Mexická jízda

• Mexiko Y tu mamá también (více)

Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost. Během slavnostního odpoledne, kterého se oba účastní se svými rodinami, potkávají Luisu, vdanou osmadvacetiletou Španělku, a začnou ji svádět s nadhledem a lehkostí, která odpovídá jejich povahám a věku. Jen tak z legrace pozvou svou osudovou ženu na výlet na nádhernou pláž Boca del Cielo; přitom ovšem nemají tušení, zda takové místo vůbec existuje. Luisa navštíví lékaře, který má pro ni špatné zprávy. Žena následně příjme nabídků překvapených mladíků, a všichni tři se spolu vydají na cestu. Možná nevědí kam dojedou, ale určitě na tuhle jízdu nezapomenou. Zbytky přátelství a chlapecké nevinnosti totiž mizejí ve zpětném zrcátku

Režisér Alfonso Cuarón a kameraman Emmanuel Lubezki (kteří spolu natočili pozoruhodné filmu MALÁ PRINCEZNA a VELKÉ NADĚJE) ve velmi citovém a otevřeném road-movie MEXICKÁ JÍZDA kombinují smysl pro obrazovou poetiku s nevázaným humorem, erotikou i smutkem. Vyprávějí příběh o zážitcích, jaké přicházejí jen jednou za život. (oficiální text distributora)

Kozlowski8

Road-movie o cestě, na níž dva mladí chlapci okusí kouzlo sexu, ale hlavně poznají sami sebe...Film tím, jak je natočen, na mne působí jako amatérský studentský snímek. V tomto případě však nekritizuji, ale chválím. Ten způsob práce s kamerou a povídání tady absolutně sedí. Zrovna tak přirozená živočišnost při ztvárnění hlavních tří postav. Především ti kluci - ti své role nehráli, oni je prožívali a užívali, včetně všudypřítomné erotiky. Co se však samotného příběhu týče, je vlastně o ničem, bez děje. A film bez děje nemůže u mne dosáhnout výše než na hodnotu lepšího průměru. 60%. ()

ariari odpad!

Hnojáreň, takto úprimne psychologicky autenticky sa nestotožnil a tento počin nazval priam 15 ročný chalan, ktorý to so mnou asi 15 minút pozeral. Ešte zívol a dodal, že ak by chcel pozerať telenovelu o úpadku a vylízanej rase chudákov ,ktorá má v hlave slamu , tak zájde do skleneného obchodného centra a prebehne sa po pohyblivých schodoch. a keďže toto mala byť úúúúprimná sonda do čejsi duše ..mnooo fuuuj, vivat mazánci z "lepších" rodín! p.s. a tá zubatá Zubejda, to mal byť erotický pútač pre tých chalanov? kto v tomto odpade vidí poetiku, musel mať dosť smutné detstvo. ()

Desmi

Film zaměřený především na psychologii postav nežli na nějaký příběh, který tu prakticky není. Vlastně celý film jde o to, kdy si dají dva mladí kamarádi se svou starší kamarádkou společně trojku. Tohle mi k filmovému zážitku asi úplně nestačí.. ()

Kkahunaa

Mexický film – drama/road movie – ze života dvou mladíků Tenocha (Diego Luna) a Julia (Gael García Bernal), kteří ještě než nastoupí na vysokou školu mají v plánu malý kamarádský výlet. Přidá se k nim však Luisa (Maribel Verdú), manželka Tenochova bratrance, a celá cesta nabude zcela jiný rozměr. Příběh, na jehož pozadí je možnost nahlédnout do chudších částí Mexika téměř dnešní doby, vede k trpkému vystřízlivení. Komentář, kterým je film protkán, poutavě čte herec – Daniel Giménez Cacho, který hrál ve starším Cuarónovo filmu Solo Con Tu Pareja. ()

zigy

Otevřenější než Prcičky, a upřímnější, vlastně asi nejupřímnější film, co jsem viděl, a za to dávám plný počet.. Vlastně takové splnění jednoho teenagerovského snu, pro oba kluky. Zvláštní styl vyprávění, kdy pořád čekáte, co z toho vyleze, a ono nakonec celkem nic světoborného, co se týče myšlenek (prostě holky a kluci to chtěj taky), ale závěrečná pointa je jako rána mezi oči. ()

Báďa

Vskutku úžasný film, který nám chce taky sdělit, jak je zbytečné, abychom sexu a všemu okolo přisuzovali něco, co v něm prostě není a podřizovali mu život náš vezdejší. Škoda, že se čeští tvůrci usmolených teenagerovských komedií nepodívali nejdřív na Cuarónovo dílo, než začali točit ty svoje slátaniny. ()

ttoper

Velmi povedený film. Srovnání se Svěrákovou "Jízdou" mi ale přijde zcestné, neboť tento film je tak o třídu lepší. ()

xander

Nadpriemerná ľahkoerotická rod movie, je dalším dôkazom kvality mexickej kinematografie. Aj kedˇ nedosahuje kvalitami na Amores Perros, môže vás zaujať. Naviac sú tu nadaní mladíci Gael Garcia Bernal a Diego Luna, pod režisérskou taktovkou skvelého Alfonsa Cuarona. Vo výsledku sú to slabšie štyri hviezdičky. ()

moris.cz

Film jsem viděl dlouho po jeho premiéře, a tak jsem nejdříve od všech známých slyšel samou chválu, jaký je to úžasný film. Musím říct, že mí známí mají dobrý vkus. Film je to opravdu skvělý, krásně popsaný vztah dvou mladých přátel, kteří podlehnou starší ženě na cestě po Mexiku, Rozhodně to ale není klasická roadmovie. Myslím, že je pro diváka určitě mnohem zajímavější, než americké teenagerovské komedie ve stylu Prci, prci, prcičky, protože v Mexické jízdě Prcičkovské blábolení o sexu nahrazuje vášeň. ()

Tenoch

Nejlepsi film popisujici zazitky a vnimani zivota mladych.Pro me velmi lidsky zivocisny pribeh, ve kterem pro me sex nehraje tak dulezitou roli jako(filmy Russe Meyera:)) scéna, kdy Tenoch a Julio nakupují.Je to film mého srdce takze s hodnocenim nebudu váhat:) Ps:Kamera je skvela, ten film je natocenej ve stylu:tocim s odstupem, ne v moc blizkem kontaktu s herci, jako bych nekoho tajne pozoroval.. ()

Phillippus

Nebyť rozprávača, dramatického podfarbenia a výborného konca, bol by to adept na odpad. Dvaja primitívni, nesympatickí burani, čo majú v hlave len jedno, mimoriadne škaredá obstarožná žena a hlavne odporné a zhadzujúce mastenie vtáka pri bazéne, to sú hlavné mínusy. Bavil som sa, film bol z tých lepších, ale pričasté soft porno je až za hranicou môjho vkusu. ()

Emmyvision

Erotické dusno a neopakovatelná atmosféra léta, mládí a sexuálních fantazií. Cuarón je chameleon. Nezapomenutelná scéna: Žhavá akce na zadním sedadle :o) ()

tata22

Měl jsem asi obrovskou smůlu, že jsem film sehnal jen s českým dabingem. Skoro jsem tomu nemohl uvěřit, posledních asi 5 let sleduji filmy pouze v originálním znění s titulky. Varuji všechny, ten dabing to toálně zazdil. Mám za to, že je to zajímavý film, brilantní kamera, slušná režie, slušné herecké výkony, jen si nejsem jist jestli neměl ta pointa vyplavat na povrch trochu dříve. Asi by to pomohlo. Otevřeně a syrově o sexu není špatnej nápad jen to nesmí zastínit příběh. ()

petrastrela

De facto bych se mohla podepsat pod komentář uživatele dobytka. Několikrát jsem to chtěla vypnout, tak mě to nudilo a otravovalo. Přetrpěla jsem to a nikdy více. Nicméně dvě hvězdy dávám za... vlastně ani nevím, snad za prolínající se řeč vypravěče a za celkem dobré zakončení. ()

kachlirm

Roadmovie je hlavně o vykreslení atmosféry. Tyhle filmy jsou o volnosti, nespoutanosti a bezstarostnosti. To se v Mexické jízdě povedlo. Jestli si někdo myslí, že závěr to kazí, tak já teda ne. Závěr filmu nás vrací jenom zpátky do reality běžného života. ()

CountMike

Záver dal filmu úplne iný rozmer, mnohé vysvetlil, ospravedlnil... inak v podstate od začiatku do konca prijemné, vtipné trošku zvrátene a predsa snáď menej než niektoré B-éčkove filmy dneška...hlavni predstavitelia - kamoši k ,, pohledaní" teda, ale zahrali to bravúrne a možno ani tak hrať nemuseli ak sú priatelia aj normálne :P ....rozprávač ozvláštnil film z formálnej stránky - pridal také to niečo na zamyslenie, občas mi to pripomenulo Améliu, ktorú zbožňujem ... ()

Hrobař

Tři a myslím si, že převážně mojí chybou. Zprvu jsem nechytil tempo filmu a mnoho těch španělských jmen. Hrozně brzo se v tom ztrácím, zní mi to všechno stejně. Pak, ta holka se mi ale vůbec nelíbila, nicméně připouštím, že pro autenticitu tam nemohli obsadit kulervoucí šťabajznu. Kluci byli fajn, příběh a dialogy mi taky sedly, trochu pokulhával způsob vyprávění a nic moc titulky co jsem k tomu měl. Teď 3 s tím, že po druhé projekci očekávám růst. ()

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)

Luna mezi hvězdami

Luna mezi hvězdami

06.02.2005

Příjmení má stejné jak básnické označení měsíce a jeho hvězdný potenciál stoupá, ale dosti astrologie. Mexičan Diego Luna zůstává věrný své mateřštině. Ve filmu TU VIDA EN 65 MINUTOS, jehož natáčení… (více)