• Big Bear

Signál je hodně divná záležitost, která má ke komedii hodně daleko. Nad typickém karikováním venkovského lidu, kde co kus to originál zde moc humorného neshledávám a pokud humor mělo dělat ústřední duo Dyk - Hádek, tak se to nepovedlo. Nemám nic proti filmům co vykreslují venkovský život se všemi postavičkami starousedlíků, sedláků, starostů i chalupářů. Nemám nic ani proti moralizování. Signál se evidentně snažil nakousnout téma, že za prachy dnes kde kdo prodá vlastní mámu (přičemž se za to alespoň pár jedinců skrytě stydí). Mámu by ale prodali i tak. Z tohoto mixu slepit dvou hodinový film potřebovalo hodně omáčky kolem... Závěr byl absurdní, neuvěřitelný a rozpačitý(hlavně postoj místního policisty k jednání Rodena). Holt neměl jsem se nechat namlsat upoutávkou. Hvězda za Rodena, i když tu zase hraje podivína... Kde v závěru (a jak) našli hoši pneu na svou dodávku jsem také nepochopil... Závěr ? Než jít na Signál, je lepší být dvě hodiny někde bez signálu... Pokud venkov, pokud drama, tak to už raději třeba Mistry http://www.csfd.cz/film/158200-mistri/ Hvězda za to rýpnutí. *(27.6.2012)

Signál hodně dře a celou dobu nedokáže chytit tempo. Je tu bohužel tolik postav, které jsou zákonitě ploché, i když nesmírně zajímavé (Menzelův fyzik, Rodenův buran, jeho žena, hospodský s dcerou...), tudíž hodně nevyužité, což je škoda. Herecky je to velmi solidní, i když se přiznám, že Dyk mi tam moc neseděl, přišlo mi, že se lehce předvádí a snaží až moc, Hádek je fajn, což jde ale říct o všech hercích. Nikdo zkrátka nevyčnívá. Natočené je to taktéž slušně, ač Řehořek umí víc a tady mi to přišlo takové usedlé až moc, bez většího nápadu a odvahy. Hudba povedená a docela dobře využívá typicky vesnických motivů, Nightwork nemusím, takže je nechám bez komentáře. Celkově je to ale dost unylé a bez větší myšlenky... nechtělo se mi moc věřit, že to napsal Epstein. Trvalka to určitě nebude, je to dost těžkopádné. Předchozí Czech Made Man se mi líbil podstatně víc. 60%(2.2.2012)

• Thomick

Než přijde relativně solidní konec, divák si dosyta užije kolísání mezi údivem nad "strašně nenápadnym" mixem reklam na Seznam, Nightwork i samotnýho Vojtu Dyka a pobavením nad střihařem-srandistou. Navrch se v Signálu neumí točit pivo ani dělat vtip, romantická linka je vlažná a samotná roztomilost Josefíkový samozřejmě taky nic neuhraje. Ve finále Signál vyznívá jako taková trapná přehlídka více či méně napřesdržku figurek.(6.11.2012)

Novodobá komunální satira, která moralizuje víc, než by bylo záhodno. Použít k oboustranné kritice prvoplánové postavy, které se nikam neposouvají a nakonec končí všechny v jednom pytli, to na plnohodnotný filmový zážitek rozhodně nestačí. Nakonec jde jen o obšlehnutou základní situaci Revizora bez přidané hodnoty, což dnes už působí zákonitě poněkud zatuchle. Humor zde je tak velejemný, že vlastně o něm nemůže být ani řeč. Znechucení ze strany námětu a jeho rozpracování alespoň vyvažuje kvalitní filmařské zpracování (stačí srovnat se studentskými výplody, jež točí aboslventi filmových škol vyššího věku než Řehořek a je jasné, že se dostáváme o nějakou tu třídu výš), dobré herecké výkony a snaha o určitý styl včetně zajímavých vizuálních nápadů. Film se tím ještě jakžtakž udrží v šedinách českého filmového průměru, ale jistá pachuť z něj zůstane.(2.11.2012)

Nepochopitelně podhodnocený film, kterýžto smutný jev se dá vysvětlit známou averzí jisté části uživatelů čsfd k současným českým filmům. Když si tak pročítám komentáře, možná také sehrál svou roli fakt, že Pražáci tu vesměs nesouhlasí s Řehořkovou a Epsteinovou představou české vesnice, neb ta není kompatibilní s jejich představou české vesnice. Nic na tom nemění ani fakt, že Marek Epstein čerpal svůj námět a inspiraci v rumunských reáliích. Prý se tenhle příběh odehrál kdesi v deltě Dunaje, tohle spíš ale vypadá na prameny čecháčkovského ,,chytračení a podfukaření", jak říkal Miloš Forman. Podobenství o současném status quo Česka, která spíše než v dalších komentářích tolikrát zmiňované Bobule připomíná sedláčkovské Muže v říji, herecky i jinak o řád povedenější, stejně satiricky vyhraněné proti normalitě všudypřítomného podvádění a korumpování, s furiantskou ,,jízdou králů" v závěru, s elitním hereckým obsazením a nadstandardně zvládnutým filmovým řemeslem...překvapivě dobrý film... (jen ta titulní píseň podbarvující závěrečné titulky, ta je na čistý odpad...)(21.2.2012)

• - Scény odehrávající se v hospodě podbarvují upravené verzí písní "Jsem gay" nebo "Tepláky" od skupiny Nightwork, jejiž členem je Vojtěch Dyk. (SLOTH)

• - Scenárista Marek Epstein a režisér Tomáš Řehořek se v základní myšlence nechali ovlivnit jinou českou komedii, díky čemuž se v kuloárech snímku přezdívá „Bobule 3“. (Olík)

• - Obyvatelé Lhoty, kde natáčení probíhalo, museli během filmování dodržovat ticho, díky čemuž se museli vzdát sekání trávy, práce na polích či řezání dřeva. (Lenny09)