Letos nepeču (TV film)

Scénografie:

Phil Schmidt

Kostýmy:

Susan De Laval

Úsměvný příběh z období vánoc mající myšlenku připomínající nejen ducha tohoto svátku, ale rodinné soužití jako takové. To je tak, když je žena v domácnosti na všechno sama a manžel a synové mají všechny možné aktivity, jen ne výpomoc s přípravou na oslavu svátku. Hrdinka tohoto líbezného a hlavně odpočinkového vyprávění se rozhodne pro stávku, což nezůstane bez povšimnutí nejen sousedek. Jasně, je to kýč jak bič, ale ona síla je právě ve zmíněné myšlence, která je vlastně i moralitou. Avšak cílenou a zásadní. Rozhodně nejlepší scéna je o tom, jak se pánové snažili upéct koláče. Za to by se ani groteska nestyděla. Ve filmu se rozhodně mnozí poznají a je jisté, že to jen tak nepřiznají. Povedený vánoční televizní film vhodný i pro českého diváka.(19.12.2017)

Mozna budu vypadat jako blazen, ale mne se to silene libilo! :-D Nejenom, ze jsem se strasne nasmala, ale jeste tam byly super napady. Takovedle zachvaty smichu uz jsem u filmu dlouho nemela. Nemluve o tom, ze ti herci byli trefne zvoleni, az na babicku, ktera vypadala pomalu mladsi nez dcera. Kdyz se na to clovek kouka jako na film, kterej je tocenej primo ze zivota matek, co se na Vanoce drou a nikdo jim nepomuze, je to ohromna legrace...zvlast kdyz to synove a otec vezmou nakonec do vlasnich rukou...neni to zadny intelektualni film a neda se v tom hledat logika...ja se u toho nasmala jako u filmu dlouho ne...naposledy u serialu Pratele...:) Napad s galanterii, do ktere muzou zeny chodit plest a klabosit u toho byl super! :)(22.12.2016)

• hous.enka

Tak to dopadá, když se americká žena obětuje pro vánoční večírky svého manžela a dvou frackovitých synků... Protože jinak přece Vánoce pro naše blízké připravujeme s láskou. Milujeme pobíhání po obchodech, vybíráme s nadšením ty nejlepší dárečky, abychom pak tu ohromnou záplavu nesmyslů naštvaně balili do pozdních hodin. Tak rádi vymýšlíme sváteční tabuli a připravujeme nesmyslné množství cukroví, o které vlastně nikdo nestojí. S úsměvem na tváři se vrháme na mytí oken, vysávání koberců a stírání podlah. No zkrátka Letos nepeču se snaží tomuhle všemu feministicky (ehm, ehm) vzdorovat a výsledek je směšný, neuvěřitelný, ale uschován pod vánoční červeno-bílou čepicí, takže vlastně v pořádku. A Chris z Gilmorek je pořád fešák :-)(8.12.2014)

Vianočný rodinný film s mierne feministickým podtónom, ktorý z medzí tohto žánru nevyniká, ale ani ich nezahanbuje. Prevažuje v ňom komediálna zložka nad dramatickou, keďže k vážnejším hádkam, konfliktom či sporom medzi ústrednými postavami nedochádza. Mnohokrát sa síce pri sledovaní nezasmejeme, ako to už býva pri podobných snímkach zvykom, avšak scény, v ktorých traja mužskí členovia domácnosti pečú koláče, sú skutočne zábavné. Ak už nie z iných dôvodov, tak kvôli týmto scénam si film tri hviezdičky zaslúži. Herecké výkony neprekvapujú, ale nie sú ani nepresvedčivé. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, je dosť jednotvárne a niektoré scény, najmä tie, ktoré sa odohrávajú v Joyinom obchodíku, sú pomerne nudné. Celkovo je ON STRIKE FOR CHRISTMAS rýdzim príkladom priemerného televízneho filmu. Z hľadiska televízneho uvedenia sa ako nerozumný ťah ukázalo rozhodnutie HBO vysielať ho v premiére začiatkom júla. Zhliadnuté v TV [HBO] [český dabing] (5.7.2012)(5.7.2012)

Vánoční film bez Santy a vánočních zázraků. Je to o tom, co všichni víme, ale stejně na to pořád zapomínáme. Svátky jsou o tom, být spolu, podporovat se a nehroutit se, že vše není perfektní a vždycky nemusí být po vašem. K obsazení bych měla menší výhrady (např. starší syn měl doopravdy zvláštní vizáž), ale já se celkem bavila.(8.12.2014)