poster

Dobrodružství Philiberta, kapitána paniců

 • Francie

  Les Aventures de Philibert, capitaine puceau

 • Slovensko

  Philibertove dobrodružstvá

Dobrodružný / Komedie

Francie, 2011, 103 min

 • Merenre
  *****

  Bodrá storka stylizovaná do starých historických bijáků o hrdinech, které zároveň jemně paroduje. Vtipů mohlo být víc, ale když se nějaký objeví, tak stojí za to. Reniér je figurína jak má být a i ostatní role jsou dobře obsazené, navíc se to tu hemží pěknými výstřihy a jediné čeho na tom filmu opravdu lituju je, že nebyl nepřístupnější (Aurélie Montea alias nedobrovolná trýznitelka Penelopé je dokonale sladká). P.S. jinak souhlas se Snorlaxem.(10.1.2014)

 • Snorlax
  ****

  Mnoho diváků tuhle parodii pobralo jako kostýmní dobrodružný film. Jenže ono tomu tak není, tohle není nový Fanfán, tohle je Philibert střílející si ze všech možných klišé v historických dobrodružných filmech. Pravda, Pytlákovu schovanku také pochopila jen hrstka diváků, z čehož vyplývá, že neschopnost pochopit nadsázku se s tímhle národem táhne už několik desetiletí.(21.9.2013)

 • MMR
  ****

  Fakt pošahaný, a ta epická bitva na závěr... :D(20.2.2016)

 • pravda1
  odpad!

  Ledva som to dopozeral.Tak toto je film úplne o ničom - rozťahaný,nudný a absolútne nie vtipný.Priteplený hrdina behajúci v šponovkách a tárajúci totálne naivné hovadiny k tomu nesympatická hlavná hrdinka a trápno-vtipno-dobrácky sluha tak to je jeden obrovský prúser.Jediné čo stojí za zmienku je výprava inak odpad.(24.3.2013)

 • Rannveig
  *

  Velice by mě od přítomných "spolukomentátorů" zajímala ta "Francouzská kinematografie jak za starých dobrých časů" Nějaký konkrétní příklad neuvěřitelně prázdného příběhu bez kouska spádu, se třemi/čtyřmi fóry k pousmátí a nekonečně zbytečným natahaováním některých scén? Jednu * za překvapivou výpravu.(16.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace