Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

Hapretor

První půle filmu velmi dobrá. Kdyby druhá nepokračovala jako stupidní hororová pohádka o démonu z pekla, byl by to velmi dobrý, ujetý thriller např. o nevídavě zvrhlém vrahovi. Taková byla moje prvotní představa, že se bude tak film dále vyvíjet. Byl bych pak spokojen. V tomto případě jsem byl akorát zpruzen a znuděn. ()

SidneyP

Celý snímek obklopuje strašně hustá temnota, která by se dala při jednotlivých pasážích krájit na řízky a péct hezky na pánvičce. Na celém tom faktu taky přibývá fakt, že o Jeepersovi nevíme nic - kde se vzal, jak dlouho žije,... Prostě nic. Můj filmový šálek kávy to rozhodně není (ono vychutnávání lidského jazyka nepatří mezi pochoutky, které musím nějak extra vidět), ale musím uznat, že film mě dost překvapil. Za mě tři hvězdičky, setkání s tímto Salvovským počinem opravdu nelituju. 60%. ()

Rockerman

Jsem fanouškem horrorů, takže leccos dokážu odpustit, jen když to má napětí a je se čeho bát. Tento film je právě takový. Má spád je tajemný a má šokující závěr. To mi stačí!!! ()

Heroine

No, tak velký hit to není, ale musím se přiznat, že jsem se pobavila. Určitě je hlavní dvojice dobře obsazená, a to by vcelku zachraňovalo i naprosto ztracený projekt. Jinak start je na úrovni dobře natočeného napínavého hororu, pokračuje přes dobrodružství s policajty až k úplné frašce. Nápad s jasnovidkou hezký, ale zbytečně nevyužitý. Celý nápad se starou písničkou ale dobře hraje na nervy svou napínavostí, a závěr, i když předpovídatelný, aspoň nezklame. ()

Andronikos

Otravné a miestami neznesiteľne nudné. Neustále sa hádajúci súrodenci, ktorí sú najskôr strašne vydesení, nasadzujúc (ne)patrične priblblé výrazy, aby už o pár sekúnd postupovali pomerne chladnokrvne, ma odradzovali najviac, ale miestna veštica či pani s mačičkami im zdatne konkurovali. Na horor málo krvi alebo aspoň nejakých úmrtí, na môj vkus tiež málo napätia a hrôzy. Plus nekomorná atmosféra, ktorej vrcholom je scéna z policajnej stanice, po ktorej je tých preživších svedkov príliš mnoho. Jedine samotný záver s monštrom, ktoré sa profilovalo ako za svojím cieľom si neochvejne kráčajúce či letiace, mohol byť štýlový, ale aj tento motív scenáristi akosi deformovali, keď príšeru nechali chvíľu akoby váhať, či nepríjme Trishinu ponuku. V mojich očiach je film omnoho slabší než jeho kritizovanejšie pokračovanie. ()

GOREGASM

Po velmi nadějném začátku, který navodí dojem, že půjde o řemeslně i atmosféricky zručně zvládnutou gore jednohubku s originálním a mystériem zahaleným záporákem, se postupně vše zvrhává v scénáristickou hororovou lobotomii, která nejdříve postihne v nahodilém pořadí jednotlivé postavy a následně diváka. Zloduch, který zpočátku budí respekt, projde tolika proměnami, z nichž je jedna horší než druhá a na konci jsem byl jen rád, že odlétl do teplých krajin. Tohle creature designér fakt nezvládl a režisér mu to s chutí odkýval. Přitom vyděšená dvojka, Gina Phillips a Justin Long, jsou velmi dobří a právě to úvodní mysteriózno budí velké naděje. Při závěrečných titulcích mě nenapadá jiné resumé, než že jde o promarněnou šanci na dobrou hororovou sérii. 40% ()

MickeyStuma

Správný hororový příběh má postupně budovat atmosféru strachu a zoufalství s následným bojem o záchranu všeho možného. A tento snímek takový koncept splňuje. Jednoduchý děj s klasickou šablonou o cestovaní autem odněkud někam v tomto případě dvou sourozenců, kteří se dostanou vlivem zvědavosti jednoho z nich do setsakramentského problému. Temná atmosféra se drží a tak hororová zábava pří troše té představivosti nemůže nijak zklamat. Nejde o žádný slasher, tudíž příznivci různých masakrů nechť si nechají zajít chuť. Potoky krve tu prostě nejsou. Děj se nijak složitě nerozvíjí a po představení hlavních představitelů se jde ihned k věci. Mrazivá nálada nastoupí okamžitě, kdy se na scéně objeví zrezivělý náklaďák s odporným zvukem klaksonu. A tak tu máme další podivné stvoření žijící svým osudem a ohrožující vše živé. Nic víc, nic míň. Zkrátka i tento hororový filmový počin poukazuje hlavně na fakt, že v jednoduchosti je síla a že není třeba monstrózní rozpočet a rozsekaná lidská těla na maděru aby zaujal. ()

Rathalos

Jeepers Creepers je zaujimavy horor s dobrym nametom,maskami,hereckym obsadenim,taktiez nechyba tajomno a napatie,uzival som si to az do konca...:-) ()

Besyn

Začátek je jednoznačně perfektní,tajuplný a řádně děsivý (nervy jsem měl fakt v kýblu),ale jakmile se strašák ukáže v plné polní,jde to celé do záchodu.Ale ten začátek,ten teda byl !!! ()

plagjoklas

Po dlhom case jeden podarený horor. Atmosfera je velmi dobra, herci hraju celkom v pohode, a to monstrum je uplne desive (teda do chvile kym si nevyzlecie do naha) potom uz film straca dych. jednoducho koniec na policajnej stanici uz nie je to desive ako rura pri kostole. Ale aj tak film stoji za pozretie. to urcite ()

Filmárik

Treba priznať že teenage horor žáner dnes dosť stagnuje na kvalite ale stále je veľmi populárny. JC je ale tak akosi z inej sorty.Nenájdete tu žiadne hviezdy ani svetoborný scenár ale za to skvelú atmosféru a kopu originálnych prvkov. ()

Amgis

Pravda viděl jsem větší hovadiny, ale tadle byla taky skoro dobrá blbost. Ze začátku příběh vypadal zajímavě děsivě pak se to zvrtlo v absolutní příliš přitaženou hororovou story. ()

pravo

VIEŠ AKO SÚ V HORORE TIE PASÁŽE KEĎ NIEKTO UROBÍ FAKT NIEČO STUPIDNE A VŠETCI HO ZA TO NENÁVIDIA? Vcelku priemerný horor s viacerými humornými pasážami. Najzaujímavejšia je automobilová scéna, keď neznámy spôsobí kolíziu a celkom zábavné je aj doberanie sa súrodencov medzi sebou. Ako väčšina hororov z tohto súdka tak aj tento trpí mnohými logickými chybami, ale jeho plus je, že celkom slušnú dobu drží diváka v napätí z nepoznaného. Akonáhle je divák oboznámený zo záhadným tvorom, tak film stráca na dychu a vrcholom je vsunutie dvoch podivných postáv- mačacej ženy a jasnovidky. Film nepredstavuje žiadny výrazný výtvor v rámci hororu, ale ako oddychový film na večer ak človek chce vypnúť mozgovňu ide o celkom príjemne strávený čas (prijateľná je aj minutáž.). Ak sa vám tento film zapáčil a chystáte sa na pokračovanie vopred upozorňujem, že dvojočka má okrem padúcha s jednotkou veľmi málo spoločné. VSTUPNÉ DVERE SA ALE NEDAJÚ OTVORIŤ, TAK PREČO NEVIDÍTE AJ NIEČO UŽITOČNÉ? ()

Stíba

Jak já se u tohohle filmu bál! Parádně vystupňovaná atmosféra, jedna hnusná příšera a zlá písnička v nočním rádiu :-) ()

Desdemone

Tisíckrát radši budu dokola koukat na horor, který přímo řve "Já jsem laciný béčko a vůbec mě to neštve.", než jednou jedinkrát na "Já jsem americká předělávka asijskýho horroru, poserte se ze mě." Jeepers creepers je už klasika na úrovni Fakulty a myslím, že milovníci žánru, aspoň ti z mého okolí, na něj nedají dopustit. Je to asi tak; normální divák, když se chce odreagovat, pustí si Lásku nebeskou, přitulí se k polovičce a mlsá k tomu popcorn. Hororoví fanoušci si pustí Jeeperse, přitulí se k sobě a s blahosklonným výrazem si ho užijí:) ()

helraiser

Bavil jsem se u toho dost dobře, netvor vypadal dost dobře, ale bohužel jeho potenciál nebyl zcela využit a to je obrovská škoda. Mělo to atmosféru, slušné herecké výkony a slušný vyjímečně ne šťastný konec takže spokojenost určitě byla jen tomu něco ještě chybělo. Několik výborných scén jako třeba objevení hafo mrtvol v kostelním sklepení, či silniční honička to mělo a je jen škoda, že ke konci to trošku ztratilo na atmosféře jinak bych hodnotil ještě výše. V každém případě já spokojenej s výsledkem jsem a ani bych se nedivil kdyby bylo zaděláno na další hororovou sérii, protože potenciál by na to tu rozhodně byl takže počkáme a uvidíme. ()

cerbygerby

No nevím, čekal jsem tedy víc. Začátek naladil dobrou atmosféru, ale nějak se to né a né rozjet podle mých představ, a vadili mi tam i ty efekty, které nebyly kvalitní, co se týče těch mrtvol. Takže takovej průměr a pro mě 3* ()