Panika na Rock Island (TV film)

• Austrálie

Panic at Rock Island

Drama / Horor / Sci-Fi

Austrálie / Nový Zéland, 2011, 95 min

• SOLOM.

V rychlosti jsem si přečetl stručný popis děje na internetu a tak nějak podvědomě jsem se těšil na podobnou podívanou, jakou byl Cabin Fever. Navíc jde o australsko-novozélandskou tvorbu, kterou mám docela rád. Jenže jsem jaksi přehlédl, že jde o televizní kousek – což ostatně poznáte již v prvních minutách a zázrak se tentokrát nekonal. Nejde o vyloženě špatný film, ale je pravdou, že je zde spousta nedostatků a hlavně samotná zápletka není zrovna moc záživná. Což byla velká škoda, když už zde figuroval zákeřný virus. Bohužel se ukázalo, že v tomto podání vás spíše unudí k smrti, než abyste se dočkali nějaké záživné podívané. Nečekejte žádné zombie, žádné rozkládající se těla, žádnou pořádnou porci brutální podívané. Jen tu všichni zvrací, následně jim po těle vyraší boláky a těsně před smrtí vykašlou trošku krve. Toť vše přátelé. Tím pádem strašně trpěla i samotná atmosféra, protože o nějakém postupném budování napětí si můžeme nechat jenom zdát. Objeví se tu pár náznaků, ale na tak dlouhou stopáž jich bylo sakra málo. Navíc si nemůžu pomoci, ale kamera a střih rovněž odvedli hodně slabou práci. Místy mě z toho chaotického vizuálního patosu doslova boleli oči. Co se hereckých výkonů týče, tak ty nebyli vyloženě tragické. 30%(23.5.2018)

Myslim, ze vobec nejde o taky pruser, ako popisuju ostatni diskutujuci (a hodnotiaci). Australsku produkciu mam celkom rad od cias filmu "Na brehu" (hmm, a vlastne -- co tak napr. "Krokodyl Dundee"?) a v danom pripade islo taktiez "len" o TV film. Tato snimka nie je trikrat originalna a dla mojho nazoru sa odohrava na dost debilnom mieste, t.j. rockovom festivele. Dana skutocnost mi akosi nesadla, no v globale sa na film pozera celkom dobre. Sice som tajne dufal, ze neznamy virus bude ludi premienat -- uz mierne tradicne -- na zombikov, ale nevadi... Beriem aj tento scenar. Ak sa k "Panic at Rock Island" dostanete, nepanikarte, aj ked nazov hovori nieco ine ;). Hodina a pol pri sledovani ubehne vcelku pohodovo, hlavne netreba mat prehnane vysoke ocakavania. Odmenou za sledovanie bude vcelku solidny filmik z prostredia bioterorizmu, ktory ma co ponuknut -- primerane k faktu, ze ide predsa len o TV produkciu. Z mojej strany je to za 55%.(6.10.2011)

Být to jen čistý horor, asi bych dal jen hvězdu. Těch dramatických, dojemných chvil tam bylo poměrně dost, sci-fi ať hledám jak hledám tak nenacházím. Bohužel se jedná o TV film, takže celkový scénář filmu je udělaný odlehčeně ale ne až tak stupidně jako bývá zvykem. Každopádně herecké výkony některých starších na úrovni žáka, sakra na co Tony myslel, když se vracela tvrdohlavá, nesympatická, protivná, hnusná manželka na izolovaný ostrov za svým synem ? I přesto, že ji manžel varoval ať tam nejezdí ? Sebere se bla bla já jsem drsná podaří se ji dostat na ostrov jen aby objala syna a nakazila se taky ? Opravdu ? Když se nad tím zamyslí normální člověk tak tohle nenapíše takovou kokotinu- mezitím, dřív dorazí i manžel... Ta pointa mi uniká what the fuck ???(1.4.2015)

• Terva

CITÁT - Nemám rád lodě a neplavu, jsem tunelář........ Cobra Zone a její koncert na Rock island, kdo by nechtěl vidět ? Virus si nemohl najít horší místo. Panika může začít. CITÁT - Prosííím, já chci domůůů !!!..... Bude se zde zvracet černá krev. A ani se nedivím, z některých koncertujících skupin bych osobně taky zvracel. A si tak do čtyřicátý minuty se to dalo snést. Pak už se jen opakuje zvracení. CITÁT - Jsi v zóně smrti....... Cobra Zone ? No já je vlastně nemám rád. Vykašleme se na zbraně hromadného ničení, jedna polévková lžíce vyhubí celé město, tomu se říká bioterorismus. CITÁT - Doufám, že ten virus vypukne v parlamentu. Čekal jsem, že to bude lepší, ale celkem se na to dalo koukat.(8.5.2012)

• Campbell

Tak tohle byla strašně ale strašně unylá blbost, kde jsem prosil boha aby film už skončil. Fakt nechápu co si tvůrci od filmu slibovaly, vždyt i oni musely vědět co točej za sračku. No nic herci jsou totálně na nic a dialogy jsou na úrovni školky, občas je tam pokus o humor kterej ale naprosto selhává všude. Tohle se prostě nepovedlo.(17.10.2012)