Reklama

Reklama

Josh a Cooper jsou spolubydlící na univerzitě, kteří by nemohli být rozdílnější. Zatímco Josh si studium může dovolit jen díky stipendiu, za Coopera vše platí bohatý otec. Jenže když oba mladíky zláká bujarý univerzitní noční život a propadnou u zkoušek, mají problémy oba. Joshovo stipendium je v ohrožení a Cooperův otec odmítá za syna nadále vše platit. Jenže místo toho, aby Josh s Cooperem začali tvrdě dřít, objeví ve školních nařízeních zajímavé pravidlo: Pokud něčí spolubydlící spáchá sebevraždu, přeživší bude mít automaticky samé jedničky. Ani jeden z nich samozřejmě není ochoten vzdát se svého života, a tak musí najít třetího spolubydlícího, kterého donutí k finálnímu řešení… (Viacom)

(více)

Recenze (21)

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl docela odvaz. Ovšem narovinu, co si budeme povídat, na kultovní komedii z univerzitního prostředí s názvem Road Trip tahle komedie nemá, ale co je potěšující, že se téhle klasice občas přiblíží docela blízko. Já jsem byl spokojen, pobavil jsem se tak, jak jsem čekal, splnila se mi též má očekávání, které jsem do téhle komedie vkládal, prostě žádné zklamání, naopak, v některých směrech se jedná o velmi příjemné a potěšující překvapení. Takže určitě jedna z těch lepších komedií ze školního prostředí. Určitě se na to rád ještě někdy kouknu. Ale postava Cliffa je naprosto nezapomenutelná, takového šílence v jen tak nějakém filmu nenajdete a už jen kvůli téhle postavě stojí za to tenhle snímek skouknout... Jsou to solidní tři hvězdičky... ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku si človek kladie otázku, čo je na tejto komédii preboha vtipné. Potom si však naša "vypečená" dvojica začne hľadať kandidáta na samovraždu, a začína sa "nářez" pri ktorom som skoro sám zomrel od smiechu. LOCHLYN MUNRO hviezda "nižšej svietivosti" (s podivným ženským menom), ktorý v kvantách priemerných až podpriemerných filmov podával značne nevýrazný až "unylý" výkon, tuná EXCELUJE. Navyše ani ďalší kandidát - paranoik s utkvelou predstavou, že ho chce zabiť BILL GATES - vás nenechá vydýchnuť. A v porovnaní s ROAD TRIPom je to perla. (23.1.2008) ()

Reklama

Kamca_ 

všechny recenze uživatele

Tohle jsem přesně dneska potřebovala - záplavu smíchu. Výborná bláznivá komedie se vším všudy. Neříkám, že to byla kdo ví jaká kvalita, ale mě to hodně pobavilo. Mělo to super spád a výborný herecký obsazení. Nejvíc mě dostala hláška: Hele, půjčil jsem si knížky v knihovně, oni tam půjčujou ... :D 75%. ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Po zlédnutí této teenaagerské komedie jsem začal závidět studentům v Americe na vysoké škole, protože mají opravdu svobodu a mohou si dělat téměř cokoliv. Do tohoto filmu jsem šel, aniž bych věděl o co jde. Rozhodně mně to neurazilo a taky nepotěšilo. První půl hodina je dost dobrá ale poté, co se dozvědí hlavní hrdinové o tom, jak si zlepšit známky, tak se to zvrtne v prach obyčejnou hovadinu. Je pravdou, že lovení sebevrahů a následné seznamení s nimi je docela zábavné a i jsem se zasmál. Paranoik neměl chybu. Zpěvák byl slabší. Ale ten magor, co se chtěl zabít, házel po lidech bálonky napuštěné vodou, byl stále nadržený, ten, kterému vzali řidčák za úmyslný pokus zabití autem v podání Lochlyna Munroa byl výborný. A právě jemu patří velký díl za to, že jsem se opravdu smál nahlas. Původně jsem chtěl dát jen 2* ale právě za něj dávam o jednu * víc. Docela originální komedie, avšak s naprosto tupým scénářem. ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

Podíval jsem se na to během zkouškového období jenom proto, aby mi film dal nějakou radu, jak získat lepší známky. A už vím, jak to udělat. Stačí si sehnat labilního spolubydlícího a chytrou taktikou ho dohnat k sebevraždě. Problém je, že nebydlím na koleji. Takže bych se jedině mohl pokusit dohnat k sebevraždě svoji sestru, jenže jsem si na ní za tu dobu tak nějak zvykl (možná to zkusím na nějakém plyšákovi, který jí patří:-). Takže mi asi zbývá plán číslo dvě a to znamená: učit se. Mrtvý na univerzitě je průměrná teenagerská komedie, která nabízí několik zajímavých postav (paranoik přesvědčený o tom, že jde po krku Bill Gates) a pár černých vtipů, ale rozhodně nečekejte nějakou salvu smíchu. Za pochvalu stojí to, že se film vyhýbá samoúčelnému nechutnému humoru, ve kterém se utápí spousta bratříčků. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama