Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (CinemArt)

VsetkoVsade

Stephen King je popri iných významných postavách histórie, ako napríklad George Best, ďalším umelcom s nevšednými priezviskom, ktorému počas svojej kariéry rozhodne nerobil hanbu. Naopak, pri hlasnom čítaní príbehov tohto majstra hororového žánru husia koža o veľkosti lentiliek naskakuje aj neživým predmetom, nechty si čitateľ obhryzie do polovice zápästia a stolová lampa v mojej izbe zakaždým vyhlási okamžitý štrajk a svetlo nezhasne ani po odpojení zo zástrčky, nakoľko aj ona po tom devastujúcom zážitku odmieta stráviť celú noc potme. U väčšiny sfilmovaných verzií Štefanových diel, s výnimkou napríklad Carrie či Osvietenia s geniálnym Jackom Nicholsonom, to však už na takú slávu nevyzerá, napätie, ktoré King tvorí predovšetkým jemu vlastným štýlom opisu jednotlivých situácií, na plátno možno preniesť len ťažko, a rovnako tento počin ma presvedčil, že moja skepsa pri čítaní superlatívov na jeho adresu bola celkom oprávnená. Pravdou je, že zdanie nás klame denne, napríklad taký ja mám svoj instagramový účet označený kategóriou fitness model, moja facebooková nástenka vyvoláva pri zbežnom zhliadnutí záchvaty smiechu tak búrlivého, že následkom pôsobenia zvukových vĺn pôdnu eróziu zaznamenávajú aj u protinožcov a môj zdravý nadhľad známi milujú viac než Joan Jettová rock and roll, pritom IRL som vtipný asi ako reklamy na Anténe Rock, za nadhľad nad problémami bežných ľudí vďačím dramaticky nesprávne určeným hodnotám a do klubu síce z času na čas zájdem, no prívlastkom fitness ho označiť rozhodne nemožno. Čo sa však týka ďalších príbehov od Kinga, u väčšiny z nich, ako sú napríklad oba diely IT, je ďaleko lepšie siahnuť radšej po knižnej predlohe. Pravdaže ak nemáte pracovnú dobu podobnú tej mojej, v takom prípade máte cez deň čas prečítať si nanajvýš cestovný poriadok, dve správy v Messengeri a clickbaitovú reklamu s možnosťou výhry nového iPhonu, slobodnou mamičkou vo vašom blízkom okolí či novým iPhonom, ktorý vám slobodná mamička vo vašom blízkom okolí agilne a vytrvalo ponúka. ()

vrch07256732

Nemá to na klasu z 80 tych rokov, z druhej strany celkom vydarený remake v súčasnom duchu - viacej dôrazu na atmosféru, menej slizsko - krvavých záberov oproti pôvodnému filmu. Celkovo ma to s odstupom času pobavili, možno preto že som očakával absolútny debakel. Čerešničkou pre mňa bol aj remake záverečnej pesničky od Ramones ()

tomindel

Tento film .. Výborná predloha veľký potenciál ale výsledok nedotiahnuty zbytočne rozťahané . Taká škoda toho mohol to byť vynikajúci film podľa knihy Stephana Kinga . Ale nakoniec to bol len film o zombii .. škoda 40% ()

V@lecCZ

Ne, tohle opravdu je... Kde je to napětí z knihy, co se dá krájet. Ten nepříjemný pocit z myšlenkových pochodů hlavní postavy. Kde to je! Ve filmu opravdu ne... Změny v ději oproti knižní předloze jsou spíše na škodu. Obrazově je to takové moc barevně... A ani herecky mi to nesedlo, hercům jsem to prostě nevěřil. Opravdu velké zklamání. 1,5* ()

Nika.Wondr

Na tenhle horor jsem se moc těšila a po zhlédnutí hodnotím jen průměrem. Téma už je ohrané. Temná strana dveří budiž né moc vzdáleným příbuzným tohoto snímku. Nicméně, abych řekla i něco pozitivního… Kdysi dávno jsem četla knížku a musím uznat, že film není až o tolik změněn, což je milé a osvěžující. Nicméně mi ve filmu něco chybělo, lekací scény za mě byly zfušované. Možná už jsem vůči hororům apatická, nicméně mě film neudržel v takovém napětí jako jeho knižní předloha. Naštěstí herecký výkon všech hvězd, hlavně těch dětských, film trochu pozvedl a celkový pocit tak nebyl špatný. Jelikož za mě jsou lépe zfilmovaná díla Kinga, tak hodnotím pouze lepšími třemi hvězdami. ()

Monika95

Čekala jsem to daleko horší, spíš něco o směšně vypadající mrtvé kočce, ale docela se mi to líbilo. Hlavně miluju Kinga, takže! :) ()

burg

Protože Kingovu předlohu mám opravdu nic rád, tak jsem se fakt těšil. Bohužel to dopadlo přesně tak, jak jsem se obával - kromě těch malých i větších detailů (na které se dnes moc nehraje), se z toho stala jen prázdná lekačka bez kapky invence. Fakt jsem se snažil, už jsem z úcty ke Kingovi, ale tohle fakt nešlo. Snad kdyby se toho chytil někdo jiný, kdo by tak nezprasil posledních dvacet minut... ()

swn

Ďalšia adaptácia zombie príbehu, ktorý King napísal pravdepodobne minimálne sčasti úplne sfetovaný ako množstvo svojich iných príbehov. Variácia na téma indiánska eschatológia, v ktorej na rozdiel od eschatológie židovskej a kresťanskej malé deti nekončia v nebi. Spoiler. Fakt nemám rád filmy kde vraždia a sú vraždené malé deti. ()

tXtX

Nič, čo by sme nevideli snáď už tisíckrát.. Začiatok zbytočne dlhý a samotný cintorín bol až okato digitálny. Ináč je to ale úplne bez problémov zvládnuteľná jednohubka, ktorá originál neuráža ani v najmenšom. 60% ()

Drolit

Nebudu se tu vztekat nad dějovou odlišností oproti knižní předloze jak někteří místní experti, kteří nedopřejí tvůrcům žádnou kreativitu a snad dokonce očekávají, že film bude knihu kopírovat stránku po stránce. Já jsem se příjemně bavil, děj pěkně ubíhal a herci byli sympatičtí. Jsem rád, že vzniklo něco, na co se konečně můžu podívat i vícekrát s jistotou, že mě čeká vcelku kvalitní podívaná, což se o původním filmu z roku 1989 říct opravdu nedá. Takže za mě velká spokojenost. ()

ProkesPetr

Určitě to má hororový momenty ale moc jich není. Postavy jsou lehce nadprůměrné ale konec byl takovej nic moc. Dávám o hvězdičku navíc za brutalitu na začátku - 60% ()

jaHanicka

První půl hodiny jsem byla zklamaná. Nuda, jediný, co to zachraňovalo, bylo prostředí. První větší odchylka od předlohy mě nejdřív trochu zklamala (SPOILER "nemají koule na zombie malýho chlapečka?"). Pak se to ale rozjelo takovým způsobem, že jsem byla příjemně překvapená. Závěr už byl téměř lahůdka. Samozřejmě, rezervy to má, ale podle Kinga se to dá na 5* udělat dost těžko. ()

Nikol45

Tak nevím....zvláštní film. Třičtvrtě filmu ok, ale ten konec mi přišel trochu odfláknutý. Co se týče hodnocení, tak se rozmýšlím mezi 2 a 3* . Dám 3* za toho pěkného kocourka ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018