Epizody(11)

Svobodný třicátník Daikichi se vrací domů na dědečkův pohřeb, je však zaskočen tím, že děda měl nemanželské dítě s mladou milenkou. Zbytek jeho rodiny je tím šokován a nikdo se nechce postarat o malou, šestiletou, zakřiknutou dívku Rin. V rozhořčení se Daikichi rozhodne postarat se o ni sám. Ale pomůže Rin soužití s mužem, o kterém nic neví, k tomu, aby se dostala se ze své skořápky? A počkat, naruší tento vývoj událostí nějak Daikichiho milostný život? (Jigvell)

DExUS

Anime vhodné na oddych, ako som to tu už čítal u Subjektiva, je to niečo v štýle "fuwa fuwa", ale to nevadí. Je veľké množstvo bullshit anime a toto do tejto kopy nepatrí. Dávam silné 3* , ak by to malo v sebe trocha dramatu ktore som neustale ocakaval tak 4* ()

Palisander

Nepoužiteľný návod pre osamelých otcov.. pretože Rin je neuveriteľne úžasné dieťa :-). Zohrialo a potešilo. A opening je neskutočne veselá vec, keby kvôli ničomu inému, tak kvôli nemu sa to oplatilo vidieť. Bonusy sú minipríbehy, ktoré sa asi inam nevošli, ale sú rovnako fajn ako celý seriál. ()

Elnarrya

Je to milá mezigenerační podívaná pro fanoušky, kteří se nezlobí za trochu sentimentu. Ocenit můžeme i celkovou atmosféru. Taková na emoce brnkající reklama, kterak se snažit být dokonalým rodičem (zde v kooperaci s dokonalým dítětem). Děj představuje mladíka, který se nečekaně začne starat o holčičku, aniž by byl na situaci připravený. Vzájemně se snaží najít vyváženou společnou cestu a porozumění. Jsou tu strasti a radosti, tematické situace z klokotu rodinného, společenského i pracovního života a různé úhly pohledu jejich aktérů. Vážné i odlehčenější životní otázky. Za trochu dospěláckým chováním Rin je mimo jiné (že se tak dá snáze psát scénář) i snaha ukázat, že vyrůstala sama se starým pánem stranou od vrstevníků a běžného rodinného prostředí. (Nesmí se to brát jako to mají v amerických filmech - otravně přemoudřelé děti napravující dospěláky, už od dob Shirley Temple). Kontrastem je chlapeček, který přišel o otce a vyrůstal pouze s matkou bez mužského vzoru. Mangu jsem nezkoumala. ()

Damnsinead

Žádný zázrak. Daikichi se stará o malou holčičku a prožívá trampoty spojené s výchovou malého dítěte...ne tak docela. Malá Rin si nikdy nepostaví hlavu, nikdy nezlobí a Daikichi nikdy neřeší nějaké větší problémy. V práci a všude jinde mu vyjdou vstříc. Několik prvních epizod ještě ujde, ale pak už je každý díl pořád to samé dokola. Kdybych vynechala některou epizodu, tak to ani nepoznám, děj se za celou dobu nikam neposunul. Akorát Daikichi dospěje k závěru, že výchova dětí je nejlepší věc na světě a začne vytrubovat rodičovská moudra. Na můj vkus přehnaně sluníčkové. ()