Territoires

• Kanada Territories (více)

Skupina přátel se v dobré náladě vrací ze svatby svých známých, když je na pomezí hranic amerických států zastavena dvojicí mužů. V té době ještě netuší, že ti, kteří se vydávají za celní policii, jsou ve skutečnosti psychicky narušení dozorci z nechvalně proslulého tábora v Guantanamu, a jejich jediným cílem je udělat svým obětem ze života peklo. (SICK_BREED)

maddy

Francúzi sa na poli brutálnych hororov za posledné roky kvalitne vyznamenali (napr. môj obľúbený Martyrs). Na ich úspechu by sa chceli zviesť aj iní krajania a tak to potom aj dopadne. Territories sa síce hrá na hororový subžáner „exploitation“, ale napodiv sa drží v značných medziach a priveľkú brutalitu si divák neužije. Po technickej stránke to je síce natočené veľmi zručne, nevadilo by ani omieľanie 100x videných a zaužívaných „explo-postupov“, ak by tomu nechýbala aspoň malá dávka napätia. Začiatok pritom vyzerá veľmi sľubne – partiu mladistvých najprv psychicky tetorizujú dvaja policajti, až ich nakoniec pozatvárajú do klietok uprostred lesa. Tu sa film drží síce v priemerných, ale slušne pozerateľných vodách. Lenže potom už neprichádza nič, ale vôbec nič zaujímavé a to uplynie ledva polovica snímku. Žiaden výrazný zvrat, príbeh, ani teror postáv (aj keď jedna scéna s hlasnou hudbou bola výborná a naozaj dokázala preniesť ten psychický nátlak z obrazovky na diváka).Nastupuje kvázi detektívna časť, ktorá ale neponúka žiadne zaujímavé vyšetrovanie, odhaľovanie stôp, motívov alebo čohokoľvek iného. Tým pádom nepôsobi ako osvieženie v príbehu, len ho ubíja o to viac nadol. Neprekvapivý záver už ani nestojí za zmienku. Slabý priemer. CELKOVO: 2,5* ()

heyda

První 2/3 měly parametry pětihvězdičkového psycho-thrillerového nářezu s kapkou exploitu. Bohužel poslední třetina úplně postrádá tempo a kvalita jde dolů. Trochu bych měl výhrady i ke kameře, která místy těžce nezvládala. Celkově mám ale z Territories kupodivu dobrý pocit a myslím, že francouzi opět potvrdili, že obsah slova napětí jim není cizí. 70% ()

bourec odpad!

Člověk prostě občas narazí v určitym žánru na dobrej film,ale jinak většinou na podobný všivárny,jako je tahle.Dva plešatý houmlesáci,parta mladejch lidí.Začátek je sice tíživej,ale pak nic.Kde se vůbec pořád berou tyhle mameluci,co mermomocí chtěj točit filmy.Nemůže je někdo plnohodnotně zaměstnat,ať je klid.0%.Oliviere,Oliviere,Abububu. ()

Dellamorte

Guantanamo de France. " Mučeníčko" ( s 1 torture novinkou ) , ktoré spočiatku pozbieralo všetko to klišé , aké sa o podobný žáner tak ochotne obtiera , ale výsledok Ma uspokojil viac , ako som čakala. Už s úvodnou skladbou http://www.youtube.com/watch?v=oXHjo826R2k Mi bolo jasné , že to dopozerám , aj keby tí 2ja pošukovia tú bezbrannú partičku nezastavili a neumučili . Nič , čo by ohúrilo samozvaných znalcov žánru , no nie je to len 1duchá torture radovánka. Ak sa neupneš len na film , tak nájdeś aj niečo naviac...ja tomu hovorím " H- filmový presah ". Spokojná a DVD pre -order istý. ()

Ruut

První 2/3 jsou hodně dobře zrežírovaným a castingově dokonale obsazeným psychothrillerem s troškou té krve. Věřím tomu, že to celé mohlo vygradovat do dost nechutného a dostatečně přesvědčivého konce. Nu pan Abbou si ovšem vybral jinou cestu - a to ještě zajímavější. V poslední třetině filmu se objeví jeden "nečekaný" nový element, který načrtne dalších několik zajímavých linií možného vývoje .. a překvapí zajímavě pojatým vyústěním. Na to, jak jsou jednoznačně rozdány karty, jsou Territories krásná mnohovrstevnatá a dobře promyšlená hra. ()

• Číslo hotelového pokoje detektiva je "18". Stejným číslem jsou označeni i "vězni". Všichni mají na krku vypálené "Delta 18". (kery-)