Sexuální rekonstrukce

• Česko Podoba věcí (více)
USA / Francie / Velká Británie, 2003, 96 min

Rachel Weiszovou můžete znát z filmů jako Sestřička Betty, Mumie, nebo Jak na věc. Paul Rudd si zahrál hlavní roli v Pravidlech moštárny. Oba se teď osudově setkali ve filmu režiséra Neila LaButea s příznačným názvem SEXUÁLNÍ REKONSTRUKCE. Studentka umělecké školy Evelyn hledá vhodný objekt pro své zásadní umělecké dílo, kterým chce zakončit svá studia. Tím objektem má být průměrně vyhlížející muž. Přesně tak vypadá Adam, student, kterého Evelyn potká, jak si přivydělává v muzeu jako hlídač v uniformě. Adam se okamžitě do Evelyn zamiluje a jeden ze způsobů, jak být Evelyn nablízku, je přistoupit na její návrh. Adam se stává objektem šokujícího uměleckého pokusu, který má z něho učinit dokonalého muže. (oficiální text distributora)

kolodej1

bylo to opravdu dobré, líbily se mi dialogy, často vtipné a vybroušené, také velmi překvapivý až šokující závěr, který asi nikdo, kdo film už neznal, nemohl očekávat. S každým chlapem by Evelyn ta manipulace tak snadno nešla, ale Adam byl opravdu vhodný, značně naivní materiál, s kterým se snadno manipulovalo. Osobnost by se takto lehce formovat nedala. Rozhodně ovšem zajímavý snímek, povedlo se to ()

u.mojitko

Již se na to zřejmě vícekrát nepodívám, dlouho mě nic svým námětem v takové míře nevytočilo. Brunetka, která má drzost nazývat se umělcem, přičemž v náhledu na povrchnost s ní souhlasím, ale její projekt že je umění? Jinak Paul Rudd hrál skvěle, Phill měl svůj názor, Evelyn byla sebestředná netolerantní zabedněná potvora (opravdu mi lezla na nervy) a ta čtvrtá do party svým hereckým výkonem také zapadla. Výborná záležitost na zvýšení krevního tlaku. ()

2sistem

Film je postavený hlavně na dialogách a několika symbolech, proto bych si tuto adaptaci dokázal představit spíše na prknech. Ze začátku se mi to nelíbilo a dlouho jsem čekal na to, co se z toho vyvine. Odhalení na závěr bylo fascinující. Sice se mi nezamlouvalo obsazení a i když jsem na Ruddovo problémy s vyjadřováním zvyklej ze seriálu přátelé, tak jsem nemohl skousnout fakt, že tu vypadá jak retardovanej ňouma. Až na konci se vybarvil a nevadil mi. Jinak ujetá "umělkyně" Weisz byla v celku sympatická a dokonce k ní seděla role bezcitné potvory. Ale ulízlej metrouš byl fakt na pěst. ()

Pythonator

Hvězdička navíc za Rachel. Jinak ten název je zavádějící a sexu si moc neužijete. Film disponuje konstantní nudou až do svého strhujícího finále, které vás může posadit na prdel, pokud jste to nečekali. ()

Damnsinead

Na začátku nudný film o vztahu, který udělá z nenápadného studenta o něco nápadnějšího studenta. Hodina pryč, a furt je to to samé.  Ústřední čtveřice řeší ty svoje vztahy a žvaní a žvaní, a nevím, jestli je Weller tak špatný herec, nebo je tak otravný úmyslně, ale je hrůza se na to koukat. Posledních dvacet minut se konečně začnou dít věci a končí to krutým plot twistem.  50% ()

Shashlick

Líbilo se mi hlavně rozuzlení filmu i to, co ženský dokážou s chlapama. A poučení, že ty by ze sebe neměli nechat dělat blbce. Což ale asi jinak bohužel nejde;) ()

m-Jan

Velice kvalitní.. je faktem že jsem tenhle film viděl již před dlouhou dobou ale zůstal mi z něho silný pocit. Konec nebudu ani zmiňovat každý ví.. ()

JoudaCZ

Vztahová etuda čtyř zajímavých herců s celkem drsným koncem, zanechávajícím morální otázku. Herecky vyčnívala samozřejmě Rachel W., která ale také měla nejvíc co hrát. Paul Rudd občas přehrával ve své "gay" poloze, zbylí dva byli dost omezeni charakterem svých rolí a toto omezení nepřekročili. Skvělý sountrack. ()

verveine

Veľmi originálna "prupovídka" o tom, ako sa človek dokáže zmeniť pre iného, ako sa dokáže vzdať svojich názorov, ideálov, priateľov, ako prestáva byť sám sebou, len aby sa tomu druhému zapáčil... Inovatívnosť námetu sa filmu rozhodne uprieť nedá. Pripojíme k tomu skvelé herecké výkony šialenej umelkyňe E.A.T.-Evelyn Ann Thompson (Rachel Weisz), plachécho študentíka Adama Sorensona (Paul Rudd), ktorého premena a jej sledovanie je viac než zaujímavá (Paul Rudd bol kvôli filmu nútený zhodiť 11 kíl), prekvapivý, neočakávaný koniec a výsledok je viac než uspokojivý. Na 5 hviezd to ale tentokrát nebude, myslím si, že sa z námetu dalo vyťažiť ešte o niečo viac... ()

sedlis

Kdo cekal film plny sexu a erotiky byl zklamany a ze v realu nektery mrchy dokazou s chlapem manimulovat mnohem vic je taky asi jasny kazdymu.. .Jinak ale film jednoduse a prijemne zpracovany, hlavni postavy predvedly super vykon a i kdyz se dal zaver dlouho dopredu cekat, tak proc ne..navic mnohem lepsi nez to zakoncit kycovitym happy endem...i kdyz na druhou stranu si zaslouzila Rachel na zaver poradnou presdrzku.. ()

Konev odpad!

Kdyby to byla divadelní inscenace, tak by to vyšlo na jedno a to samé. O ničem a pro nikoho. Načnuté myšlenky a nedotažený děj. za mě nikdy více... ()

brondy odpad!

hneď na začiatok.. všetkému tomu "múdru" som pochopil. ale ABSOLUTNE sa mi to nepáčilo. odporné a hlúpe chovanie postáv.. atďatď.. blábláblá.. vôbec ma to nešokovalo, len nasralo.. ()

Soumracnik

Celý film jsem s Paulem Ruddem procházel těmi scénami a teď po filmu se cítím úplně stejně podvedený. Jako film si určitě zaslouží 4-5*, ale to téma mi sebralo všechnu energii. Je to natočené nefyzické znásilnění, kde z vás ždímou soucit a přejícnost a v posledních scénách vše přeseknou jako pupeční šňůru dítěti, které pak musí žít v kruté realitě. Rachel W. je výborná pro toto téma - stejně jako ve filmu My Cousin Rachel, kde je podobné téma a snad ještě tvrdší příběh. ()

Sejkorka

The Shape of Things - Tvar věcí či Podoba věcí. Ale proč sexuální rekonstrukce ? To je lákadlo na větší počet diváků v kině? V tom případě je lituju, protože žádná sexuální rekonstrukce se nekoná. Krásná Ráchel vnady neukáže. To spíše, jakožto Evelyn, mistrně převádí chladnokrevnou mrchu. Nápad na vytvoření živé sochy je velmi originální, nicméně krutý vůči dobráckému Adamovi. Představuju si, že po konci filmu se dá Adam přeci jen dohromady s Jenny, děvčetem kreténa Philla (Gretchen Mol). ()