Řbitov zviřátek

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA, 2019, 101 min

7/10. Druhý TO (2017) se nekoná, přesto jsem byl spokojený. Kingův původní materiál obstál i vůči několika změnám a snímek potěší všechny, kteří mají plné zuby hororů, které postrádají jakýkoliv ksicht. Najde se tu několik přešlapů ale pozitiva to přebíjí. Solidní adaptace! Více: https://www.youtube.com/watch?v=KJfoFX_b6O8&t=3s(4.4.2019)

Je to pekne strašidelne, temne, krvavé a drsné. Lakačky taktiež fungujú a nervózna hudba sa vám vryje pod kožu. To sa musí nechať. No film s roku 1989 ma bavil o niečo viac ako toto. Prvá polka mi prišila dokonca lepšia ako ta druha, v ktorej už proste nebolo čím prekvapiť. Viac ma bavilo to tajomno okolo cintorínu ako záverečná vyvražďovačka. 70% - 3*(9.7.2019)

Původní snímek jsem vůbec neviděl a na návštěvu kina mě navnadil trailer. Musím uznat hned zpočátku, že nikdy nemám problém s atmosférou Kingových hororů. V tomto případě by se atmosféra mohla krájet. Úžasné tajemné scenérie lesa a hlavně té oné bažiny. Lekaček ve filmu není přehršel, ale ve spojitosti s hudbou a atmoškou je namíchán děsivý elixír, kdy jsem měl hnědo na zadku i já. Také jsou otevřena témata, která úplně často na plátnech nevídáme či jsou výrazně zkrášlena, aby nebyla tak drastická. Dokonce film měl potenciál v mých očích spadnout do top 3, v kategorii hororu, nicméně totálně ustřihnutý a přitažený konec celého vyprávění mě donutil vystřízlivět. Závěr scénáristi dle mého nezvládli (nevím knížku jsem nečetl), takže co je či není v knižní předloze, mohu jen spekulovat. Takto film hodnotím pouze jako nadprůměrný.(28.4.2019)

• Goldbeater

Nezajímavě a ošklivě natočená kingovská adaptace, již si snad nikdo nežádal a jejíž existence je ve srovnání s třicet let starou solidní verzí Mary Lambertové neopodstatněná. Film nemá žádný rukopis, žádnou energii. Tvůrci nepřišli s ničím zajímavým, naopak ve chvílích, kdy se snažili od knihy mírně odchýlit a přinést něco nového, začíná být snímek do tak neúnosné míry hloupý a laciný, až je to na plácnutí přes čelo. Filmu se nedaří u diváka vyvolat žádné emoce, žádné překvapení, nic. A finální facka přijde při závěrečných titulcích, kdy začne znít cover verze skladby Pet Sematary z původního filmu, jako by nám tvůrci mezi řádky říkali, že dneska je prostě cool udělat fádní a bezpohlavní remake z čehokoliv, co bývalo před lety dobré, a ať se s tím prostě smíříme. Ale já nehodlám.(27.8.2019)

Docela zajímavý horor podle Kingovy předlohy, a to přesto, že se jeho adaptace ne vždy povedou. Zápletka je poměrně jednoduchá. V lese, u kterého žije jedna rodina, je kouzelný hřbitov, kde mohou obživnout mrtví mazlíčci. To si taky Luis vyzkouší na svém kocourovi. Poté mu ale zemře dcera a co ho nenapadne? Zbytek si asi dokážete domyslet sami. Místy je to dost drsné a brutální, hlavně konec... "Můžeme být zase rodina."(14.8.2019)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celá rodina, i když to ze závěru filmu není jasné. V knižní předloze přežije jen Ellie (Jeté Laurence), protože zůstala u prarodičů v Chicagu a za Louisem (Jason Clarke) se vrátila jen Rachel (Amy Seimetz). (ta_bajaa)

• - Americká punk-rocková skupina Starcrawler přezpívala původní písničku od Ramones z roku 1989, která nese stejný název jako původní, tedy „Pet Sematary“. (Yoshitsune)

• - Pôvodne mal film ísť do kín 19.4. 2019, čo by bolo takmer presne 30 rokov od dňa premiéry (21.4.1989) prvého filmu. Producenti ju však presunuli na 5.4. dúfajúc, že zopakujú úspech filmu Tiché miesto (2018), ktorý mal premiéru práve začiatkom apríla. (beso74)