2 dny v New Yorku

• slovenský

2 dni v New Yorku

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo / Belgie, 2012, 91 min

Velmi kontraproduktivní komedie, občas jsem si říkal 'Sakra na jakou pitominu to čumíš', ale musím uznat, že má film originalitu a místy i vtip. Bohužel fáze, kde jsem to moc nepobíral bylo více než dost. Hlavní tahoun velmi překvapivě není Chris Rock, ale spíše vedlejší postavy. Bohužel potenciál tohoto filmu byl využit maximálně z půlky a proto poloviční hodnocení.(12.11.2014)

Prvý film bol neznesiteľná neznesiteľnosť, druhý je vcelku vtipná neznesiteľnosť so solídnym tempom. Dôvod vidím vo väčších režisérkinych skúsenostiach v....réžii a asi aj v živote. Postavy nie sú z nášho sveta, takže ak by ste chceli hľadať vo francúzskej rodinke ako ekvivalent niekoho z väšho okolia, tak prvoplánové postavy nenájdete. Ale občas dokážu priniesť vtipný moment. Delphy sebavedomo pracuje s motívmi, čím ma príjemne prekvapila. Taká smrť je na každom kroku. No a ak chcete vidieť film, kde je najsympatickejším človekom Chris Rock, tak tento je na sto pro jediný.(21.12.2015)

Francouzka Julie Delpy si natočila takovou vztahovou oddechovku, kde hlavní sílu mají dialogy. Taky se v ní ale objeví dost zvláštní lidi a někdy i dost zvláštní umělci. Chris Rock je tu pak ten nejnormálnější člověk, co se snad v té době procházel New Yorkem. Kupodivu. Takový fajnový odpočinkový kousek. Žádná hitparáda, ale potrhlá francouzská rodinka nemá chybu. Když už nic jinýho, tak kvůli ní to stojí vidět.(14.9.2013)

• Slarque

Co to vlastně mělo být? Komedie? No, to teda zlatý Troška! Romantická? Asi jako Psycho! Kdyby Julie Delpy radši natočila video z dovolené v New Yorku, mohlo to být zajímavější. Párkrát mě pobavila aspoň spoluscenáristka Alexia Landeau v roli režisérčiny sestry, tedy pokud se ty dvě zrovna bezdůvodně nehádaly. Stereotypy o Francouzkách a Američanech totiž pořád fungují, v tomto filmu ale jinak nefunguje skoro nic (30%).(21.8.2014)

• IQ Tiqe

Ta z „komedií“, která vás víc prudí než baví. Vypadá francouzsky a nepůsobí dobře. Přijedou k vám příbuzní, které byste nejradši vykopali, ale jen „tiše“ trpíte. A diváci s vámi. Julie Delpy je skvělá, vtipná, i film má svoje vtipné momenty, skvělé eRkové dialogy, ale vše to zabíjí nesmysl s duší a chuť někoho zkopat. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 6 | humor 2 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4(29.10.2012)

• - Julie Delpy napsala roli Chrisi Rockovi na míru. (Cheeker)

• - Spoluscenáristé Alexia Landeau a Alexandre Nahon ztvárnili Marioninu sestru a jejího přítele. (DivX)

• - Režisérka Julie Delpy venovala film svojej matke, Marie Pillet, ktorá zomrela v roku 2009. (gamatha)