Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

Sdoom

Sice nejsem moc velkým fanouškem muzikálu, ale tohle je opravdu povedený kousek. Má to skvělou dobovou atmosféru, sympatického Treata Williamse v hlavní roli, dobrou choreografii i výborné pěvecké výkony. Do maximálního hodnocení moc nechybí. ()

Maynard.

Nelíbilo, nelíbilo. A to sem se hodně těšil, páč tyhle hipísácký léta v USA se mi líběj. Před nedávnem mě nabudil kousek the Doors, který dává těžce na frak tomuto. Značnou měrou je moje hodnocení ovlivněný tím, že nejsem zrovna vyhledávač muzikálů, spíš je to úplně naopak. Ještě sem snad neviděl ani jeden, ze kterýho bych byl na větvi. Ve Vlasech se mi nelíbil ani jeden song, ani jeden, což je až podezřele podezřelý. Ale je to tím, že se textaři snaží do písně nacpat co nejvíc děje a to je na úkor kvalitní písničky, prostě na můj vkus šíleně přeplácaný (to umí jen Chaozz :o) ). Navíc mi vůbec neseděl Treat Williams, kterýmu sem roli totálního pohadáře vůbec nežral. A konečně i Beverly D'Angelo, na mě zrovna nepůsobila jako studentka. Ale ten černoch s vykulenejma očima se poved :o). Co se Formanovi příliš nepovedlo, tak halucinogenní stavy, asi si Milošek do trumpety moc často nedával, naopak závěr filmu se mi líbil. Ale celkově sem čekal mnohem víc od této "legendy". All we are saying, give peace a change... ()

Babous

Vždycky mě fascinuje, jak se Hollywood dokáže vypořádat i s černými stránkami americké historie. Z toho bychom si taky mohli vzít příklad. Pěkné písničky a jakési ztělesnění ducha květinové generace. Závěr je hodně silný. Škoda jen některých nevýrazných herců. ()

tempus

Nejlepší Forman, fakt! V podstatě jsem tento film bral tak, jakoby to byl film o tom jak se z Barneyho Stinsona (Hymim má určitou magičnost (jako třeba Stinsnova schopnost neudělat špatnou fotku) ) stal hippie (o tom jak se stal managerem je 1 díl). nejdřív jsem se trochu nudil, ale písničky nebyly špatné. Po hodině snímek začal nabýrat takových otáček, které jsem snad nikdy neviděl. Poslední růst byl způsobem nečekaným koncem, který mě chytil a nepustil. ()

klúčik

Miloš Forman opäť nesklamal. Tento film je výborný a určite americký režisér by ho tak nenatočil. Forman vydel túto tému svojimi očami a sú to oči profesionálne. Bravó. Samozrejme , že hudba je nezabudnuteľná a mal som aj dosť blbé pocity, keď vojaci nastupovali do lietadiel je to nezabudnuteľné..... 95%. ()

darwin

Legendární anti-systémový musical převedený vynikajícím způsobem do filmové podoby brilantním režisérem. ()

velkyvezir

Klasika Miloše Formana, která i téměř 30 let od natočení je tématem stále aktuální. Rebélie dětí proti rodičům je věčná a bohužel stejně tak i problematika vojenských konfliktů spočívající v neodpodstatněném okupování státu státem jiným. Silné téma podtrhuje výborná hudba a nestárnoucí písně. Forman se v tomto filmu ukazuje být všestranným režisérem, který je schopen točit komedie, dramata, ale i muzikály. Víc se k tomuto filmu nedá dodávat... ()

Bobek15

Forman nás nádherným spôsobom preniesol do sveta amerických hippies a nezávislých rebelantov a prostredníctvom provokujúcich textov efektne kritizuje spoločnosť danej doby. Možno spočiatku slabší dej, ktorý však každou minútou naberá na kvalite a priťahuje záujem diváka, avšak výborná "muzikálová" časť s perfektnými choreografickými číslami, ale na môj vkus nie dostatočne chytľavými a navždy do pamäte sa vryjúcimi pesničkymi tak, ako by to u správneho muzikálu malo byť. ()

Sipora

Poprvé jsem film viděla v sedmnácti, takže mi jeho děj i písničky přímo mluvily ze srdce; viděla jsem ho několikrát a vždy mě znovu nadchl. Až asi po desátém shlédnutí Vlasů mi došla Formanova - vědomá či nevědomá - obrazová narážka na Poslední včeři Leonarda Da Vinci, kde Berger zasedá jakoby v čele stolu na snobské party a v pozadí je prosvětlené loubí. Odkazuje to vlastně k jeho budoucí oběti, když umírá ve Vietnamu místo Clauda. ()

GeorgeHans

Úžasný muzikál, ktorý je ako jeden z mála je vo svojich nemuzikálových scénach minimálne rovnako pôsobivý ako v tých hudobných, čo je samozrejme zásluha Formana ako aj všetkých zúčastnených hercov. Najlepšie pesničky: Manchester, I Got Life, Hair a samozrejme záverečná pri Bergerovom pochode, ktorá následne prechádza do Let The Sunshine In. ()

Rudinsky

Toto sme pozerali v škole na etickej výchove a prvý krát dokázali tisíc krát obohratou vykopávkou zaujať teeanegerov. Dokonca im vyraziť dych. To kolektívne ticho pri záverečných titulkoch si pamätám doteraz. S odstupom času - vynikajúci muzikál prekračujúci hranice žánru, ktorý neznášam. Forman mal v sedemdesiatych neskutočnú slinu. ()

Yasmin

Svoboda, bezprostřednost, volná láska, naděje, zklamání, bolest, víra. To vše je ve filmu obsaženo a ještě mnohem více. Film si mě naprosto získal a to se vším všudy. ()

Michelle75

Je tady moje nejoblíbenější filmová scéna a to když Treat Williams začíná zpívat song - I Got Life a následně to pořádně rozjede na stole. Má to grády. ()

Lukoboss

Jemně provokativní snímek ukazující svět očima partičky hippies, kteří absolutně nic neřeší a žijou si, jak život sám plyne. Soundtrack jednoznačně dominuje (kdo by minimálně neznal Let the sunshine in?), ale ani ostatní elementy nezaostávají. Hodně mě překvapil konec, kterej po celým tom "peace-making" průběhu dostal dobrou facku od reality a tím krásně ukázal, jakej ten život vlastně je. Pan Forman je prostě někdo, tady se to jasně ukazuje! ()

xaver

Ještě dlouho po shlédnutí snímku jsem přemýšlel, proč by měl být jedním z nejvýznamnějších snímku druhé poloviny 20. století. Bohužel jsem na to nepřišel stejně tak jako na to, kde se berou tak vysoká hodnocení. Vidím v tom jenom snobizmus. Natočil to Forman, tak to musí být něco. Něco to teda je, ale v žádném případě špička. Spíš podprůměr. ()

Billie777

Podle mého trochu nedoceněný film. Muzikály normálně moc nevyhledávám ale tenhle se mi vždycky líbil úplně maximálně, skvělá hudba i herecké výkony a smutný konec, který mě rozhodně nenechal chladným. Určitě můj nejoblíbenější muzikál vůbec. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams