Turecky snadno a rychle

• Německo Türkisch für Anfänger - Der Film (více)

Po nouzovém přistání v Indickém oceánu se citlivá a lehce neurotická Lena ocitne na opuštěném ostrově společně s tureckým mačem jménem Cem, jeho hluboce věřící sestrou Yagmur a koktavým Řekem Costou... Lena Schneiderová je prostě chudák, život pro ni totiž není žádný med. Je z něho zklamaná a traumatizovaná, a to především zásluhou její matky, cvokařky a věčné puberťačky, která výchovu své dcery pojala až moc benevolentně. A navíc měla tentokrát tu drzost poslat Lenu na prázdniny do jihovýchodní Asie. Leniny nejhorší obavy se stanou skutečností, když si k ní v letadle přisedne pan "splašený hormon" Cem Öztürk. Právě tehdy se německá emancipace střetne s takzvanou tureckou "mužností". Když si Lena myslí, že už nemůže být hůř, jejich Boeing musí nouzově přistát na otevřeném moři. Lena se tak brzy ocitne na opuštěném ostrově společně s Cemem, jeho hluboce věřící sestrou Yagmur a koktavým Řekem Costou. Zatímco se mladí puberťáci hádají v opuštěném tropickém ráji, Lenina matka Doris se seznamuje s Metin Öztürkem, otcem Cema a Yagmur. Tento muž, který se angažuje v boji za asimilaci a integraci, se totiž momentálně taky snaží najít své ztracené ratolesti. (HBO Europe)

W.Wicki.W

Nepochopila jsem proč točit film, který je kopií seriálu ? PROČ ? Stejné vztahy, jen se "nikdo s nikým nezná".... Škoda, mohli natočit když už tak pěkný film jako pokračování k seriálu, ale né tohle.... Kdo nezná seriál, tak to pro něho bude takový průměr, občas s dost předvídatelnými scénami. ()

Dzony odpad!

Děsí mě představa, že se toto může někomu líbit. Humor? Mluva? Chování? Příběh? Ale v jednom jsem neférový. Neviděl jsem to celé. ()

maestrotatum

Toto je prvotina spolupráce Boru Dagtekina a Elyasa M’Bareka. Je to počiatok vydarenej trilógie o najväčšom hulvátovi-učitelovi a jeho nevydarenej triede plnej pubertálnych opičiakov(Fakju Pane Učiteli). Turecky snadno a rychle je velmi dobry príklad toho, že začiatky su naozaj tažké a aj tu môzeme vidiet mnoho veci ktoré sa mohli dotiahnut a mohli sa nafilmovat lepšie alebo sa mohli zaplátať tie diery v scenári. Tak či tak, nemci robia v poslednom čase ovela lákavejšie komédie ako Amerika. Tento film to úplne nedokazuje ale ako štart bohatej spolupráce vyššie spomínaných pánov to stačí. Taký príjemny priemer na pokojné strávenie upršaného víkendu. ()

moriero

Přízraky Lenssen a spol spolu s Horstem z teleshopingu jsou už dávno pryč. Německých komedií jsem se přestal bát u Ježíš mě miluje a Fakjů pane učiteli. Je to takový žánr sám pro sebe. Něco jako Epic/Date/Scary movie. Všichni víme, že umělecká hodnota se rovná kvalitě vietnamských hodinek, ale buď pro sexy herce nebo pro ujetost příběhu na to koukáme až do konce. Ano, je to NĚMECKÉ, tudíž chvíli trapné a rozpačité, ale tenhle film měl něco do sebe. Přišlo mi to jako taková generálka na již zmíněné Fakjů. Vtipem, střihem, hudbou, Elyasem. P.S. Co však Němcům zůstane asi navěky - jsou Němky. Ach jo. Jeden můj homofobní známý při pohledu na německé ženy prohlásil: "Někdy ty buzny docela chápu..." ()

jerrik7

Když jsem viděl několik dvouhvězdičkových hodnocení, zavětřil jsem, že by to mohl být prima film. Němci se tady projevili jako sympaticky sebeironičtí. Moc pěkně vystihli střet německé emancipace s tureckou "mužností". Jenom z toho multikulti happyendu asi mnozí Němci moc radost mít nebudou. ()

StanleyVanH

Taková průměrná letní odreagovačka na opuštěném ostrově, ten Turek se teda choval jako negramot ale zase aspoň to je něco jiného. Mě se to páčilo, nemohu si pomoct. ()

farinelli77

Souhlasím s nessbealem. Až tento film mnohem "humorněji" zase okopíruje Amerika a zabalí ho do toho svého kýčovitého pozlátka, myslím, že v jeho hodnocení neuvidíme odpad ani jednou... Je to fakt až trapné, jak jsou mnozí Češi zaujatí proti německé produkci. ()

ferda12

Jo, jo ... Turecky snadno a rychle .. ale do hrobu. Viděl jsem část česky a v tu dobu, kdy mě film už nebavil tak jsem si přepnul do němčiny. Opět SUPR německá komedie, které odpovídá i kvalita. ()

Elen16

Mně se tento film líbil. Jedná se o takovou příjemnou oddychovku a místy se i skutečně pobavíte. Rozhodně film doporučuji. ()