Reklama

Reklama

Turecky snadno a rychle

  • Německo Türkisch für Anfänger - Der Film (více)

Po nouzovém přistání v Indickém oceánu se citlivá a lehce neurotická Lena ocitne na opuštěném ostrově společně s tureckým mačem jménem Cem, jeho hluboce věřící sestrou Yagmur a koktavým Řekem Costou... Lena Schneiderová je prostě chudák, život pro ni totiž není žádný med. Je z něho zklamaná a traumatizovaná, a to především zásluhou její matky, cvokařky a věčné puberťačky, která výchovu své dcery pojala až moc benevolentně. A navíc měla tentokrát tu drzost poslat Lenu na prázdniny do jihovýchodní Asie. Leniny nejhorší obavy se stanou skutečností, když si k ní v letadle přisedne pan "splašený hormon" Cem Öztürk. Právě tehdy se německá emancipace střetne s takzvanou tureckou "mužností". Když si Lena myslí, že už nemůže být hůř, jejich Boeing musí nouzově přistát na otevřeném moři. Lena se tak brzy ocitne na opuštěném ostrově společně s Cemem, jeho hluboce věřící sestrou Yagmur a koktavým Řekem Costou. Zatímco se mladí puberťáci hádají v opuštěném tropickém ráji, Lenina matka Doris se seznamuje s Metin Öztürkem, otcem Cema a Yagmur. Tento muž, který se angažuje v boji za asimilaci a integraci, se totiž momentálně taky snaží najít své ztracené ratolesti. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Recenze (28)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Ano, film jistojistě dostal svou pozornost v našich končinách až po uvedení fenoménu Fakjů pane učiteli do našich kin, jinak by dodnes nikdo nevěděl, kdo to nějaký Elias M'Barek je a že má také více povedených filmů, které jsou koukatelné a dokonce se u nich také zasmějete. Není to žádná konkurence výše zmíněnému filmu, ale jako dobrodružná komedie z ryze německé produkce fungovala na výbornou. A to mně bohatě stačilo. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Fakjů pane učiteli je dostatečná reklama pro tento film, který tady mnozí dost tradičně odpálili. Na druhou stranu uznávám, že tahle komedie ani zdaleka není tak dobrá, jako právě Fakjů pane učiteli. Má ale celou řadu prvků, na kterých Dagtekin a Elyas zamakali, protože ten jejich osobitý humor v téhle komedii je. A mě teda fakt bavil. Jak tam do sebe Turkové a Němci hlásili, to prostě nemělo chybu. Klidně bych příště přitvrdil. ()

Reklama

Georgex 

všechny recenze uživatele

Poměrně netradiční německá komedie, která se nese v duchu zalíbení se i neněmeckým divákům, čímž se stává rozhodně snesitelnější než většina komedií pocházející z dané země. Turecky snadno a rychle rozhodně není špatnou podívanou, bohužel doplácí na hloupý příběh, divně poskládaný scénář, díky čemuž film působí dosti kostrbatě a vlastně ani nevím, do jakého žánru ho zařadit, jelikož na komedii je málo vtipný a na vše ostatní je příliš hloupý. Na druhou stranu, pokud se přenesete přes dané nedostatky, tak dostanete velmi nenáročný film, ve kterém hrají poměrně sympatičtí herci. Za zmínku stojí zejména Elyas M´Barek, který sice nepodává tak dobrý výkon jako v novějším počinu Fakjů pane učiteli od totožného režiséra, přesto celý film stojí zejména na něm. Moje hodnocení 45%. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco na úrovni Fakjů pane učiteli, ale tohle strašně strádá příběhově. Docela mě bavil příběh rodičů, ale oni na ostrově byla prostě nuda, zachraňovali to jen vtipy, které Bora Dagtekin jednoduše umí, o tom žádná. Je možný, že tam i hodně vtipů zabil dabing, titulky jsem nenašel, protože u Fakjů pane učiteli ty vtipy úplně zničily, když jsem viděl obě verze, bylo to poznat. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Kdo má bubny, má i loď." Ale taky by to mohl být německy mluvící kanibal, což je kombinace vskutku vražedná. Já tedy německy šprechtím skoro stejně plynule jako turecky, ale o zdokonalení jazyka tady prostě nejde. Tady je možnost pobavit se s bandou mladých ztroskotanců a případně i s jejich rodiči. Ona to nějak úžasná zábava není, ale celkově to má pohodovou atmosféru a pár nečekaných výbuchů smíchů jsem si taky prožil - zum Beispiel ve chvíli, kdy muslimka vyklouzla ze svého bubákovitého oděvu a začala provokovat v plavkách. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

  • Film pokračuje aj počas titulkov. Na ich konci možno vidieť videoklip Cema (Elyas M'Barek). (figis20)

Reklama

Reklama