Nebýt neskutečně chytlavé písně od skupiny Nightwork, asi bych tento film dlouho přehlížela. Nic by se rozhodně nestalo, s politováním musím uznat, že jsem čekala mnohem víc. Film by snesl zkrácení možná i o 20 minut, příliš často jsem měla nutkání dívat se na hodinky. Režisér se zřejmě nedokázal rozhodnout mezi zde uvedenými žánry a ve výsledku jsem sledovala takovou nijakou směsici. Eva Josefíková mi vadila už v "Čertově nevěstě" a ani zde mě nepřesvědčila. Ústřední dvojice (hlavně Vojta, co si budeme povídat, jeho strach o ztrátu hlasu neměl chybu) a pár hlášek ale potěší.(20.2.2012)

Nepochopitelně podhodnocený film, kterýžto smutný jev se dá vysvětlit známou averzí jisté části uživatelů čsfd k současným českým filmům. Když si tak pročítám komentáře, možná také sehrál svou roli fakt, že Pražáci tu vesměs nesouhlasí s Řehořkovou a Epsteinovou představou české vesnice, neb ta není kompatibilní s jejich představou české vesnice. Nic na tom nemění ani fakt, že Marek Epstein čerpal svůj námět a inspiraci v rumunských reáliích. Prý se tenhle příběh odehrál kdesi v deltě Dunaje, tohle spíš ale vypadá na prameny čecháčkovského ,,chytračení a podfukaření", jak říkal Miloš Forman. Podobenství o současném status quo Česka, která spíše než v dalších komentářích tolikrát zmiňované Bobule připomíná sedláčkovské Muže v říji, herecky i jinak o řád povedenější, stejně satiricky vyhraněné proti normalitě všudypřítomného podvádění a korumpování, s furiantskou ,,jízdou králů" v závěru, s elitním hereckým obsazením a nadstandardně zvládnutým filmovým řemeslem...překvapivě dobrý film... (jen ta titulní píseň podbarvující závěrečné titulky, ta je na čistý odpad...)(21.2.2012)

• blackrain

Až do včerejšího shlédnutí tohoto filmu jsem si myslela, že Vojta Dyk je sympaťák, ale tím, co tady předvádí si to u mě pěkně rozmáznul. Celou dobu byl na profackování. Pan Řehořek se zřejmě nedokázal rozhodout, co že to vlastně chce natočit a tak vznikl tento absolutně nevýrazný guláš. Čekala jsem příjemnou letní komedii. Mé očekávání vzalo za své. Není tu nic k smíchu a přitom je tu pár situací, u kterých by se člověk mohl zasmát, kdyby to někdo vzal pořádně u huby a ke všemu jsou tu k dispozici výborní herci. Po shlédnutí jsem si ale říkala, co tu Polívka, Roden a Menzel vlastně dělají a jestli jim to vůbec stálo za to. Nepotřebuju nic šíleného nebo extrémního a nebo dokonce ve stylu starých dobrých francouzských komedií. Češi přece komedie točit umí, tak snad příště. Na drama je toho tady taky málo.(21.6.2012)

Po většinu filmu silně nezáživné a v podstatě nic co by se dalo zapamatovat na delší čas. Film je tak nějak ve všem dosti průměrný, jen herecky je to lepší i díky poměrně silné herecké sestavě. Příběh samotný nemá moc co nabídnout, tvůrci nenachystali příliš perliček, které by to oživily nebo spestřily, je to takové moc fádní. Jednou se to zhlédnout dá, ale znovu už asi ne, tedy aspoň já jsem se u toho moc nebavil, ani si to nedokázal užít. Atmosféra hodně chabá, vtipnost nulová a dramatičnost selhávající. Vesnice je vyobrazována dosti spoře, jen v pár scénách se mihne více lidí, než vyloženě ústřední herecká sestava. Čímž to ztrácí na věrohodnosti. Dramatické vyústění taky nevypadá zrovna moc dobře, postavy jednají jak stádo z manipulovaných... Ale bylo to zase trochu něco jiného, z českého prostředí. Úplný závěr se mi nelíbil, to byla už fakt ujetost. 5/10(17.8.2012)

Na to, že to je už ČTVRTÝ (!!!) pokus Tomáše Řehořka , zase teda žádný zázrak. Kdyby tu existoval nějaký opravdu talentovaný mladý český režisér, tak řvu ať dají peníze raději jemu (bohužel Kroner je Slovák). Zhruba stejně rozpačité a divně poskládané jako ROming (stejný scenárista a producent). Tomáš Řehořek se umí dokonale přizpůsobit přání investorů, ale sám nemá žádný rukopis. Už víc nechci.(2.2.2012)

• - Norbert Lichý (Medek) hrál starostu i ve filmu Lidice (2011). (DecentFellow)

• - Štáb si udělal základnu v hospodě U České koruny v Lipnici nad Sázavou. (Terva)

• - Dodávce ve filmu dvakrát ukradnou kola. Ve chvíli, kdy v ní protagonisté prchají, jsou ale kola zase zpět. (Mandalorian)