Pan Pip

V provincii Bougainville na ostrově Papua Nová Guinea zuří občanská válka. Jediným bělochem na ostrově je tajemný učitel Watts (Hugh Laurie), který znovu otevře školu a představí žákům Dickensovy Nadějné vyhlídky. Mladičká Matilda se ztotožní s viktoriánskou dobou popisovanou v románu a uniká tak ve své fantazii z krutého světa, ve kterém je nucená žít. Armáda tzv. Rudých kůží připravená zničit případné povstalce se blíží. Matildě se líbí Pip, proto napíše jeho jméno do písku, což odstartuje vlnu dramatických událostí. Rudé kůže se domnívají, že Pip je vůdce rebelů a chtějí ho dostat za každou cenu. Skvělý příběh o síle představivosti, kdy fikce může mít až katastrofální následky. (HBO Europe)

666Carnage

Drama kde hraje Hugh Laurie učitele, na ostrovech kde skoro nic není krom malé vesnice a občanské války. Hugh Laurie dává naději lidem co jí potřebují ale jen Matilda opravdu dokáže opustit ostrov potom co se na ostrově odehraje. Film má dvě hodiny a někoho bude nudit protože je ve finále nudný ale nese si asi nějaký poselství. Já na to koukal kvůli Dr. Housovi a dostal jsem sním slušný drama ale House je House. 50% ()

Renfield

I když má film k vyprávění opravdu silné téma. I když jak Hugh Laurie, tak pro mě zcela neznámá Xzannjah odvedli výborné výkony (což právě u zmíněné herečky velmi příjemně překvapilo), stejně nemůžu jít s hodnocením výše. Problém vidím především v celkovém zpracování filmu a tím režii. Možná to chtělo někde ubrat... především minuty. Někde zase trochu "přitlačit na pilu". Pomalejší tempo vyprávění mi většinou nevadí, ale tady mi občas přišlo pomalé až příliš. Ano děj oživí a zároveň silně zdramatizují vojáci, ale to je jen několik momentů. Co se mi naopak líbilo bylo prolínání reality a fantazie a zakomponování Nadějných vyhlídek do příběhu. Zatím tedy těsné tři a do poznámky si píšu, že Pan Pip bude jedním z filmů, kterým dám ještě šanci. 60% ()

KM Phoenix

Film o tom jak může být literatura 19. století nebezpečná, obzvlášť když se v průběhu občanské války začnete vydávat za Charlese Dickense. Neschopnost dvou stran sporu vyřešit literární problém - jedna strana má problém pochopit co, resp. kdo je fiktivní postava pan Pip a ta druhá je neschopná to vysvětlit bez názorných pomůcek - skončí špatně pro vás a případně i pro vaše okolí. Černá variace na viktoriánskou dobu je dost podivná a je to rozhodně jedna z věcí kterou tak často nevidíte - hodně podobné klipu k písni "Karma Chameleon". ()

Jimmy15

Snažím se dívat na filmy s tématikou různých lokálních konfliktů a jsem rád, že takové filmy vznikají, jelikož je to zase jiná cesta k tomu, aby se na ně nezapomnělo. Stejným případem je i film Pan Pip pojednávající o Kokosové válce probíhající na Papui- Nové Guinei. Co je úsměvné, je i to, že zde hraje jednu z hlavních rolí Doktor House. Člověk si těžko zvyká na herce, který je typický jen pro tu svou nejznámější roli. ()

zahadum

Hugh Laurie predvádza minimalistické a civilné herectvo na pozadí smutného a v podstate depresívneho príbehu na motívy skutočných udalostí. Krása prostredia ... pláže...slnko....to všetko je zahalené v smútku a strachu. ()

Narciska

Nejde jinak, musím říct, aspoň bezprostředně po shlédnutí to vidím tak, jeden z nejlepších filmů. Dickensova kniha o Pipovi mě kdysi nenadchla, alespoň ne tolik, teď mám chuť si ji znovu přečíst. Může za to postava ztvárněná tím, kdo hrál dr. House. Ani toho jsem nemusela, zde byli herec i jeho postava skvělí. A film není ani zdaleka jen o propojení válečných časů s literární fikcí. Spojuje v sobě anglickou novelu, antickou tragédii, papuánskou realitu, krásu zářícího ostrova. Spíše než válečný, je to film rodinný. Kromě H. Laurieho tam hrají papuanští herci, hlavně děti a mládež, a hrají skvěle. Vedeni citlivou rukou režiséra, objímaní nenápadnou krásou hudby, křídla jim dávala výborná kamera. Násilí, na něž nás upozorňují úvodní titulky tam je, ale ne moc a hlavně, o něm to není. Film vámi projde a když ho necháte, tak vás změní. ()

agassi68

Spočiatku pomalý a povedzme si pravdu, aj dosť nudný príbeh dostal grády príchodom vojakov, ktorí sa nerozpakovali hlavného hrdinu...Však si pozrite čo. To bol pomerne šokujúci obrat,ktorý ma prebral z driemot a pomohol zdvihnúť hodnotenie až na poctivých 75%. Čo hľadal pán Watts v ďalekých končinách Papuy uvidíte v očiach tých domorodých priaznivcov Charlesa Dickensa.. ()

figliar

Pomerne neznámy film, ale o to unikátnejší. Príbeh s hlbokou myšlienkou a dokonalým Hughom Lauriem, ktorý znásobuje pocity a emócie z absolútnej bezmoci miestneho ľudu. Krištáľové more a čisté pláže v niektorých prípadoch nemusia znamenať raj na zemi. ()

Kingjiri

Jakožto nečtenář asi nedokážu dostatečně ocenit skutečnost, že se děj točil hlavně kolem jedný knížky (ačkoliv nápad, jak "zužitkovat" Pipovu postavu byl dost dobrej). Navíc, scény zobrazující Matildiny představy alá Dickensnův román odehrávající se v na Nový Guinei, mi přišly dost divný. Určitě mi chybělo víc dramatickejch scén ze života Guinejskejch vesničanů pod útlakem armády. Snímek má ale silnou atmosféru, dost zajímavej osud hlavní postavy (závěr velice povedenej) a dobrý hlavní herce. Přesto zustanu u lepšího průměru, protože jsem se kvůli "scénám s Dickensem" občas nudil, tři silnější hvězdy. ()

VanMagnifico

Hodně silný příběh, skvělý scénář a v neposlední řadě geniální a vynikající HUUUUUGH LAUUUUURIE, který si pro mě hodně nezvykle tentokráte střihnul roli citlivého humanisty a gentlemana. No prostě bylo to výborný! ()

Scraffy

Veľmi silno a surovo podaný film z Papui-Novej Guineai. Má veľmi dobré obsadenie, ktoré sa do filmu hodí a to na čele s Hughom Lauriem a vychádzajúcou hviezdou Xzannjah Matsi. Príbeh je rozprávaní zo začiatku veľmi pomaly a necháva nejaké veci dôjsť samou cestou, aby sa to všetko asi od polovice začalo hrotiť a prinieslo veľmi surovo podané prostredie Občianskej vojny. Vo filme sú veľké zvraty a vôbec sa nebojí prekrúcať väčšinu už zaužívaných vecí pri točení filmu. Dokáže vás dojať až k slzám, čo je len dobre. Užil som si to a myslím, že plný počet je adekvátny. ()

subic

Matilda a její příběh, než se dostala za otcem do "civilizace" z ostrova Bougainville, kde byla zrovna občanská válka. Kdo se znelíbil, rozsekali ho/ji pro prasata. Dával jsem to teď podruhé, je tam spousta takových těch prázdných záběrů, které to dost natahují, prostě vata. ()

kolodej1

není to vůbec špatný film, snad že prvoplánově dost ždíme emoce, děj není příliš originální, celkem klasický příběh z podobných končin. Chudí, ale čestní lidé s touho po vědění kontra nelidská armáda. A mezi nimi osvícený běloch. Už hodněkrát jsme viděl něco podobného. Tohle zpracování ani neurazí, ani nenadchne, typický průměr. ()

PTuranyi

Krásny ľudský príbeh odohrávajúci sa v exotickom prostredí ostrova neďaleko Papui Novej Guinei. Uprostred konfliktu tu vyrastá Matilda veľkou fantáziou takže záskok pána Wattsa otvorí nové obzory do sveta literatúry. Dickensov príbeh pána Pipa prinesie celej dedine nie len množstvo podnetov ale aj rozpory a vedie ku kaskáde udalostí končiacej tragédiou. To však už Matildinu lásku k príbehom nenaštrbí. Produkcia je kvalitná a herecké výkony výborné. ()

house336

Film nikoliv pro masy, ale silně emocionální. Měl pomalé, rozvláčné tempo a celkově drsný děj. Jelikož ten film ale nebyl úplně o postavě Laurieho, tak některé ty jeho části jsou možná trochu nedotažené. Nicméně je velmi drsný a probouzí v člověku hodně emocí. Měl jsem místy chuť si zaplakat a to se mi u filmu nestalo od Lvího krále v osmi letech. ()

Georginek

Dickensovy Nadějné výhlídky mě opravdu serou a je to příšerná kniha......Hugh je parádní, část filmu dobrá, část ohavně nudná až otravná. Už si to nikdy nepustím a nikdy na to nebudu koukat........Příběh na 4, ale ta nuda mě ničila!! ()

Titi14

Bohužel jen tři hvězdy, film bohužel nevyužil veškerého potenciálu, který zejména druhá polovina filmu nabízela. I přesto doporučuji. ()