Sexuální rekonstrukce

• Česko Podoba věcí (více)
USA / Francie / Velká Británie, 2003, 96 min

Rachel Weiszovou můžete znát z filmů jako Sestřička Betty, Mumie, nebo Jak na věc. Paul Rudd si zahrál hlavní roli v Pravidlech moštárny. Oba se teď osudově setkali ve filmu režiséra Neila LaButea s příznačným názvem SEXUÁLNÍ REKONSTRUKCE. Studentka umělecké školy Evelyn hledá vhodný objekt pro své zásadní umělecké dílo, kterým chce zakončit svá studia. Tím objektem má být průměrně vyhlížející muž. Přesně tak vypadá Adam, student, kterého Evelyn potká, jak si přivydělává v muzeu jako hlídač v uniformě. Adam se okamžitě do Evelyn zamiluje a jeden ze způsobů, jak být Evelyn nablízku, je přistoupit na její návrh. Adam se stává objektem šokujícího uměleckého pokusu, který má z něho učinit dokonalého muže. (oficiální text distributora)

Rockerman

Hodně zajímavý film, ale můj šálek čaje to není. Rachel Weisz zaslouží plné absolutorium za svůj výkon naprosto chladné ženy, která velmi umně manipuluje a přeměňuje Adama k obrazu svému. Celý film je trošku nuda, proto to průměrné hodnocení. Kdybych však mohl hodnotit posledních 20 minut, tak by to bylo za pět *. Ten závěr prostě vysvětlil, proč to byla taková nuda a proč to bylo tak užvaněné. Dobrý film, ale více ho již netřeba. ()

papaguy

Sexuální rekonstrukce? C'mon (názvy českých distributorů jsou někdy vážně k "smíchu")! Celkem slibný scénář zakukaly herecké výkony (hlavně mužských hrdinů). Oceňuji na Hollywoodské standardy poněkud nehappyendový závěr. Bohužel viděno s českým blablingem. Zážitek z blekotání hlavního hrdiny v jeho nesebevědomé fázi by byl původním znění možná lepší. ()

truhlik

Výborný filmeček, s velice zajímavým závěrem. Určitě stojí za shlédnutí. ve zkratce je to o tom jak jsou lidi lehce zmanipulovatelni. ()

Dan

It's sick. It's morally questionable. But she's got a point. It's art... Nevertheless as a lawyer, I would sue her ;-) ()

kwaicheng

Absolutní bomba. Člověk, který tohle stvořil, ten má zákoutí lidské duše prošmejděné opravdu skvěle. Manipulace, kterou nám snímek umožňuje shlédnout je ve své zvrhlosti opravdu geniální. To se nedá upřít. A taky je to přesně to, co se mi ze všeho nejvíc hnusí. ()

Melvej

Výborný nápad a skvělý herecký výkon Rachel Weisz. Škoda jen, že jsem se před tím podíval na trailer. Pokud někdo zvažujete podívat se na tento snímek, silně doporučuji nečíst si, o čem je a ani se nedívat na upoutávku. ()

Petulka88

Docela příjemné překvapení, jemuž v první polovině dominuje úžasný ťulpas Paul Rudd a v té druhé potom ledově chladná Rachel Weisz. ()

VeeDee

Film vyvolává zajímavé otázky k zamyšlení. Jen nechápu, proč oficiální text distributora prozrazuje hlavní zápletku a tím diváka ochuzuje o ono překvapení, jak se vlastně věci mají? Škoda.. ()

bono22vox

Rachel Weiszová v krutém příběhu o manipulaci. Bohužel postavy tohoto dramatu až příliš připomínají laboratorní zvířátka v režisérově kleci. ()

markotter

Výjimečně zdařilá rekonstrukce divadelní hry - celou dobu mi to tak připadalo, i když jsem to nevěděl - vždy spolu konverzovaly dvě, max tři postavy, pak se vyměnily a konverzovaly dál, přesto to bylo zábavné, vtipné a odsýpalo to. A protože jsem v jádru romantik, tak jsem byl ochoten uvěřit, že se Rachel Weisz mohla zamilovat do loosera typu Adama. Závěr mě proto mile překvapil, protože takhle jsem to nečekal, i když teď je samozřejmě jasné, že to k tomu spělo. Takže pro ty, co nevidí za roh už při počátečních titulcích, vřele doporučuju. Škoda, že nevím, co si ti dva šeptali v posteli někdy ve třetině filmu... ()

KillerZeli

Drsný, neuvěřitelně drsný příběh. Jen nemůžu přijít na to jakej kretén napsal do Obsahu/infa přesný děj celého filmu. Já jsem měl to neuvěřitelné štěstí a nečet jsem to, protože jinak bych nemel to závěrečné překvapení. ()

vandalka

Zajímavý nápad a jako divadelní hra by se mi to určitě líbilo, ale ve filmové podobě příběh dost selhává. Nejen že je předvídatelný - to by až tolik nevadilo - ale hlavně filmu ubližují až nečekaně neobratné herecké "výkony" na všech frontách. Škoda. ()

jos_sep

Paul Rudd mi byl alespoň ze začátku hrozně nesympatický. Navíc jsem bohužel viděl s dabingem a ten byl skoro na hranici únosnosti. Postupem času jsem se ale příjemně bavil a ten konec byl prostě nářez. Rachel Weisz mám rád a tady jí to slušelo. Příjemná oddechovka s nečekaným koncem. ()

Lilien

veľmi zvláštny film, komorná atmosféra, zaujímavé dialógy medzi postavami. Veľmi som váhal s hodnotením, pretože sledovať vzťah úplného blbečka a pošahanej umelkyne, ktorá sa ho snaží prerobiť k lepšiemu a sekunduje im len ďalší pár ktorý sú priatelia hlavného hrdinu, neprišlo mi to teda veľmi zaujímave bolo to priam nudné a nezáživné. Ale záver bol famózny,mrazivý,desivý, bezcitný a nečakaný. Dá sa život,láska predstierať, je život iba ako umelecké dielo? ()

nula87

Vcelku originální námět, příliš nezaujaté zpracování. Téměř žádná dynamika, statické záběry a v nich "divadelní" slovní přestřelky. A když distributor prozradí hlavní překvapení už v upoutávce :( ()

Ceja

Dost chabá komedie, či co to mělo být... Snad jen zavěrečná scéna s Rachel Weizovou o jejím projektu byla docela obstojná a drsná, ale jinak nuda nad nudu... ()