Režie:
Paul WendkosKamera:
Wilfred M. ClineHudba:
Ernest GoldHrají:
Cliff Robertson, Gia Scala, Teru Šimada, Patricia Cutts, L.Q. Jones, Robin Hughes, Gordon Jones, Tom Laughlin, Russell Thorson, Paul Mantee, James T. Callahan (více)Obsahy(1)
Aby prežili, unikli z japonského zajatia a doručili dôležité informácie spojencom... Musia spojiť svoje sily! Píše sa rok 1942, keď posádka americkej ponorky na prieskumnej misii odfotografuje japonské lietadlové lode v Koralovom mori. Krátko nato ich Japonci napadnú, ponorku potopia a posádku odvedú do zajateckého tábora, kde jedného po druhom podrobujú krutému výsluchu, spojenému s mučením. No nepriatelia ich i tak nedokážu zlomiť – práve naopak, spoja svoje sily s britskými a austrálskymi zajatcami a pokúsia sa o útek, aby dôležité informácie, ktoré získali, doručili spojencom! (TV Markíza)
(více)Hrají
Cliff Robertson
USA
Nejlepší filmy:
Tři dny Kondora (1975)
Bitva o Midway (1976)
Podsvětí USA (1961)
Gia Scala
Velká Británie
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Vše, co nebe dovolí (1955)
Děla z Navarone (1961)
Teru Šimada
Japonsko
Nejlepší filmy:
Král Krysa (1965)
Žiješ jenom dvakrát (1967)
Pluj tiše, pluj hluboko (1958)
Patricia Cutts
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Na sever Severozápadní linkou (1959)
I Was a Male War Bride (1949)
Třaslavec (1959)
L.Q. Jones
USA
Nejlepší filmy:
Casino (1995)
Bratři Sackettové (1979) (TV film)
Divoká banda (1969)
Robin Hughes
Argentina
Nejlepší filmy:
Vražda na objednávku (1954)
Quo Vadis (1951)
Dvorní šašek (1955)
Gordon Jones
USA
Nejlepší filmy:
Až přijde zítřek (1939)
Láska s potížemi (1949)
Zahraniční aféra (1948)
Tom Laughlin
USA
Nejlepší filmy:
Tea and Sympathy (1956)
Pouť zatracených (1976)
Rození smolaři (1967)
Russell Thorson
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Pluj tiše, pluj hluboko (1958)
36 Hours (1965)
Paul Mantee
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Apollo 13 (1995)
Koně se také střílejí (1969)
James T. Callahan
USA
Nejlepší filmy:
Billie zpívá blues (1972)
Vězeňské blues (1977)
Všechno se hroutí (1962)
John Zaremba
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Columbo (1971) (seriál)
Lidská bestie (1954)
George Takei
USA
Nejlepší filmy:
Legenda o Mulan (1998)
8 (2012) (divadelní záznam)
Star Trek IV: Cesta domů (1986)
Dan Riss
USA
Nejlepší filmy:
Only the Valiant (1951)
Vymahač (1951)
Lidská bestie (1954)
Patrick Westwood
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Poslední údolí (1971)
Reach for the Sky (1956)
Jáma a kyvadlo (1961)
Rollin Moriyama
Japonsko
Nejlepší filmy:
Serenáda za úsměv (1941)
Morituri (1965)
Sayonara (1957)
Barry Cahill
Kanada
Nejlepší filmy:
Sladký pták mládí (1962)
Na svobodě (1978)
Spravedlnost černého muže (1970)
K.L. Smith
USA
Nejlepší filmy:
Černý den v Black Rock (1955)
Them! (1954)
Snadný cíl (1954)
Gene Blakely
USA
Nejlepší filmy:
Zatracená kočka (1965)
Zajatec 2. avenue (1975)
Murphyho dobrodružství (1985)
Dale Ishimoto
USA
Nejlepší filmy:
Král Krysa (1965)
Bitva o Midway (1976)
Král a já (1956)