poster

Dobrodružství Philiberta, kapitána paniců

 • Francie

  Les Aventures de Philibert, capitaine puceau

 • Slovensko

  Philibertove dobrodružstvá

Dobrodružný / Komedie

Francie, 2011, 103 min

 • mat.ilda
  ****

  Takže, tohle hodně hluboké fanfánovité retro s kolorem identickým tak, že věk snímku prozradí snad jen špatně zaretušovaný chemtrail na azurové obloze, si rozhodně nepostavíte do fronty kousků, které musíte vidět. Oč většího překvapení se dočkáte! Jasně, že ten francouzský princ Miloslav je stejně otravný jako kterýkoliv jeho předchůdce, o nekonečných šermířských soubojích nemluvě, ovšem Fuséeho podání překonává všechna klišé žánru tak, že je v podstatě obrátí ve svůj (a divákův) prospěch... a to tak, že neodolatelně.(2.3.2019)

 • Snorlax
  ****

  Mnoho diváků tuhle parodii pobralo jako kostýmní dobrodružný film. Jenže ono tomu tak není, tohle není nový Fanfán, tohle je Philibert střílející si ze všech možných klišé v historických dobrodružných filmech. Pravda, Pytlákovu schovanku také pochopila jen hrstka diváků, z čehož vyplývá, že neschopnost pochopit nadsázku se s tímhle národem táhne už několik desetiletí.(21.9.2013)

 • pravda1
  odpad!

  Ledva som to dopozeral.Tak toto je film úplne o ničom - rozťahaný,nudný a absolútne nie vtipný.Priteplený hrdina behajúci v šponovkách a tárajúci totálne naivné hovadiny k tomu nesympatická hlavná hrdinka a trápno-vtipno-dobrácky sluha tak to je jeden obrovský prúser.Jediné čo stojí za zmienku je výprava inak odpad.(24.3.2013)

 • Rannveig
  *

  Velice by mě od přítomných "spolukomentátorů" zajímala ta "Francouzská kinematografie jak za starých dobrých časů" Nějaký konkrétní příklad neuvěřitelně prázdného příběhu bez kouska spádu, se třemi/čtyřmi fóry k pousmátí a nekonečně zbytečným natahaováním některých scén? Jednu * za překvapivou výpravu.(16.2.2013)

 • Merenre
  *****

  Bodrá storka stylizovaná do starých historických bijáků o hrdinech, které zároveň jemně paroduje. Vtipů mohlo být víc, ale když se nějaký objeví, tak stojí za to. Reniér je figurína jak má být a i ostatní role jsou dobře obsazené, navíc se to tu hemží pěknými výstřihy a jediné čeho na tom filmu opravdu lituju je, že nebyl nepřístupnější (Aurélie Montea alias nedobrovolná trýznitelka Penelopé je dokonale sladká). P.S. jinak souhlas se Snorlaxem.(10.1.2014)