poster

Kamarátky

Psychologický / Drama

Československo, 1979, 81 min

 • Martin741
  **

  Priserne nudna normalizacna konverzacka s Milkou Zimkovou /Pasla Kone na Betone/ a slvensky rozpravajucou Helenou Ruzickovou /Vsichni Dobri Rodaci, Ecce Homo, Homolka/. Nedopozeral som nedalo sa. 15 %(16.6.2015)

 • garmon
  **

  Je to také múdré, až je to takisto ještě aj blbé. Nádherná krajina kolem Dunaje a kamera vůbec. Předabovaná Růžičková je náhodou výborný nápad - s jejím hlasem by laskavou matku osmerčat asi neuhrála. Ale scénář nejde do hloubky a je značně černobílý. Ze začátku jsem byl urvaný ze soundu Vargova Collegium Musicum (dělal hudbu). Pak mě ale začal fest prudit - ústřední motiv je taky taký múdrý... Rideau de fer.(11.1.2015)

 • Flego
  ****

  Ponor do duše hlavnej hrdinky, ktorá je konfrontovaná s manželovou neverou a napokon kamarátkami, o ktorých si myslela, že jej morálne pomôžu. Brilantne napísaný scenár je prevedený do skvelého obrazu kamery podporený precíznou réžiou. Z hercov by som vyzdvihol Helenu Růžičkovú ( nahovorila ju Eva Krížiková ) vo vedľajšej úlohe, ktorá podala vynikajúci výkon.(19.10.2018)

 • argenson
  *

  Zapomenutíhodná věc. Nesnesitelný Emil Horváth plus slovenský dabing Heleny Růžičkové a Reginy Rázlové pohřbívají režisérovu snahu navodit atmosféru o deset let dřív.(19.3.2016)

 • roswelll
  *****

  Psychologické drama o přátelství a trápení. Myslím, že obě české herečky svou roli zvládly na výbornou a přestože paní Růžičková byla předabována, na kvalitu filmu to vliv nemělo.(23.5.2017)

 • - Nakrúcalo sa v Bratislave a obci Tomky. (dyfur)