Letos nepeču

(TV film)
  • USA On Strike for Christmas (více)

Po mnoha letech starání, aby měla její rodina perfektní život, má Joy všeho plné zuby a vyhlásí na Vánoce stávku. Pokud chtějí její manžel a děti další dokonalé prázdniny, budou si je muset zorganizovat sami. Seznamte se s Joy Robertson (Daphne Zuniga), supermámou, která dělá pro svou rodinu úplně vše, i když její manžel Stephen (David Sutcliffe) a zbytek rodiny, zdá se, vůbec neoceňuje její usilovné snažení, zejména pokud se jedná o Vánoce. Právě nastává další období vánočního shonu – zdobení, nakupování, balení dárků, pečení a plánování – a Joyina rodina znovu očekává, že to ona zas zázračně všechno zvládne bez jakékoli pomoci. Ale ne tento rok! Joy vyhlásí na Vánoce stávku, což bude mít samozřejmě úsměvné následky. (HBO Europe)

chrispe

Vánoční film bez Santy a vánočních zázraků. Je to o tom, co všichni víme, ale stejně na to pořád zapomínáme. Svátky jsou o tom, být spolu, podporovat se a nehroutit se, že vše není perfektní a vždycky nemusí být po vašem. K obsazení bych měla menší výhrady (např. starší syn měl doopravdy zvláštní vizáž), ale já se celkem bavila. /// 2.12.2019 Viděno znovu a je to fakt koukatelné. ()

Incantator

Vianočný rodinný film s mierne feministickým podtónom, ktorý z medzí tohto žánru nevyniká, ale ani ich nezahanbuje. Prevažuje v ňom komediálna zložka nad dramatickou, keďže k vážnejším hádkam, konfliktom či sporom medzi ústrednými postavami nedochádza. Mnohokrát sa síce pri sledovaní nezasmejeme, ako to už býva pri podobných snímkach zvykom, avšak scény, v ktorých traja mužskí členovia domácnosti pečú koláče, sú skutočne zábavné. Ak už nie z iných dôvodov, tak kvôli týmto scénam si film tri hviezdičky zaslúži. Herecké výkony neprekvapujú, ale nie sú ani nepresvedčivé. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, je dosť jednotvárne a niektoré scény, najmä tie, ktoré sa odohrávajú v Joyinom obchodíku, sú pomerne nudné. Celkovo je ON STRIKE FOR CHRISTMAS rýdzim príkladom priemerného televízneho filmu. Z hľadiska televízneho uvedenia sa ako nerozumný ťah ukázalo rozhodnutie HBO vysielať ho v premiére začiatkom júla. Zhliadnuté v TV [HBO] [český dabing] (5.7.2012) ()

Miagy

Presne takto by to vyzeralo u nás, keby sa mama rozhodne štrajkovať na vianoce. Scéna otca a synov pri varení pobavila asi najviac :) ()

ANTYCHRYST

Jedna obrovská vánoční silně béčkova křeč.. 10% tvl... Koukat na ty pičuse..jak neumějí rozklepnout vajíčko.. udělat si jídlo...jen pro otrlé masochisty.. Vánoční fujtajblfilm.. ()

mstychov

Mozna budu vypadat jako blazen, ale mne se to silene libilo! :-D Nejenom, ze jsem se strasne nasmala, ale jeste tam byly super napady. Takovedle zachvaty smichu uz jsem u filmu dlouho nemela. Nemluve o tom, ze ti herci byli trefne zvoleni, az na babicku, ktera vypadala pomalu mladsi nez dcera. Kdyz se na to clovek kouka jako na film, kterej je tocenej primo ze zivota matek, co se na Vanoce drou a nikdo jim nepomuze, je to ohromna legrace...zvlast kdyz to synove a otec vezmou nakonec do vlasnich rukou...neni to zadny intelektualni film a neda se v tom hledat logika...ja se u toho nasmala jako u filmu dlouho ne...naposledy u serialu Pratele...:) Napad s galanterii, do ktere muzou zeny chodit plest a klabosit u toho byl super! :) ()

Carcooli

Jsem vááážně divná, když tomuhle dám plný počet hvězdiček? Já tenhle film miluju, a přitom se řadí mezi béčkové tuctové snímky, jakých je už milion. Já ale Letoš nepeču pouštím pravidelně, a někdy dokonce i 2x ročně :O :D dokonale mě naladí na vánoční vlnu, a i když herecké výkony nejsou nijak zvlášť strhující, celé to na mě působí velmi rodinně a vlídně. Miluju ten film!! ()

Agora

Nudný film. Všichni jsou tam tak dokonalí, krásní, chápající. Nejvíc mi ve filmu vadily jejich řeči - vesměs prázdné deklamační fráze. Kdyby ty dialogy byly aspoň trochu normálnější... ()

Marta.Adamko

Já teda absolutně vánoce a jiný priblbly komerční zrouty peněz nesnáším,jenom naruší i tak mizerný rozpočet a děti neděti,neslavime ani narozky, prostě mě to nebaví, když mám možnost něco koupit tak to koupím,a nebudu koukat zrovna na to jestli se bude něco slavit,co se týče filmu,líbil se mi ale nechápu takové lidi,ale to je můj názor ()