Liverpoolský brankář

Hugo Ekornes

Kostýmy:

Anne Pedersen
  • slunicko2

Něco málo norských reálií. 1) Všiml jsem si tradičně vysoké skandinávské úrovně bydlení včetně rozsáhlého použití dřeva v obydlí. Za zmínku stojí i vybavení kuchyně základní školy, kde se žáci učí vařit. 2) Bavily mě i barvité flash-forwardy. 3) V sofistikované skandinávské společnosti se ani šikana neprojevuje v hrubých formách, jak je známe z americké nebo například estonské provenience. Ta místní má spíš formu mírného nátlaku, kdy nedochází příliš k násilí a šikanista drží slovo, alespoň ve filmu. 4) Snímek je pohodový, mile ironický. Bohužel tato odlehčenost je i jeho největší vada - pět minut po skončení mi dělá problémy si vzpomenout na detaily. Do srdce ani do paměti se mi prostě nezapsal.(16.12.2012)

• Marrty3

Jak jsem si myslel, podle hodnocení, že to bude sranda, tak to byla spíš nuda. Nebo ne vyloženě nuda, ale nic extra. Jsem velký fanoušek komedií a filmů o jakémkoliv sportu, ale tohle pro mě bylo zklamání. Mockrát jsem se ani nezasmál. Herec je takový zubatý střevo, který pořád schýzuje. Líbila se mi na filmu hlavně ta energie s kterou je natočena a pak ztvárnění myšlenek chlapce, které bylo velmi časté a velmi originální. Nicméně to je tak vše, jinak je to předvidatelná dětinská hloupost, u které jsem se spíše nudil, než bavil.(24.4.2012)

Je to taková milá severská ptákovinka o školákovi a jeho snaze o přežití v zákeřném prostředí nejen základní školy. Zároveň je tematika orientována i sportovně (fotbalově), což na atraktivitě v mých očích přidává. Pokud nemáte zrovna po ruce nějakou pecku, tak můžu doporučit, jinak se ale s klidným srdcem podívejte radši na tu pecku. O nic zas tak kulervoucího nepřijdete. 60 % Oblíbená část- záběry v titulcích(3.1.2014)

Na pozadí honby za nesehnatelnou kartičkou liverpoolského brankáře se odvíjí příběh nesmělého Joa, který je, jak už to v životě bývá, terčem posměchu a ústrků silnějších spolužáků. Kromě druhé dějové linie se vztahem k Mari je to vlastně celé o šikaně, která tu sice není nijak výrazná, ale přesto je. Film se ale snaží být spíše komedií, kdy hlavní hrdina někdy vtipně, jindy sarkasticky a ironicky komentuje svoje zážitky. To ale nestačí, film trpí nevyrovnaným tempem a obsahuje pasáže, které jsou nudné a dlouhé. Nebylo to špatné, ale myslím, že režisér úplně nevyužil svého potenciálu.(7.4.2012)

Naozaj vtipná komédia, ktorá poteší nejedno dieťa. Aj keď obsahuje už otrepané situácie ako šikana, či prvá láska, sú odľahčené a navyše samotný futbal nie je vo filme dominantný - nie je to športový film. Zato však dáva odpoveď, čo na tej hre tí muži vidia. Spoiler!! "Do you have any problem? You killed the dog because of football card!" Víťaz Zlínfestu 2011 v kategórii hrané filmy pre deti.(5.8.2011)

• - Na oné vzácné kartě je španělský brankář José Manuel Reina, který v Liverpoolu chytal od roku 2005. (hendrich6)