Reklama

Reklama

Josh a Cooper zoufale přemýšlí, jak si vylepšit katastrofální prospěch, když se dozvědí o podivném historickém pravidle, tradovaném na jejich univerzitě. Student, jehož spolubydlící spáchá sebevraždu, musí od profesorů dostat jedničky. A pojmou ďábelský plán, že si takového spolubydlícího opatří... Josh Miller je svědomitý vysokoškolák, který získal prospěchové stipendium. Jeho jediným problémem je spolubydlící, bohatý Cooper Frederickson, který na školu kašle, protože jeho otec je majitelem velké firmy a drží mu teplé manažerské místečko. A tak Cooper místo učení pořádá divoké mejdany, čímž rozptyluje Joshe a jeho studijní výsledky se výrazně zhoršují. Brzy však dojde i na Coopera, když se ve dveřích objeví jeho otec a oznámí mu, že místo dostane, jen když úspěšně dostuduje. Jeden bývalý student oba průšviháře upozorní na pozapomenuté pravidlo, zapsané ve školních stanovách. Pokud některý student během školního roku zemře, kamarádi z jeho pokoje dostanou s ohledem na zármutek a trauma bez zkoušek samé jedničky. Josh a Cooper se začnou rozhlížet po zoufalci, který má nejblíž k tomu, aby spáchal sebevraždu. Prvním kandidátem se stane Cliff, ale ten by s sebou na onen svět zřejmě vzal i je dva. Jako další potenciální sebevrah se jeví Buckley Schrank, počítačový expert, který má utkvělou představu, že Bill Gates chce jeho mozek. Nastěhují si ho do pokoje a pokouší se ho dostrkat k sebevraždě. Dosáhnou ale pouze toho, že mladík, přesvědčený, že ho chtějí zabít, z pokoje uteče. Poslední nadějí se stává Matt, který neustále mluví o sebevraždě a vypadá vážně v depresi. (TV Smíchov)

(více)

Recenze (21)

Vitason 

všechny recenze uživatele

Podíval jsem se na to během zkouškového období jenom proto, aby mi film dal nějakou radu, jak získat lepší známky. A už vím, jak to udělat. Stačí si sehnat labilního spolubydlícího a chytrou taktikou ho dohnat k sebevraždě. Problém je, že nebydlím na koleji. Takže bych se jedině mohl pokusit dohnat k sebevraždě svoji sestru, jenže jsem si na ní za tu dobu tak nějak zvykl (možná to zkusím na nějakém plyšákovi, který jí patří:-). Takže mi asi zbývá plán číslo dvě a to znamená: učit se. Mrtvý na univerzitě je průměrná teenagerská komedie, která nabízí několik zajímavých postav (paranoik přesvědčený o tom, že jde po krku Bill Gates) a pár černých vtipů, ale rozhodně nečekejte nějakou salvu smíchu. Za pochvalu stojí to, že se film vyhýbá samoúčelnému nechutnému humoru, ve kterém se utápí spousta bratříčků. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl docela odvaz. Ovšem narovinu, co si budeme povídat, na kultovní komedii z univerzitního prostředí s názvem Road Trip tahle komedie nemá, ale co je potěšující, že se téhle klasice občas přiblíží docela blízko. Já jsem byl spokojen, pobavil jsem se tak, jak jsem čekal, splnila se mi též má očekávání, které jsem do téhle komedie vkládal, prostě žádné zklamání, naopak, v některých směrech se jedná o velmi příjemné a potěšující překvapení. Takže určitě jedna z těch lepších komedií ze školního prostředí. Určitě se na to rád ještě někdy kouknu. Ale postava Cliffa je naprosto nezapomenutelná, takového šílence v jen tak nějakém filmu nenajdete a už jen kvůli téhle postavě stojí za to tenhle snímek skouknout... Jsou to solidní tři hvězdičky... ()

Reklama

Mire 

všechny recenze uživatele

Mne sa to páčilo, na obrátkach to začalo naberať keď do deja vstúpil šialený Cliff, ktorý okrem pri zapaľovaní bonga zapálil vlasy Alyson Hannigan (by ma zaujímalo či to nebola len parochňa :D) a dobrý bol aj ten pomätený paranoik, po ktorom údajne ide Bill Gates :D Každopádne keď sa pozerám aké veľké izby majú na amerických intrákoch, a nie 3x3 metre pre dvoch, tak ma chytá riadna závisť :( No a na záver nechýba epilóg o osudoch jednotlivých postáv, to že Cliff prežil tú plavbu bolo riadne prekvapenie :D ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Naprosto stupidní a ujetá blbost o dvojici rozdílných kamarádů (jeden šprt, jeden borec), která své studijní problémy řeší tím, že hledá spolubydlícího, který se zabije a škola je nechá kvůli traumatu prolést do dalšího ročníku...Že je to uvedeno ve stanovách. Jedna hvězda je za pár vtipných situací a hlášek...jinak ale strašné. ()

as-minor odpad!

všechny recenze uživatele

Absurdná prezentácia života na internáte, ktorá nevyšla a je príliš ostentatívna a otravná. Skutočne som sa zasmial asi na troch scénach, inak som len čakal na konečný rezultát týchto trampôt. Bolo to trápne, hanebné a po humornej stránke tragické. Myslím, že film môže slúžiť ako odstrašujúci príklad pre tvorcov iných teenagerských komédií, ktorých je dnes veľa a mnohé z nich sa skutočne podarili. Žiaľ toto kinematografické dielo - ak sa to dá vôbec považovať za súčasť kinematografie - patrí k absolútnemu dnu filmového univerza. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama