Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

Dakota1978

Od nového zpracování mého oblíbeného Kingova románu jsem nic výjimečného nečekal, ale musím přiznat, že jsem byl příjemně překvapen. Příjemná kamera, neokoukaní herci, kteří pod taktovkou svižné režie odvedli dobrou práci, zejména představitelka malé Ellie. Nevadil mi ani výrazný odklon od knižní předlohy zvláště v závěrečné třetině, kdy se děj vyvinul jinak, než jsem čekal. Snímek si na nic nehraje a rozhodně stojí za shlédnutí všem fanouškům klasického hororu. ()

dchvalda odpad!

První půlhodina krásně stupňující se napětí, konec Addams Family... V posledních scénách jsem nevěděl zda se za tvůrce stydět, nebo se jim smát. Nový film do sebe dokázal vsáknout snad všechna "lekací" klišé co můžeme ve filmech zhlédnout. Během filmu jsem se nejvíce lekl v momentě, kdy jsem zjistil že mi došla Cola. Na film jsem se šel podívat pouze ze zvědavosti zda je opravdu tak špatný. Moje rada? Přečtěte si knihu! ()

ghandalf

Knihu som docital pred tyzdnom a nemala chybu. Pri pozerani filmu som mal pocit ze sa veci odohravaju ako z rychlika...ale atmosku to malo presne ako v knihe...stiesnenie, napatie, strach... plny pocet ()

And09

U tohoto filmu mám problém jako u ostatních filmových zpracování Kingových předloh - nedokáže tak důvěrně vystihnout tu atmosféru, která by tam měla být. Ta scéna na hřbitově vlastně vůbec není tak dramatická a zato se tam neustále opakuje výjev rozšmelcovaného černocha, který je na tom snad nejvíc děsivý, ale poněkud trochu zbytečný. Těšila jsem se, že se zachová původní zápletka, takže film z roku 1989 se knize více podobá, ačkoli v jeho případě to vyznívá více komicky. V tomto zpracování se alespoň podařilo film pojmout více strašidelně. Závěr mě zklamal asi nejvíc, ten je zase spíše k smíchu. Jako průměrný horor dobrý, ale že se to tváří jako Kingova předloha, a vlastně celkem málo se jí podobá, mně na tom vadí nejvíc. ()

majorzeman13

Dobrý filmový počin. Herci jsou dobří někteří dokonce skvělí (Clarke,Lithgow). Dojde ,jak na lekačky,tak i na krev+atmosféra,strach ! Film se my líbil i ,když měl své nelogické přešlapy,ale i tak chválím snímek. PS: Kocour Church je správně děsivý....Slušných ,solidních 6/10 ()

BogacCc

Po dlhej dobe som mal z filmu ten ocakavany ''zly'' pocit.. neviem cim to je, ale este po ceste domov to zomna vyprchalo. som spokojny.. umna takych lepsich 75% :) ()

goauld

Tak špatné to nakonec nebylo, ikdyž - nutno poznamenat, že některé "situace" tam trochu skřípaly (třeba "teleport" holčičky z domu A do domu B, případně její "nezvyklá síla"). Navíc kočička nebyla hezká ani za živa, takže tam si maskéři nemuseli už vůbec lámat hlavu s líčením. Nicméně byla zde jedna rodinka... (sakra - to v tý Americe je fakt tolik míst, kde se může cokoliv stát aniž by někdo na to přišel??) , která se nastěhovala do nového domečku, kde jim dělá "společnost" pouze jeden postarožní dědula. A jako "bonus" ke koupi mají za humny krásný hřbitůvek pro domácí mazlíčky, kde čeká nejedno překvapení ;-) Co se týče dějové linky, tak je jasné jak se co bude odehrávat. Nicméně zpracování je (na dnešní dobu tzv. srandahorrorů) zdařilé, ikdyž... 20x připomínání, kterak ve výtahu sestra padá, celkem omrzí. Postavy jsou zahrány dobře, avšak horrorům jako Evil Death se beztak nevyrovnají (ostatně - už je to tak 35let, kdy série ED vznikla a moc snímků na "zombíe" náměty, které by se alespon přibližovaly dané hutnosti a syrovosti moc na skladě není, avšak v tomto případě, alespon ED hýchá na záda). Každopádně i tak lze s klidem tento filmeček doporučit, bo je to jedna z mála lepších děl, které lze letos (možná i z minulého roku) vidět. PS: asi na to zajdu do kina ;-) bo to bych dal ještě o 1* výše ()

Kaylar

Ctitelé a milovníci Mistrova díla by si měli dobře rozmyslet, zda film OPRAVDU chtějí vidět nebo ne. Já jsem ze zvědavosti ten neuvážený krok udělala. Kdyby tvůrci uvedli, že je film "volně na motivy" Kingovy knihy, i tak by lhali. Tvrdit, že předlohou je stejnojmenná kniha, je bohapustá lež a drzost. Nemám nic proti inovacím, ale tohle je až urážlivé. Dvě hvězdičky jsou za herecké výkony, jinak film nemá cenu hodnotit - absolutně nijak nevyčnívá z plejády dnešních hororů, které jsou předkládány divákům. ()

C.A.T.

Kniha je jedna z nejlepších od Kinga. Několikrát jsem viděla film z roku '89 a pokaždé mě napadlo jediné, že by si zasloužil pořádný remake. Vyrazila jsem tedy s nadšením do kina a odcházela jsem pěkně zpruzelá. První polovina se se zavřenýma očima docela dala. Druhá polovina se zvrtla v něco, co hraničilo s komedií. Líbil se mi nápad s dětským průvodem a maskami. To bylo moc hezký na efekt. Jako správnýmu kočkomilovi mě uhranul i kocour a ohledně obsazení udělal dojem Jason Clarke. Zbytek je špatný. Původní film z osmdesátek má v sobě alespoň to poselství z knihy a dokázal se mnou hodně pohnout. Tady jsem jen znuděně koukala na plátno a nehnula ani brvou. Přišlo mi to jako nepodařená kombinace původního prvního a hrozného druhého dílu. Tvůrci asi nemají o knize ani páru, když splácali tohle. Čert vem, že zabili holku místo kluka (i když je určitě lepší držet se předlohy, co si budem povídat). Ale to, co mělo být z filmu cítit, tam prostě není. Je to totálně prázdné. A mimochodem, udělat z Pascowa černocha, to už mi tam vůbec nesedělo. A jeho role tady byla důležitá tak moc, že kdybyste ho vystřihli, nikdo si toho nevšimne. Zbytečný film. ()

Widowmaker

Jak začít.. Ze všeho nejdřív bych chtěl sdělit, že jsem četl předlohu dávno před tím, než jsem viděl původní film z 89. Původní filmová verze, ač scénář dělal sám King mě moc nenadchla a tak jsem tak nějak doufal, že tohle by se mohlo vydařit. Nevydařilo.. V obou filmech je již od začátku Jud vdovcem, takže to jsem neřešil, ale od knižní předlohy se to začalo odchylovat už 5 minut po nastěhování, kdy rodina pozorovala "smuteční průvod" dětí v maskách.. Následovalo další zklamání v podobě usmrcení špatného dítěte (ale vzhledem k tomu, že ve filmu vůbec není pasáž s Normou, Judovou ženou, tak to zase tak důležitý neni), ale po nezbytné exhumaci a zakopání na pohřebišti v lese, jsem byl vyloženě zklamanej, že jsem na to šel do kina.. Posledních 20 minut filmu je fakt hroznej průjem. Je to škoda, herecké obsazení bylo dobré, možná kdybych neznal knihu, tak bych dal vyšší hodnocení, ale kdyby to šlo, dam 1,5 hvězdy. Jen doufam, že nenatočí pokračování.. ()

blooper

Nejsem zatížen předlohou a vlastně ani žánrem (na horory moc nekoukám), takže jsem si to v kině docela vychutnal. Skvěle vystavěná atmosféra a výborní herci. Potěšil mne John Lithgow a představitelka malé Ellie, která projde neuvěřitelnou proměnou. Jediné zklamání mi připravily scény ze "strašidelného lesa". Trochu to připomínalo improvizaci z českého Trháku... ()

patho666

Vždy poteší, keď človek čaká prinajlepšom priemer a dočká sa prekvapivo parádneho filmu. Tvorcovia nevsadili na nejakú krvavú gore jazdu ani populárny digi bordel, naopak pekne šlape pravá "king" atmosféra, cení sa snaha o mierny odklon od knihy aj pôvodného filmu, herecké obsadenie sedí presne a k tomu parádny soundtrack. Koniec nemusí sadnúť každému ale mne to ako tu už niekto trefne napísal "bachman" zakončenie prišlo ako skvelý nápad. ()

Borecek

Čekal jsem, že to bude průměrný film kvůli hodnocení, ale teď je to asi můj nejoblíbenější horror. Film není zbytečně protahovaný a atmosféra je úžasná, lidé si stěžují, že by se měl film víc zaměřit na postavy, ale já si myslím, že potom by byl film moc dlouhý a nebyla by u toho děsivá atmosféra, protože by jsme sice postavy znali líp, ale pořád by tam byli jen části s rodinou a navíc když někdo chce znát dobře postavy tak si může přečíst knihu. Určitě by si to zasloužilo aspoň 75%, protože příběh byl výborný, atmosféra byla skvělá, herecké výkony super, práce kamery a střih by super a cgi bylo taky výborné. Určitě se na to podívejte. ()

dodo357

Očekávání velká, ale realita byla slabší. Film Řbitov Zvířátek je založený na knižní předloze slavného hororového spisovatele Stephena Kinga. Ačkoliv jsem čekal že se film vydaří stejně jak To (2017) ale bohužel jsem se mílil. Co se týče filmu tak nebudu moc hodnotit děj filmu ale spíš jeho zpracování. V jednu chvíli si říkáte co se děje, jaké blbosti tam vyvádí, a jak vůbec může být někdo tak hloupej. Strašidelné prostředí ve filmu nehledejte, ani děsivý soundtrack který mývam na filmů nejraději. Film vyniká na začátku kde jsou děsivé děti, a hovada kamioňáci. Zbytek filmů (od 15 minuty) se sakra pomalu a nudně táhne. A konec? to je kapitola sama o sobě. 2/5 hvězd. Alespoň že ta kočka se ve filmu bavila. ()

d-nao

80 minut som cakal na nejaky naznak strachu, ale nic sa nedostavilo. Podpriemer poriadny aj na Kinga musim uznat. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018