Mexická jízda

• Mexiko Y tu mamá también (více)

Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost. Během slavnostního odpoledne, kterého se oba účastní se svými rodinami, potkávají Luisu, vdanou osmadvacetiletou Španělku, a začnou ji svádět s nadhledem a lehkostí, která odpovídá jejich povahám a věku. Jen tak z legrace pozvou svou osudovou ženu na výlet na nádhernou pláž Boca del Cielo; přitom ovšem nemají tušení, zda takové místo vůbec existuje. Luisa navštíví lékaře, který má pro ni špatné zprávy. Žena následně příjme nabídků překvapených mladíků, a všichni tři se spolu vydají na cestu. Možná nevědí kam dojedou, ale určitě na tuhle jízdu nezapomenou. Zbytky přátelství a chlapecké nevinnosti totiž mizejí ve zpětném zrcátku

Režisér Alfonso Cuarón a kameraman Emmanuel Lubezki (kteří spolu natočili pozoruhodné filmu MALÁ PRINCEZNA a VELKÉ NADĚJE) ve velmi citovém a otevřeném road-movie MEXICKÁ JÍZDA kombinují smysl pro obrazovou poetiku s nevázaným humorem, erotikou i smutkem. Vyprávějí příběh o zážitcích, jaké přicházejí jen jednou za život. (oficiální text distributora)

kubilov

Tři mladí Mexičani se vydají na cestu za krásnou pláží. Existencialismus nečekejte. Spíše předčasnou ejakulaci, pubescentní chlapce a mírně vyspělejší záhadnou ženu. To vše doprovázené naprosto suchým komentářem. Jakkoliv triviální to je, se zájmem to dokoukat nebude problémem snad pro nikoho. ()

PlysovyMacko

Za co tento film pozbieral ceny nechapem. Islo tam o nieco viac ako len o sex? Dvaja nadrzani pubertaci a zena, ktoru podviedol manzel sa vydaju na vylet. Kazdy spi s kazdym, dojde aj na trojku. Nic ine sa nedeje. Bola tam hlbsia myslienka? Nemyslim si. ()

seba

Český distribuční název nemá sice s originálním nic společného, ale tentokráte sedí. Tohle to je JÍZDA. Je evidentní, že za Mexickou jízdou je víc než jen road-movie za svobodou a nezávazný sex. Já tam našel i kritiku politických poměrů, srovnání života bohatých a chudých, krásnou přírodu a i kritiku malé výdrže mexických teenagerů :o). Herci hráli výborně, ale nejvíce asi zaujal Bernal (Špatná výchova) v roli Julia. Jediná malá výhrada ke konci, ten mi přišel navíc. "Nebudu vám dělat řidiče, vy prasáci" svezte se sami. ()

Prubner

Netuším, proč tento film zdobí tak nadšený kritický ohlas. Pravda, co se týče sexu, je hodně otevřený, ale rozhodně nijak a ničím mimořádný. Kromě toho jej tvůrci zahlcují spoustou zbytečností, ať už to je vševědoucí vypravěč, plejáda nedůležitých postav v úvodu, nebo narážky na politiku. ()

jamoje

toto bol moj prvy mexicky film na ktory som bol v kine... boli sme na to s vtedy este frajerkou a paradne sme si to uzili... je to krasny road movie.... priatelstvo je to co je hlavnou temou tohto filmu pola mna.... ale aj uzivanie zivota... ked som to naposledy pozeral spomenul som si na Klopanie na nebesku branu - cesta o uzivani si zivota tesne pred smrtou... "Zivot je ako morska pena - musis sa donho ponorit" ()

route60

Road movie po Mexicku, smutné, životní ale krásně natočené drama se špetkou soft porna od Alfonse Cuaróna.95% ()

gotham

Ač Cuaróna velmi uznávám, jeho styl vyprávění mě nějak nebere. A tak i když natočil kvalitní film, navíc celkem pro mě přijatelný žánr, tak mě to opět neoslovilo. Zejména začátek mi přijde nudný a rozplizlý, pak se to trochu rozjede, no a konec je zase o ničem, jakoby navíc. 50% ()

megajalec

Road movie po mexicky. Otvorená, diskutabilná, kontroverzná. Dvojica mladíkov (inak zohratých skvele) sa vyberie so staršou paňou hľadať pláž. Celé to vyzerá ako film o mladíckom dospievaní, ktoré je bez starostí, ale záverečná pointa obráti všetko iným smerom. Ten sa mi páčil, rovnako aj sexuálne scény bolo nenútené a dodali potrebnú esenciu. Rušil ma však rozprávač. Ono to je u mňa reálne na 3,5, ale záver (a luxusné kozy Verdú :)) zaokrúhľujú hore. ()

Uroboros

Kvůli skvělému vypravěči a velmi silnému konci bych snad dal i 5 hvězd. No možná někdy v budoucnu - tenhle film totiž nezestárne. Výborná sonda do prostředí mexické mládeže, konkrétně do dvou životů sedmnáctiletých kluků, co během jedněch prázdnin zažijí poslední záchvěv bezstarostného mládí a zároveň vystřízlivění realitou dospělého (a často velmi krutého) života. :) ()

Funky Figo

Zajímavý film od Alfonsa Cuarona. Perfektní herecké výkony. Srovnávání s Cuaronovými Velkými nadějemi bych se raději zdržel,protože to myslím ani nejde. Perfektní výraz vztahu přátelství dvou mladých kluků,kteří se nebojí pořádně si užít života. Tahle jízda ve španělštině prostě neměla chybu. ()

david666

Na Mexickou jízdu se mi nepodařilo po celou dobu sledování filmu nějak naladit. Takže jsem se do konce spíš protrápil, než abych se ztotožnil s hrdiny. No asi jsem dospíval jinak:-) Tohle jsem prostě nepochopil. ()

Buraking

Skvělé drama, ve kterém mi to Cuarón naservíroval opravdu natvrdo. Garcia opět předvedl skvělý výkon jako v Amores Perros a já teď mohu spokojeně usnout s pocitem, že jsem viděl super film. ()

blekekeke

Přeci jenom asi nejsem Mexičan, abych mohl plně vstřebat všechno co jsem viděl. Na mě to bylo moc tmavé, smutné, chvílemi dlouhé. A propo 50% víc ze sebe nevyloudím. ()

Misterioso

Od Alfonse Cuaróna jsem doposud viděl jen dva filmy - Vězně z Azkabanu - zdaleka nejlepšího Pottera a výtečnou sci-fi Potomci lidí, kterou mezi novodobými sci-fi řadím hodně vysoko. Nastal tedy čas podívat se, jak se tenhle Mexičan do Hollywoodu dostal a moje volba padla na Mexickou jízdu - road movie, což je můj oblíbený subžánr. Tudíž mě ani nepřekvapilo, že jsem při sledování tohohle (ne)obyčejného filmu strávil příjemný večer. Supr hlavní představitelé - oba hoši a též Ana López Mercado (Luisa) - nádherná, sympatická, ve vyhrocených situacích správně "mexicky uřvaná"; bravurně vykreslené postavy a prostě celkově - úžasná mexická atmosféra plná života... Abych dal pět hvězdiček, potřeboval jsem ještě pomyslnou třešničku na dortu - a té se mi závěrem naštěstí dostalo - příběh tímto závěrem možná dokonce dostal nový rozměr. ()

charlotteLnD

Tohle bylo tak verynajsbjutifl, ze to nehodlam dehonestovat svym radoby intosskym, lec veskrze nicnerikajicim egomasturbacnim komentarem. Jenom bych rada vypichla, kdo se na tenhle film nepodiva, je stara paprika. ()

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)

Luna mezi hvězdami

Luna mezi hvězdami

06.02.2005

Příjmení má stejné jak básnické označení měsíce a jeho hvězdný potenciál stoupá, ale dosti astrologie. Mexičan Diego Luna zůstává věrný své mateřštině. Ve filmu TU VIDA EN 65 MINUTOS, jehož natáčení… (více)