Hlavnou hrdinkou príbehu je šiestačka Monika Zúberová, ktorej sa v triede ušlo posledné miesto v abecede, ale zato prvé niekde, kde je to dôležitejšie. Monika je úspešná, ba veľmi úspešná recitátorka, postrach všetkých účastníkov Puškinovho pamätníka. Ale Monika sa nazdáva, že nielen v prednese poézie môže dosiahnuť úspech. Má priateľku gymnazistku Danu, veľkú hádzanársku nádej. Črtajú sa pred ňou možnosti dostať sa do olympijskej reprezentácie. Ale Dana už vie, že v živote nič neprichádza len tak. Bojuje, drie a túži. A tak isto túži aj Monika, no jej túžby na rozdiel od Daniných možno nazvať skôr snami. (oficiální text distributora)

Autogram

Trenčín, kedysi perla považia, dnes mesto módy. Začína to príhovorom až dvoch rozprávačov, ale nakoniec je to taký neškodný socialistický film. Pekné sú sny a fantázie dievčaťa, zvyšok skôr slabší, a záver je nečakanou zradou na divákovi aj sympatickej hlavnej postave. Síce slabšie, ale tri hviedy za dobre zahrané postavy a scenár bez trápnych momentov, teda v rámci možností tej doby pri tvorbe filmov pre mládež. ()

Snorlax

Malinko mi to připomínalo hudbu Michala Davida, je to hloupé, nemá to žádný nápad a líbí se to pubescentům. ()

• Natáčalo sa v Trenčíne a na letisku v Bratislave. (ash99)