, na kterým si smlsne každej, kdo ví, o čem že ten snowboarding je... Už se těším, až budu za 14 dní smažit soundtrack a při tom si to "dávat" v prašanu...Uáááá!!! A běda prašane, esi nebudeš, třikrát běda!!! ()

LuciusWlk

Pokud nepatříte mezi nadšence zimních sportů, možná oceníte kýčovité záběry úžasných destinací a skvělý soundtrack. S tímto dokumentem si někdo opravdu vyhrál a nasadil mu líbivou fazónku. Nejde o žádný zázrak, nic přelomového nebo nového. Jen se na to dobře dívá. Přesto se skláním nad uměním těchto "bláznů" a jen tiše závidím a uvědomuji si svou nicotnost :)) ()

NALBERTik

Záběry krásné, skoky fajné, ale nechat se tam dovézt vrtulníkama a skůtrama, to umí každej. Pro mne mnohem lepší např. Asgard Jamming ()

Sdoom

Pěkně natočená reklama na Red Bull. Dokument je to tak napůl, jelikož se o aktérech nedozvíme zhola nic krom jmen, stejně jako o historii freeride snowboardingu...chybí prostě něco, co by dokázalo zaujmout během 80minutové stopáže. Což o to, kouká se na to hezky (HD nutné) a ty frajery fakt respektuju, ale do dokumentu je to málo. Každopádně velké plus za soundtrack a hlavně song Iron Clad Lou od Hum - geniální. ()

casioa....

Znova skvelá porcia freeridového snowboardingu, ale...ALE: pre mňa - oproti That ´s It, That´s All (TITA) emočne absolútne chladné, presun do čistej "architektúry" záberu, slowmotion všade (všetkého veľa škodí)...krásne - ale za srdce ma to nechytilo (TITA áno). Pôvodne som mal v pláne ísť na chystanú pražskú premieru, ale po zhliadnutí to budem musieť prehodnotiť. Určite nie som nažhavený ako po prvom zhliadnutí TITA, kedy som si to chcel okamžite pustiť znova. Ak nepoznáte SNB filmy, a chcete si o nich urobiť aký-taký prvotný obraz, určite siahnite radšej po That´s It, That´s All....okrem iného, má i lepší soundtrack (IMHO samozrejme). Verím v pokračovanie "Travis Rice feat. Redbull "série, a dúfam v návrat k "back2basics" (ala TITA).///////////////////////////////////Edit: Mrzí ma, že AoF mal masívnejšiu marketingovú podporu, ako jeho LEPŠÍ predchodca TITA, pretože...takto ostane tento lepší kúsok zaznávaný komerčnou (fuck) verejnosťou! That´s It, That´s All F(or)T(he)W(in) !!! ()

bari68

Technicky a vizuálne na špičkovej úrovni, resp. nebojím sa napísať, že je to dokonalé.Aj keď obsah filmu a vnútorná forma je prázdna a nič divákovi nezdiela, tak v tomto prípade to nie je tom, o čo tu beží.Adrenalín mi tento dokument zdvíhal i pri sledovaní na TV. ()

honzii

Tady není, řekl bych, potřeba říct víc. Nevím, co dalšího byste chtěli hloubat v chlapcích, jejichž život je jen prkno a hory. To je na tom přeci to krásný. ()

Pyth

Zatím nejlepší SNB film/dokument co jsem viděl. Super spoty, skvěle natočeno, famózka. Orgasmus nejen pro fandy snowboardingu, ale i čisté přírody... ()

los.negros

Tohle překrásně natočený video vystihujou tři slova: Inspirace, motivace a závist. Každej rok před zimní sezonou si pustím The Art of Flight a That's It That's All a připravuju se na zimní radovánky na sjezdovkách i mimo ní, vždycky mě tyhle videa parádně nakopnou!! 95% ()

Dargel

Pro milovníky super slow motion, zimní přírody a snowboardingu, které spojuje odpor k helmám, páteřákům a vůbec všem ochraným prostředkům. ()