Turecky snadno a rychle

(festivalový název)

Komedie / Akční / Dobrodružný

Německo, 2012, 105 min

• Georgex

Poměrně netradiční německá komedie, která se nese v duchu zalíbení se i neněmeckým divákům, čímž se stává rozhodně snesitelnější než většina komedií pocházející z dané země. Turecky snadno a rychle rozhodně není špatnou podívanou, bohužel doplácí na hloupý příběh, divně poskládaný scénář, díky čemuž film působí dosti kostrbatě a vlastně ani nevím, do jakého žánru ho zařadit, jelikož na komedii je málo vtipný a na vše ostatní je příliš hloupý. Na druhou stranu, pokud se přenesete přes dané nedostatky, tak dostanete velmi nenáročný film, ve kterém hrají poměrně sympatičtí herci. Za zmínku stojí zejména Elyas M´Barek, který sice nepodává tak dobrý výkon jako v novějším počinu Fakjů pane učiteli od totožného režiséra, přesto celý film stojí zejména na něm. Moje hodnocení 45%.(3.11.2014)

• lucijelucije

Ou, tak tento snímek mi nepřišel ani humorný, ani dobrodružný ani romantický. Hlavní postavy jsou trosky a ty dialogy jsou taky dost na hraně.Matka si užívá, ikdyž má někde pohřešovanou dceru, dcera se na oko upejpá, ale ve skutečnosti slídí kolem geroje jako sub, a frajer, který má asi IQ 30, se cítí jako nejkrásnější muž světa. Možná, že dvě hvězdy je ještě moc.(28.3.2015)

Překvapivě sprosté místami až úchylné a poměrně velmi zábavné. Elyas M´barek je jeden s z nejtalentovanějších herců součastnosti a doufám, že mu to bude tolik šlapat i nadále.Ovšem jedna z věcí co snímek není tak opravdu není akční, a tak tu tenhle žánr nemá co dělat a také jediné co bych filmu vytkl je přehnaná délka, protože ke konci už snímek na vtipnosti a dalších faktorech poněkud ubíral. můžu tedy konstatovat, že sice ubochých 90 minut by snímku jenom prospělo. Nakonec jsem se, ale bavil velmi kvalitně. Závěr: Film si zaslouží více než pouchých 53 procent!(13.8.2015)

• Ryuuhei

Trapná německá zhovadělost s naprosto stupidním dějem. Komedie? Kde? Primitivní zápletka s odpudivým vyvrbením, příšerné postavy, no hrůza. Může snad na poli teenagerských komedií vzniknout ještě něco horšího? Dokoukáno jen proto, že i sebehorší film musím vidět do konce. Každopádně, proti gustu žádný dišputát...(5.1.2015)

"Kdo má bubny, má i loď." Ale taky by to mohl být německy mluvící kanibal, což je kombinace vskutku vražedná. Já tedy německy šprechtím skoro stejně plynule jako turecky, ale o zdokonalení jazyka tady prostě nejde. Tady je možnost pobavit se s bandou mladých ztroskotanců a případně i s jejich rodiči. Ona to nějak úžasná zábava není, ale celkově to má pohodovou atmosféru a pár nečekaných výbuchů smíchů jsem si taky prožil - zum Beispiel ve chvíli, kdy muslimka vyklouzla ze svého bubákovitého oděvu a začala provokovat v plavkách.(26.11.2015)

• - Film pokračuje aj počas titulkov. Na ich konci možno vidieť videoklip Cema (Elyas M'Barek). (figis20)