Letos nepeču (TV film)

Scénografie:

Phil Schmidt

Kostýmy:

Susan De Laval

Úsměvný příběh z období vánoc mající myšlenku připomínající nejen ducha tohoto svátku, ale rodinné soužití jako takové. To je tak, když je žena v domácnosti na všechno sama a manžel a synové mají všechny možné aktivity, jen ne výpomoc s přípravou na oslavu svátku. Hrdinka tohoto líbezného a hlavně odpočinkového vyprávění se rozhodne pro stávku, což nezůstane bez povšimnutí nejen sousedek. Jasně, je to kýč jak bič, ale ona síla je právě ve zmíněné myšlence, která je vlastně i moralitou. Avšak cílenou a zásadní. Rozhodně nejlepší scéna je o tom, jak se pánové snažili upéct koláče. Za to by se ani groteska nestyděla. Ve filmu se rozhodně mnozí poznají a je jisté, že to jen tak nepřiznají. Povedený vánoční televizní film vhodný i pro českého diváka.(19.12.2017)

Když rodina nepomáhá a přípravy Vánoc leží pouze na bedrech jedné ženy, která kromě toho, že chodí do práce ještě vykonává roli matky a manželky, tak není divu, že tato žena si řekne jednoho dne dost a rozhodne se začít stávkovat a přípravu Vánoc tak nechá na svém manželovi a svých dvou synech. Pro mě osobně bylo chování zbytku rodiny, kteří své matce a manželce ani jedinkrát při přípravě Vánoc v tomto filmu nepomohli, naprosto nepochopitelné, protože já, ač jsem muž, tak Vánoce velice miluju, a většinu příprav na Vánoce u nás doma zajišťuji právě já. A musím uznat, že všichni tři mužští členové domácnosti byli opravdu neuvěřitelně laxní a nespolehliví, takže jsem hlavní hrdince v jejím konání fandil, aby dala pánům za vyučenou. Film nabídl i několik opravdu vtipných scének, jako například když se mužská část rodiny snažila péct cukroví nebo když se město, v němž hlavní hrdinka bydlí, zaplnilo nakupujícími muži, protože většina tamních žen se k vánoční stávce neváhala připojit. Celkově tenhle film vnímám jako příjemný a oddechový vánoční film, který nabídl jistou snahu o originalitu, a to se rozhodně cení. Nakonec jsem se rozhodl udělit filmu tři hvězdičky.(18.12.2012)

Mozna budu vypadat jako blazen, ale mne se to silene libilo! :-D Nejenom, ze jsem se strasne nasmala, ale jeste tam byly super napady. Takovedle zachvaty smichu uz jsem u filmu dlouho nemela. Nemluve o tom, ze ti herci byli trefne zvoleni, az na babicku, ktera vypadala pomalu mladsi nez dcera. Kdyz se na to clovek kouka jako na film, kterej je tocenej primo ze zivota matek, co se na Vanoce drou a nikdo jim nepomuze, je to ohromna legrace...zvlast kdyz to synove a otec vezmou nakonec do vlasnich rukou...neni to zadny intelektualni film a neda se v tom hledat logika...ja se u toho nasmala jako u filmu dlouho ne...naposledy u serialu Pratele...:) Napad s galanterii, do ktere muzou zeny chodit plest a klabosit u toho byl super! :)(22.12.2016)

Jsem vááážně divná, když tomuhle dám plný počet hvězdiček? Já tenhle film miluju, a přitom se řadí mezi béčkové tuctové snímky, jakých je už milion. Já ale Letoš nepeču pouštím pravidelně, a někdy dokonce i 2x ročně :O :D dokonale mě naladí na vánoční vlnu, a i když herecké výkony nejsou nijak zvlášť strhující, celé to na mě působí velmi rodinně a vlídně. Miluju ten film!!(5.10.2020)

Vianočný rodinný film s mierne feministickým podtónom, ktorý z medzí tohto žánru nevyniká, ale ani ich nezahanbuje. Prevažuje v ňom komediálna zložka nad dramatickou, keďže k vážnejším hádkam, konfliktom či sporom medzi ústrednými postavami nedochádza. Mnohokrát sa síce pri sledovaní nezasmejeme, ako to už býva pri podobných snímkach zvykom, avšak scény, v ktorých traja mužskí členovia domácnosti pečú koláče, sú skutočne zábavné. Ak už nie z iných dôvodov, tak kvôli týmto scénam si film tri hviezdičky zaslúži. Herecké výkony neprekvapujú, ale nie sú ani nepresvedčivé. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, je dosť jednotvárne a niektoré scény, najmä tie, ktoré sa odohrávajú v Joyinom obchodíku, sú pomerne nudné. Celkovo je ON STRIKE FOR CHRISTMAS rýdzim príkladom priemerného televízneho filmu. Z hľadiska televízneho uvedenia sa ako nerozumný ťah ukázalo rozhodnutie HBO vysielať ho v premiére začiatkom júla. Zhliadnuté v TV [HBO] [český dabing] (5.7.2012)(5.7.2012)