Foo Fighters: Back and Forth

Dokument Foo Fighters: Back and Forth mapuje 16 let této kapely; od prvních písní, které složil Dave Grohl sám po tom, co skončila Nirvana, přes několik změn v kapele na postech bubeníka a kytaristy, procesy nahrávání všech alb, vyprodání Wembley až k přípravě posledního alba, které vznikalo v garáži domu Grohla. Skupina se postupně dopracovala na jednu z nejlepších rockových kapel současnosti, za kterou je právem označována. (Katka88)

zette

Vyborny hudebni dokument o jedne z nejlepsich rockovych kapel soucasnosti. Mozna muze nekomu chybet vice informaci o soukromi jednotlivych clenu skupiny, ale jako celek to pusobi velice dobre. ()

Pajky3

Dokumenty obyčejně takhle vysoko nehodnotím, ale takhle nějak by měl vypadat zajímavý hudební dokument. Člověk se dozví spoustu věcí, které věděl, ale i spoustu zajímavostí, které neznal. Nakoukne do zákulisí, poslechne si pár nejdůležitějších pecek a zjistí, že mu vážně rychle utekl ten čas, co se skupinou trávil. Dokumentem jsem nadšenej, kéž by takhle vypadala většina z nich. Dneska odpoledne si rozhodně pustím nějaké to cd od Foo Fighters! ()

Flynn

Parádní dokument se světlými i temnějšími zákoutími historie kapely. Dave Grohl je pro mě osobně obrovský sympaťák, který se stává, nebo už stal ikonou rockového žánru. Snad budou v kvalitní hudbě a přístupu pokračovat dál a dál. ()

campix

Letošní rok je, co se týče dokumentární tvorby, hodně plodný. Vzniklo několik opravdu vynikajících dokumentů a i Foo Fighters : Back and Forth se k ním může směle řadit. Snímek dokumentuje cestu Davea Grohla od smrti Kurta Cobaina a založení Foo Fighters až po letošní rok, kdy vydali svoje další cédéčko. Rozhodně je na co se koukat a jelikož mám tento druh hudby velice rád musím dát plné hodnocení za uznání všeho čím Dave prošel. ()

bartias

Dokument, který podrobně rozebírá historii Foo Fighters slovy Dava Grohla a spol. určitě potěší všechny fandy skupiny. Detailní pohled do archívu, soubor dojemných i vtipných historek a zároveň pohled do zákulisí vzniku nového alba Wasting Light ale zůstává sestavou "mluvících hlav". Normálního smrtelníka zaujme míň, než podobně laděný film Lemmy. ()

sir-dave

Zpracování dokumentu na jedničku. Až do této doby jsem znal jen Dave Grohla a několik nejlepších songů. Back and Forth mi přiblížil kompletní vývoj kapely, neopomněl počátky s Nirvanou ani celkový průběh své historie. ()

Noviik

Dave Grohl a jeho cesta na vrchol, pád do tmy a poté opět cesta na vrchol. Nikdo nemůže pochybovat o tom, že je to jedna z největších rockových hvězd (nejen) současnosti. Jeho aktivita je až neskutečná, v dokumentu zazněla tak desetina všech jeho vedlejších projektů a účastí (za zmínku stojí hlavně Them Crooked Vultures a Probot). V dokumentu se nebojí přiznat chyby, otevřeně mluví o své minulosti, ale některé dveře nechává zavřené (Courtney Love, autorské rozpory v Nirvaně). Jsem rád, že tu Foo Fighters jsou, jsem rád, že z Nirvany vzešla jedna z největších rockových ikon. Jsem pyšný na to, že tuhle kapelu poslouchám! ()

eisha3

Jeden z nejlepších dokumentů o jedné z nejlepších kapel současnosti. Dave Grohl je hudební pánbůh a tento snímek mě v tom jen utvrdil. ()

Copacabana

Dave Grohl je veľký človek. Nesmierne talentovaný, charizmatický, so srdcom na tom správnom mieste, a to, ako mu záleží na kapele ale aj na hudbe celkovo kričalo z každého jedného záberu, a to je asi aj dôvod, prečo majú všetky jeho veci takú hĺbku. Ďalšia vec, ktorú na ňom obdivujem, že aj napriek tomu, aké sú teraz veľké hviezdy, zostal aj naďalej sám sebou a vidno na ňom veľkú pokoru. Dostala som dokonca viac ako som očakávala, okrem skvelého hudobného zážitku nechýbali dojemné chvílky, ale aj také, ktoré ma rozosmiali. Nedá mi nespomenúť, ten nový album je vážne skvelý, hudobné majstrovstvo, a keď som ho počúvala ešte pred týmto fimom, tak som bola ohromená tou úžasnou pozitívnou energiou, ale keď som videla tú atmosféru pri nahrávaní u ňho doma, a jeho zlatú rodinku, hneď som pochopila. A chlapci ďakujem, kvôli vám som zmeškala prednášku, pretože to sa jednoducho nedalo vypnúť, ale neľutujem, dobre som spravila. ()

KanjiVital

Vše, co jste chtěli vědět o FOO FIGHTERS, ale báli jste se zeptat. Nezbývá nic jiného než popřát štěstí a zdraví této skvělé kapele, aby jsme se dočkali ještě nekolik podobně kvalitních pokračování. ()

neoBlast

Back and Forth jednoznačně není špatným dokumentem, lehce stravitelným, Dave Grohl je správně zapálený vypravěč... Ale pro koho je určen? Je silně deskriptivním filmem, tudíž pro fanoušky jaksi nadbytečný, příliš plochý, tudíž pro "intelektuály" také mimo. Středně, rádoby alternativní MTV fanoušky dneska ale jistě osloví (paradoxně jsem si při sledování nostalgicky uvědomoval, jaké to byly časy kdy tato zmiňovaná hudební stanice formovala svět a určovala trendy). Jako člověk - nezaujatý divák, který maximálně ví, že je s nějakými Foo Fighters také spojován Michel Gondry za jeden velmi podařený a uznávaný klip, jsem se slušně bavil hlavně v začátcích kapely a cestě samotného Grohla, vedle Damona Albarna a Jacka Whitea určitě nejaktivnější rocková hvězda současnosti, jehož současně živí i ničí jeho všudepřekypující talent. O to více nesnesitelná byla závěrečná dvacetiminutovka/promo na aktuální desku. Každopádně pokud očekáváte výjimečnost Some Kind of Monster, rovnou jděte o dům dál. 60 % ()

Pavlínka9

Jsem velikým fanouškem FF. Myslela jsem si, že o nich vím hodně, ale tenhle dokument mě přesvědčil, že Dave Grohl je jeden z nejlepších jak bubeníků, tak celkově hudebníků, kteří stojí za to si vyslechnout. Dokument mi hodně dal a hlavně jsem si doplnila hodně informací a poslechla si vynikající hudbu :) Obdivuju Grohla za to, jak přijal svou "nálepku" po Nirvaně a vytvořil se tisíce fanoušků po světě a chce jít ještě dál a dál... Staré fotky a záběry jsou fakt úsměvné :) ()

nevermore

Den před pražským koncertem mě tento dokument skvěle naladil. Takhle to vypadá, když hudbu dělá někdo, kdo je do ní fakt zapálenej. ()

Brain-D

Jeden z nejlepších dokumentů, co jsem viděl. David Grohl frontman skupiny Foo Fighters a jeho život. Dokument začne o jeho působení v Nirváně a pak vlastní kariéře ve své skupině. ()

V.Silver

Skvělý dokument, kterej mně osobně nepřijde tak strašně vyumělkovanej a na city hrající, jako třeba "Some Kind Of Monster" od Metallicy. Davea mám rád a Foo Fighters jsou jedni z mých nejoblíbenějších muzikantů, takže nevím, nakolik můžu být objektivní, každopádně nemyslím si, že by zrovna tahle skupina dělala věci proto, aby z toho měl "shit load of money" - pořád jim věřím, že to dělaj proto, že je to prostě ku*evsky baví :) 95% ()

evuline

Tak Davida Grohla jsem měla vždycky za týpka s velkým T, po shlédnutí tohoto dokumentu je to týpek s velkým T napsaný tučným písmem a podtržený !!! Dokument, který vás vtáhne do děje a vy máte pocit, že jste neviditelným členem Foo Fighters a prožíváte s nimi všechny úspěchy i rozkoly. V životě je občas všechno zlé pro něco dobré a jakými slovy uzavírá David dokument, bych i já uzavřela tento komentář: " Za špatné věci se cítím provinile, za ty dobré zase naopak, ale za nic na světě bych neměnil." ()

vyfuk

Dokument je žánr, kterému spolu s hororem nějak extra neholduji. Každopádně, když už vycítím dokument se zajímavou tématikou a vypadá nadějně, tak se do něho pustím. Foo Fighters byla kapela, kterou jsme objevil asi v roce 2012, když koncertovala v Praze a kdybych věděl, jak mě Foo chytí asi bych na koncert hnedka vlítl. Když je začal poslouchat byli pro mne jenom další rocková kapela, ale když se projevila moje láska ke grunge a i k Nirvaně... začal jsem milovat i Foo Fighters. Foo se pro mne stala asi bezprostředně nejoblíbenější kapela, ale jelikož dokument o ní byl DOKUMENT... přehlížel jsem ho. Nakonec budu čekat pět měsíců, než se na dokument podívám a bude pro mne zrát jako víno. Každou minutou jsem byl zahlodán do dokumentu a modlil se ať nikdy neskončí. Snad žádný dokument mě tolik nepotěšil jako tento a celkově... pět hvězd je málo. Foo Fighters měli těžký, vtipný, ale taky přátelský příběh a takový je až na pár vy jímek jako z pohádky. Kdybyste se mě zeptali, která kapela je má nejoblíbenější napadne mě hnedka Nirvana a Foo Fighters, ale asi nikdy nezjistím, která je pro mne z těchto dvouch úplně nejlepší, ale jsem rád, že zrovna tyto dvě byli propojeny jako rodina a tak by měla fungovat každá kapela. A to je možná důvod, proč Foo Fighters tu je do dnes a snad bude navždy :-). ()

venca163

Velký osobnosti jsou vždycky stejný. Buldočí tah na bránu, 100% důvěra v sebe sama a hlavně nepodřizovat nic kvalitě. Ani třeba city kamarádů! PS: Snad největší počet muteutnutých fucků na minutu, co jsem kdy viděl. (85%) ()