Na Štědrý den večer do kostela vstoupí ten nejnepravděpodobnější návštěvník, nájemný vrah (Kiefer Sutherland), a míří ke zpovědi. První věc, kterou knězi (John Hurt) poví, je, že včera zabil muže. Druhá je, že se zabíjením živí. Třetí, že pokud jej nevyslechne, zabije znovu. A tak služebník Boží naslouchá. (Suzie05)

PartyzanFilm

Kiefer Jack Bauer Sutherland dela to co dela nejlepe a doufejme, ze tohle povede k celovecernimu filmu, protoze na rozhovor tech dvou se 90 minut vydrzim koukat bez problemu. ()

TomasB

Příjemná jednohubka. Škoda, že se filmařům nepodařilo lépe zatajit, jak to celé vlastně bude. Jinak bych dal 5*. ()

FAUST666

Tak tomuhle bych dal hvězdiček 666 !!!! Výborná dialogová přestřelka . Teď koukám, kolik lidí tento film hodnotilo - 7/6/2016 ve 23:42 - 666 uživatelů ! ()

mejriou

Dokonalost sama! Jakožto nejvěrnější fanda 24 hodin jsem si u prvního dílu sednul, jak se říká, na zadek! Kiefer a "devítka" s tlumičem nemají konkurenci v tomto oboru. Navíc se Sean Callery opět vyznamenal skvělou muzikou. Dávám šest hvězdiček:) Jen škoda, že jsou díly tak krátké. ()

da-a

Víru v dobro získáte tehdy, až uvěříte zlu. Podlehnete mu a Bůh vás vidí. Bůh a ještě někdo jiný... Ke konci mírně klišující, ale po celou dobu filozoficky, teologicky, emocionálně i doslovně drsná a syrová zpověď je průrazná natolik, aby udala směr pučícímu uměleckému trendu nové vlny internetových mini-příběhů. Zatímco John Hurt ve své roli s tichou intenzitou každou epizodu sílí a exceluje, Kiefer Sutherland neproniknutelnému hitmanovi přisuzuje kamennou tvář skrytých emocí a šikuje svého trademarkového Jacka Bauera do polohy mnohem temnější a nebezpečnější. Dohromady pak svými osudy halí prostor zpovědní budky do šedavé záře násilného světa bez spravedlnosti, který radikalizuje postižené, souzené těmi, kdo doposud měli v životě štestí. Prostor mimo dobro a zlo, na tělo a duši kostela protentokrát příliš hmotný, k divákově spokojenosti unesou desetidílné šestiminutovky s nebývalou lehkostí. ()

paradoxman

V pohodě jsem si u scén ze zpovědnice ostříhal nehty. Předvídatelné, nudné, nicméně zajímavý koncept a velmi přijemná stopáž. ()

RomaS

Naprosto parádní minimalistické drama, které se doslova nepohne ze zpovědnice. Nejde o nic jiného než hodinovou konverzaci dvou na první pohled různých lidí na psychologické vlně. Velmi nenásilným způsobem otevírá otázky o podstatě viny, trestu či odpuštění člověka. V žádném případě, ale nenudí. Nedočkavě jsem čekal každý posun a nové zjištění až do předvídatelného závěru. Celek jsem si ale výborně užil. ()

Agent24

Tak mám za sebou první 3 epizody a je to maso. Nečekal jsem,že mě to tak chytne,ale je to tak. Kiefer Sutherland a John Hurt jsou parádní jako vždicky. Jen zamrzí stopáž každého dílu. Ta trvá maximálně zatím 8 minut. Doufám,že za týden budou opět 3 epizody jinak se čekáním zblázním. PS: Ještě dodám,že bylo natočeno 10 epizod. EDIT 4.4.2011---Mám za sebou další 2 epizody a začíná to být čím dál lepší. Za mě to je už ted 100%. EDIT 11.4.2011---Tak kapitola 6 byla super. Jen tak dál Kiefere. EDIT 22.4.2011---Sedmá kapitola je zatím nejlepší a taky nejdelší a to se počítá 100%. EDIT 27.4.2011---Tak v osmé kapitole přišlo co nejspíš každý čekal takže finále bude pecka!!! 100% EDIT 2.5.2011---Poslední dvě epizody a skončilo to jak jsem myslel takže já jsem spokojenej a celý mini-seriál mám na 100%!!! ()

Shaman::..

Výborný večerníček pro dospělé. Deseti-chodové jednohubky, které vám nasytí do plna žaludek. Nejdříve jsem se díval skepticky, "zase další zabiják a dnes již tak konvenční způsob odstraňování", ale jakmile se přehoupl pidiseriál v druhé půlce do psychologické linky, vše zapadlo. Samozřejmostí jsou výborné výkony obou hlavních představitelů. ()

VanThomass

Tenhle projekt je opravdu ojedinělý. Musím se přiznat, že doposud jsem opravdu neviděl žádnou minisérii ani seriál, u kterého by měla každá epizoda ccca 6 minut. The Confession to však změnilo. Dialogy nemají chybu a ač pozornějšímu divákovi po chvíli dojde, jak se vlastně věci mají, i tak těch cca 60 minut opravdu nemusí litovat. Jistým způsobem je to i vzpruha pro Kiefera Sutherlanda, který se po skončení vynikajícího seriálu "24" zatím neobjevil v žádném podobně kvalitním projektu. ()

cajda77

Deset šestiminutových kapitol → a člověk by neřekl, jak silný, propracovaný a zajímavý příběh mohou nabídnout! Zpověď vraha - otázky svědomí, morálky a hnoje lidstva. Neuvěřitelně napínavé!! ()

lusota

Momentálně se snažím prokousat se zde velmi oblíbeným Temným případem. Tyhle dva seriály se srovnávat moc nedají, protože jsou si na hony vzdálené, ale v podstatě jde v obou o pindy dvou chlápků a celkem nudnou dějovou linku. A zatím co u Temného případu pospávám, nebo se prostě pokouším pochopit, co nám chtějí tvůrci sdělit, u Zpovědi jsem seděla s nepříjemným pocitem v oblasti žaludku, napjatá a nervózní a čekala jsem na závěr, který je tak od desáté minuty odhadnutelný. Předvídatelnost mi nevadila ani trochu a takhle si já představuji ponurou atmosféru, která dokáže vtáhnout do děje. K tomu minimalistická stopáž a výborné výkony ve zpovědnici dokazují tvrzení, že míň je někdy víc a že i za málo peněz se dá udělat hodně kvalitní muziky. ()

Rozmarýna

Viděla jsem to v jednom kuse, nikoliv jako seriál. Zřejmě proto mi to připadalo jako hodinová konverzačka. Po zdejších hodnoceních pro mně zklamání. Když Kiefer řekl, že ho otec opustil, bylo vše jasné. Průběžně jsem se i nudila. Ani jako závislák na 24 hodin nechápu, proč je tu tolik nejvyšších hodnocení. ()

JackBauer

Je to dobré, na web seriál skvelé, cítiť z toho dosť lacný vizuál, čo je zcela pochopiteľné a scénar ktorého konečná pointa je úsmevné klišé.. Na druhú stranu ten scénar zachrańujú 2 skvelé herecké esá a veľmi pútavo a inteligentne písaná konverzácia.. soundtrack má síce na svedomí Sean Callery, ale je zaujímavý asi ako soundtrack na posledné 3 série 24, bez pár výnimiek... Celkový dojem mám naozaj dobrý, ale chcelo by to väčšiu stopáž, alebo vlastne fuck the confession... I want to see Jack back in action. 70% Je mi to ľúto, ale ako neobjektívny fanúšik 24 a Kiefera Sutherlanda musím dať oficiálne hodnotenie 5*, aj keď je to svinstvo. ()

radek.896

Zpověď byla napínavá od začátku až do konce. Ke konci už to bylo spíše o psychologii, ale i tak děj ani trochu nepokulhával. Famozní výkon Kiefera byl stejný jako v 24 hodin. ()

SNCIS

"Chci, abys věděl, že jsem pořád tam venku a budu pokračovat v zabíjení. A pokaždé, když to udělám, pošlu ti novinový výstřižek, abys věděl, že jsem to byl já. A budeš muset žít s mými činy. A s vědomím, že to ty jsi mne stvořil." Nájemný zabiják Kiefer Sutherland u zpovědi. Je to takový akční thriller se zajímavou myšlenkou a krátkou stopáží. Pro fanoušky Jacka Bauera povinnost! Má to skvělou temnou atmosféru a Sutherland doslova hraje psychopata. Viděno na TV NOVA jako celovečerní film. - 90%. ()