James Furlong je posledním z dlouhé řady Furlongových, z nichž každý je požehnán, nebo proklet nějakou nadpřirozenou schopností. James touží odhalit tu svoji, ale jeho pokusy vedou jen ke smrti někoho v rodině. Jako desetiletý osiří. Je odeslán do nápravné školy, kde je nemilosrdně šikanován. Když však začne jeho trýznitele ničit záhadná nemoc, James pochopí hrozivou povahu svých schopností a uteče. Po letech na něj ve srubu hluboko v lesích narazí devatenáctiletá Mae, která je na útěku z nemocnice. James se bojí, že dívce ublíží, ale Mae nemá z vlídného a nevinného cizince strach. Vášnivý románek zavede Jamese na cestu zpátky do civilizace a nakonec i ke konfrontaci s Liamem, který jako jediný přežil tragédii v nápravné škole. (Academia Film Olomouc)

ABLABLABLA

Tak tohle je zase něco zcela jiného než se běžně dostává filmovému konzumentovi. Irsko umí. A teď se koukám, že režisérka má na kontě i film Artemisia, který mám už asi půl roku rozkoukaný na 10. minutě. Bylo to celé takové... nemůžu pro to najít to správné slovo... zajímavé je pro to moc fádní, fascinující to nevystihuje... možná si časem vzpomenu na to pravé slovo pro tento malý fantasy zázrak. Jeho schopnost mi byla jasná.... vše živé kolem něj umíralo, ale nevyvodila jsem si úplně přesně za jakých situací se tak dělo. Když měl strach? Když se cítil být v ohrožení? No a když se pak zjistilo, že pro změnu, když je milován, cítí lásku, tak vše kolem něj kvete a je uzdraveno, tak mi to přišlo hrozně poetické. Jinak v průběhu jejich milostného aktu mě jen tak ze srandy napadlo, že by bylo vtipné, kdyby jedním vyvrcholením uzdravil celou nemocnici... to jsem ale ještě nevěděla, že se to stane faktem :D Mohli by přijít s novou vakcínou proti jakékoliv nemoci... jeden ejakulát prosím a 50 lidí by bylo uzdraveno. A ten konec? Nádherně melancholický... i ta slzička (spíše bych měla použít množné číslo) tam byla. ()

italka63

Taková pohádka pro dospělé, citlivé dušičky,od každého žánru něco a shlénutí za to určitě stálo.Když dědíte zvláštní schopnosti v rodě po mužské linii, může to být úsměvné...dědeček -kdykoliv měl co do činění se sexem, oslepl na 37 minut -blbá svatební noc:-) tatínek -ve stresu likvidátor všeho s elektrikou-James -při porodu zemřela maminka a nebylo mu to odpuštěno,schopnost byla nejtvrdšího kalibru.A tak při jeho pocitu ohrožení začali všichni v okolí umírat, i příroda..A je tu smrtelně nemocná May, která po deseti letech při útěku z nemocnice po prohraném souboji s rakovinou nalezne v lese na divném, ponurém, mrtvém místě bez vegetace, chatu....a v ní plachého, ostýchavého mladého muže.Takže příběh o tom, jak prokletí může zlomit láska, i když tragédie je nevyhnutelná. Sympatičtí představitelé, krásná hudba, hezká příroda....možná jsou tam slabiny, ale čtyři hvězdy to budou:-) ()

Aljak

Presne takýto druh fantasy mi je sympatický - žiadne nadprirodzené bytosti alebo nejaké príšery, a jediné čo je nadprirodzené sú nejaké určité ľudské vlastnosti alebo dejová línia. A toto sa mi veľmi páčilo, aj keď zozačiatku to bolo riadne kruté, keď chlapec zisťoval v čom je výnimočný a aký "dar" dostal od svojich predkov. Napokon v sebe objavil prekliatie - pri každej jeho bolesti všetko okolo neho náhle stráca život... Potom sa to vyvinulo viacmenej očakávane, a už som myslel, že ten skvelý námet je úplne stratený (čo by mi bolo dosť ľúto). Náhodné stretnutie s chorou Mae však ten film pekne nakoplo - dokonca aj to zistenie, že rodinné prekliatie má aj svoju druhú stranu. Pre mňa to bolo napokon veľmi milé prekvapenie. Obával som v závere, či sa to neskončí hlúpym klišé, pretože to k tomu dosť spelo - ale napokon aj to zvládli relatívne dobre. ()

MA.KI

Poměrně naivní a kýčovitá irská fantasy pohádka ve stylu Twilight, resp. pro stejný divácký okruh. (Smím-li si dovolit tentokráte i jednu soukromou poznámku, Rachel je andělsky krásná…) ()

alyssa18

Agnès Merlet hraje divákům na city a já přiznávám, že jsem se tou atmosférou, podbarvenou jemnou, romantickou hudbou, nechala strhnout. Je to krásný, citlivý příběh, který rozhodně stojí na zhlédnutí. Muže sice nejspíš moc neosloví, ale dívky a ženy budou, myslím, spokojené. ()

hanagi

Čekala jsem fantasy pro puberťáky a něco stejně pitomého jako je veleslavná upíří sága. A i když nepatřím zrovna do cílové skupiny, jsem okouzlená smutnou poetikou a dojatá příběhem o osudovém prokletí a o jediném způsobu, jak ho zlomit. Na určité nelogičnosti a zkratky zvysoka kašlu - vždyť je to pořád jenom pohádka! ()

mcleod

Vcelku zajímavý a nápaditý, ale v konečném hodnocení průměrný film. Pozitivem je především výborná kamera a scéna kombinující příběh s nádhernými záběry na irskou krajinu. Nic nelze vytknout také krásné Rachel Hurd-Wood, jejíž výkon je okouzlující a svým způsobem i uklidňující. Také samotný nápad příběhu o rodinném prokletí se povedl. Co se ale hodně nepovedlo, byl kýčovitý závěr filmu, který dokázal znechutit cokoli pozitivního na celém filmu. Určitá nechuť se vkrádá také z až pohádkové naivity příběhu, kterému jeho zamilovaný nádech zrovna moc nepřidá. Sice v něm až tak nevadí zoufalá nepropracovanost postav, ale výborný film musí mít větší hloubku... ()

peetriss

Fantasy romance, která se dá přiřadit k vlně snímků, vzešlé z úspěchu série Stmívání, byť byla oděna do poněkud skromnějšího, komornějšího a umělečtějšího hávu s poměrně dobře vystupujícími herci. Romance, která mi velmi vzdáleně připomíná skrz svou lesní epizodu také nezávislé milostné dílo Můj bratr Tom. Co je však nejdůležitější - z této kombinace vznikl neuvěřitelně sterilní film, který si absolutně nevěděl s využitím nadějného námětu rady. Občasná zajímavá práce s kamerou a kompozicí nic nemění na tom, že film působil velmi prázdně a táhle, což je vzhledem k poměrně střízlivé stopáži co říci! ()

EbiGuetta

Film je to kouzelný. Místy mi připomíná Střihorukého Edwarda. Zážitek v kině byl úžasný! Zvlášť, když 3 řady za mnou seděla Rachel Hurd-Wood a mávala mi. ()

TomasKotlant

Režijně místy zmatečné, dramaturgicky lehce naivní a nedotažené. I tak je atmosféra dostatečně silná a spolu s fantazijním příběhem dělá na diváka dobrý dojem, pokud tedy dokážete nad některými do očí bijícími podivnostmi přimhouřit oko. *** Ve zkratce: Ten, který ubližoval, ačkoliv nechtěl ubližovat. (ZFF 2012) ()

Ben Nevis

Děj je velmi nenápaditý a některé aspekty zjednodušené nad rozumnou míru (holka vůbec nevypadá ani se nechová jako nemocná na rakovinu), ale přesto mě film zaujal svými fantaskními prvky. Připomíná mi Parfém - příběh vraha, protože cílí na vjemy a oba hlavní hrdinové jsou vyděděnci společnosti. Filmů o lásce a naději není nikdy moc, protože láska opravdu hodně věcí překoná, alespoň na chvíli. ()

DooFooS

Přímočarost děje Vám fantizii na špacír moc nepustí, ale i tak jsem si pohádku užil a oceňuji především to jemné jiskření mezi hlavními postavami, které ve filmu mezi zamilovanými je, nebo je neúspěšně zahráváno a tady naštěstí bylo. ()

hastafix

Celkem dobrý snímek na sobotní odpoledne, určitě ne jako hlavní film. A to je mi celkem líto, protože měl tento celkem zajímavý fantasy příběh velký potenciál, který byl ale zazděn. Někdy v polovině to začíná zabředávat do nudného klišé a i když ještě existují světlé okamžiky, nedokáží z filmu vyždímat víc než jen lehce zapomenutelný krátký snímek z promarněným potenciálem. Konec mi navíc přišel nějak moc rychlí. ()

Scaevola

R. Hurd-Woodová je nádherná. Pouze si nejsem jist, zdali je možné na tomto prostinkém faktu postavit celý film. Protože zápletku s čarovnou mocí lásky raději pominu. ()

romanz123

Jak tu tak čtu některé komentáře, tak podle nich by se to mělo líbit jen naivním adolescentním dívkám, ale světe div se, já jsem dospělý chlap a líbilo se mi to taky. Trochu mi to připomínalo některé mé oblíbené knížky v žánru magického realismu, to by podle mě bylo přesnější zařazení než fantasy, tak pokud máte tento žánr rádi, mohlo by vás to zaujmout. ()

Kachniczkaaa

Film má nápad, když jsem si pročítala, o čem je, říkala jsem si "SUPER!". Ale když ono je to úplně zabitý. Dalo se z toho vytěžit mnohem, mnohem víc a mohla to být bomba. Takhle je to něco, co si pustíte, když se nudíte a za měsíc si nebudete pamatovat, jak to vlastně bylo, ale budete vědět, že znovu už to vidět nemusíte. Škoda... ()

TwilightAC

Tak TO(!!!) byl luxus dost těžkého kalibru. Už jen samotný úvod na mě udělal dobrej dojem. V půlce jsem už hltala každej pohyb, každej detail. A tak strašně jsem si pak přála, aby to dopadlo jako každá romantická slátanina, happyendem. Jenže, tohle žádná romantická slátanina nebyla. Tohle je příběh s luxusně potemnělou atmosférou, tajemnou romantikou a koncem, kterej mě osobně sice vykouzlil smutný úsměv na tváři, ale o to víc podtrhl syrovost a krásu celého filmu. 90% ()

Tom10000

Mé srdce filmového romantika zaplesalo. Tento film, ač nemá až tak dlouhou stopáž, a scénář je trochu děravý, mne velmi zaujal. Až na jisté fantasy prvky se jedná téměř o totéž jako film "Trhliny". Příběh: Hlavní hrdina James nemá šťastný život, jelikož žije s prokletím rozsévat po každém svém zranění smrt. Ale poté, po velmi dlouhé době od chvíle, kdy jako novorozeně zabil svoji matku, na farmě stádo krav a svoji babičku s náhradním otcem, a mnoho dětí v sirotčinci, a poté, co žil deset let v lese, potkává dívku Mae, do níž se postupně zamiluje. Mae žije v ústavu pro nemocné, kde umírá na rakovinu. Poté, co se dozví, že už nepřežije ani tři měsíce, utíká do lesa, kde potká Jamese. Postupně si nachází cestu do jeho srdce, a společně prožijí několik hezkých dní. Její matka a policisti ji však hledají, a tak je nucena po noci s Jamesem odejít. On sám si všimne, že v její přítomnosti naopak vše mrtvé opět kvete a roste. A proto se vydá za ní. Když ji najde, svěří se jí se vším, co nyní cítí, a spolu se vyspí. Oba dva jsou šťastní a lidé okolo se uzdravují. Včetně jistého kluka. Ten byl před deseti lety jediným přeživším se sirotků, a James pro něj znamená to nejhorší. K ránu spustí alarm a na Jamese si počíhá. Bodne do něj skalpel a utíká. Mae ho najde, jak utíká, a jak skočí do vody. Pod hladinou si vyznají lásku, ale james umírá. Daruje Mae dceru a zdraví. Tu už nesužuje rakovina, a navíc, její dcerka, jejich dcerka, přesněji, Diana, má dar života (konec filmu). Lepší dílo by se ani, na toto téma, nenašlo. Ale jistě, pár mezer mělo. Někdy protáhlé scény, a možná i pár chyb (nechci být provokativní, ale jak může kluk, co od deseti žije sám, a nic o dospívání neví, vědět, jak se dělá sex?). Čtyřicett procent za scénář, deset za herecké výkony plus patnáct za půvabnou herečku Rachel Hurd dává příjemných 65 procent a 4 hvězdy. Doporučuji! ()