poster

Zmizení herce Bendy (TV film)

Drama / Krimi

Československo, 1979, 67 min

 • argenson
  **

  Hned v začátku zazní z hlediska kriminalistiky pozoruhodné moudro: "Co udělá taková služka nebo úředník, na to se dá přijít, ale s umělci je kříž." Kříž je taky pokoušet se zfilmovat Čapka. Nudil jsem se.(20.9.2017)

 • LadyPupu
  **

  Nic moc. Teda spíš nic, než moc.(19.9.2017)

 • Marthos
  ***

  Vynikající Čapkova povídka v poněkud průměrném televizním zpracování, kterému bohužel i přes dobré herecké výkony většiny zúčastněných schází scénáristická invence a dynamika. Pokud vám závěrečný hudební motiv přišel povědomý, tušíte správně, je to znělka ze seriálu Okres na severu. Otmar Mácha se s tím nepáral. Slušnej úlet.(21.9.2017)

 • Peabody
  **

  herci vynikající, i průměrní, ale i ti vynikající nakonec ucouraní, na vině je podle mne jediná osoba, paní režisérka a scénáristka v jeidné osobě. Ta povídka je skvělá, myslím, že jedna z nejlepších Karla Čapka vůbec a natočena byla vícelrát. Tady to ale nátáhla paní Valová (když se podíváte na její tvorbu, opravdu to lumen nebyl) nad hodinu (honoráře byly vyšší?) a tudíž musela zvolit v e l m i pooooooo m a l éééééé t e mm p o, aby to nabylo. Asi jako když víc nastavíte kaši. K tomu donutila asi i herce, kteří pak recitují, pauzují , celé je to bez jakékoli chyby, ale prostě nudíííííííííííííííííííííí c ííííííííííííííí. . .(20.9.2017)

 • troufalka
  ****

  Pěkné zpracování.(19.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace