• Sarkastic

Tohle natočil Řehořek? Podle scénáře Epsteina? Ve spolupráci s HBO? To jako vážně?! Neměl jsem zas nějaká přehnaná očekávání, prostě něco lehounce nadprůměrného (poněvadž zdejší hodnocení u novějších českých filmů už z principu neberu vážně), u čeho mi příjemně utečou 2 hodiny a tu a tam se zasměju. No, tak jsem se s očekáváním hrubě sekl. Jako komedie to nefunguje prakticky vůbec. Absence alespoň jediné zapamatovatelné hlášky je docela průser, i kdyby mělo jít „jen“ o tragikomedii. Párkrát jsem se usmál snad jen nad tím „nápaditým“ podplácením. Jestli to měla být satira, tak výsledek je dost banální a takřka nefunguje. Ústřední dvojka podvodníků je spíš nesympatická, naštěstí je tu alespoň Menzel a Roden, kteří sice nemají moc co hrát, ale i tak z toho mála jsou schopní něco vykřesat (škoda téměř nevyužitého Polívky). A ani technickou stránku nemůžu nijak zvlášť vyzdvihnout, těch pár vizuálních kousků je od Řehořka málo, jsem u něj prostě zvyklý na odvážnější a nápaditější práci. Celkově tedy pouhé 2*.(14.9.2018)

Vzhledem k nepříznivým kritikám i mé averzi vůči panu Dykovi (potažmo jeho slavné a vtipné skupině), jsem od Signálu nečekal příliš. Stejně jako u Čtyř sluncí jsem byl však mile překvapen, i když také v případě Řehořkova filmu něco málo nadhodnocuji. Nechápu však onu ostrou kritiku, jež se na český film obecně v poslední době valí ze všech stran. Tuzemská kinematografie je zkrátka velmi specifická, takže proč kritizovat např. u Signálu žánrovou neujasněnost… Pravda, postavy jsou ploché jak prsa šestileté dívky a jejich výrazná typovost může mnohým vadit, já však tento fakt v tomto případě, a navíc v žánru satiry, akceptuji a rozhodně mě nerušil. (Na rozdíl od takových Lidic!!) ~ Komediální drama podle scénáře Marka Epsteina si bere na paškál různorodé panoptikum postav zapadlé vsi, v níž jednoho dne stojaté vody rozčeří dva mladí floutkové a jejich společný podvodný plán spočívající v instalaci nového mobilního vysílače. Rozehrává se úsměvná tragikomedie o absenci vlastního zdravého úsudku, honbě za vlastním prospěchem a materiálními statky, o české vyčůranosti, blbosti i laxnosti. ~ Film má poměrně spád, nadprůměrnou kameru i vizuál (jen bych vynechal některé zbytečně poetizující momenty, viz záběry na pavučiny apod.). Vypráví o vážných věcech, avšak nevážně a tak trochu rebelsky. Nepřistoupíte-li k němu jako k reálnému příběhu, ale jako ke zjevně nadsazenému podobenství, o jehož výkladu nebudete muset hodiny dlouze přemýšlet, budete spokojeni.(3.11.2012)

Nějak jsem ani nikdy neměla v plánu tento film vidět, ale když ho dnes dávali v TV, tak jsem se koukla a musím říct, že mě to hrozně moc překvapilo. Čekala jsem další nudný a hrozný český film a místo toho jsem dostala supr film, u kterého jsem se nenudila ani vteřinu. Kryštofa Hádka mám hodně ráda a když jsem zjistila, že do jedné z rolí byla obsazena i Eva Josefíková, tak jsem se na to musela podívat. Eva mě hodně zaujala už ve filmu Probudím se včera a tady potvrdila, že hrát umí. Takže nečekaně dávám 75%. A určitě jsem to neviděla naposledy.(14.9.2013)

• Tommassi3

"Bože, miluj mě, jako já miluju lidskou blbost !!" S Tomášem Řehořkem se to má vlastně stejně jako s Epsteinem, když se ho producenti snaží fatálně zbrzka učinit hitmakerem, ten však celkem zákonitě musí zklamat, když se většina jeho bijáků snad až s výjimkou Pika bortí pod tíhou vlastních nabubřelých ambicí a coby nefunkční žánrový hybrid působí spíš jako školní film.. Bez rytmu, bez tempa, mimo původní záměr..(29.8.2014)

• rt12

Jedna hvězda možná za písničku a Rodena. Škoda potenciálu výborných herců, čímž rozhodně nemyslím Dyka nebo Josefíkovou, kteří zde spoléhají pouze na svůj exteriér. Jinak k upoutávce, ,,rázovitou vesnici" si představuji poněkud ,,střediskověji", ne jako tvůrci, že co vesničan to vůl, buran a křupan. Z této vesnice máte pouze hořko v ústech,ale i z ústřední dvojice v podání Dyka - ,, zahrano-nezahraný " studený vychcánek a jinak nic a Hádka, který působil mdle a odevzdaně. Kam se podělo charizma ze Tří sezon v pekle?. Nejenom, že film Vám nic nedá, ale vezme Vám u něj strávený čas..(29.10.2012)

• - Kvůli natáčení muselo být prostředí natáčení leckdy upravováno. Přemalována byla například hospoda, a to jak výčep, tak i sál. Pomník připomínající 700leté výročí Lhoty byl pak obalen, aby získal jiný tvar. (Lenny09)

• - Natáčení probíhalo v Broumově Lhotě na Havlíčkobrodsku a ve Volichově. Hrad, který se ve filmu objevuje, je zřícenina Lipnice nad Sázavou. (rakovnik)

• - Scénář Marka Epsteina k tomuto filmu se v roce 2006 umístil na 2. místě v Ceně Sazky o nejlepší dosud nerealizovaný scénář. (Cheeker)