• dainio

O-ou. Nestává se mi často, že i u tak krátké stopáže, jako je cca 30 minut (nepočítám reklamy), budu mít pocit, že je to až příliš dlouhé. "Hod svišťom" je právě takovýmto příkladem. Vláčné, nudné, táhlé, krkolomné, bez pointy, s minimem humoru a množstvím patosových teatrálností, s účelem vypadat jako USA sitcom. Ne, to opravdu ne. Tady se stala chyba, co chyba -- velké množství chyb. Scénář je pitomý, herci přehrávají, dialogy přiblblé a divákovi přijde, že než nějaká postava ze sebe vydá, nějakou větu, tak uběhne 5 minut. Přitom, kdyby se na tom více zapracovalo, zlepšilo by se nebo zeškrtalo několik herců (Vajda a Polnišová pryč !), mohlo by se jednat o slušnou komedii v sympatickém a příjemném prostředí. Takhlens, se ale jedná o jednoznačný podprůměr. Maštalír, Bárta, Hilmerová jsou dobří herci. Nicméně, v takovémto projektu se nemůžou moc ukázat. Dávám tedy hvězdičku za právě tuto trojku, kterou mám rád, a rád je sleduji, pak za dobře vybrané prostředí a koneckonců i za závěrečné přeřeky, které jsou paradoxně, to nejvtipnější z celého seriálu. Zlepšení po třech epizodách je v nedohlednu. Škoda.(24.9.2011)

• Phillippus

Začneme 5 hviezdičkami: Maštalír - 2 hviezdy, Polnišová - 2 hviezdy, Vajda - 5 hviezd, takže sme vlastne 4 hviezdy v mínuse. Nie, nie, toto naozaj nie. Toto naozaj nejde !! Odporné, nevtipné a otrepané mrzké držky slovenských hercov sa snažia o tak náročný žáner ako je sitcom. Ale dovoľte, aby som sa zasmial pri slove hercov. Slovenskí tvorcovia, režiséri, scenáristi, herci, producenti, moderátori, proste ktokoľvek, kto má čokoľvek niečo spoločné s "pôvodnou slovenskou tvorbou" SERTE NA TO !! Nič netvorte, nič nevymýšľajte, lebo vaše produkty su kvalitatívne na úrovni porna (aj to slabšieho)(3.11.2012)

• Mire

Normálne by som napísal Slováci - teraz to už mením na: TELEVÍZIE sa nevedia a nechcú poučiť, na základe už niekoľko skrachovaných projektov, že ich pôvodná tvorba jednoducho nemá žiadny zmysel, pokiaľ budú naďalej produkovať takéto prvoplánové kokotiny ako toto. Jediné čo ma dokázalo aspoň na čas zaujať (aj keď to nebol sitcom) boli Odsúdené, ktoré sa mi časom aj tak sprotivili, ale nejaká iskra tam bola, v Hode svišťom nenachádzam vôbec nič, scenár na úrovni deviatakov zo základnej školy, keď to má byť situačná komédia, kde je humor? Toto čo tam vyprávajú tí herci ma nerozosmeje ani keby mi za to zaplatili. A po stotisícikrát, zase raz opozeraní herci. Nechceli by tam obsadiť ešte Studenkovú alebo Kramára aby to bolo kompletné? To už vážne asi nemá zmysel sa pozastavovať nad niečím takým, srať na nejaký humor alebo kvalitu, divákov máme, peniažky sa posypú, tak who cares?(5.9.2011)

• Scarsyan

Videl som dokopy asi 20 minút z troch častí alebo koľkých a vôbec ma to neoslovilo, úplný trapas, totálny prepad v oblasti humoru, ničím nezáživné, len blbá snaha napodobniť nejaký zahraničný sitcom, ktorá bola opäť neúspešná...veď čo sa dalo čakať, keď už upútavky boli na štýl "Never say No to panda" :D(8.9.2012)

• jakeer

Neporovnateľne lepšie, ako Zita na krku. Nie je to síce nič svetoborné, ale nerozumiem, prečo toľko odpadov - skúsili ste si pozrieť aspoň jednu epizódu? Niektoré scénky boli síce trápne, ale väčšina bola veľmi humorná a takisto hlavný predstaviteľ podáva výborný herecký výkon. Myslím, že konečne sme sa dočkali slovenského komediálneho seriálu (zámerne ho nenazývam odvážnym názvom "sitcom"), ktorý je aj vtipný. Pozriem si aj ďalšie časti a ak sa mi budú páčiť, tak jednu hviezdičku pridám.(24.9.2011)

• - V 8. epizóde 2. série s názvom “Benátska noc“ si môžete všimnúť, že Jozef Vajda pri telefonovaní drží mobil hore nohami. (Johnny.ARN)

• - V prvej časti sa objaví sedem hercov, pričom šiesti z nich hrali v Ordinácii v ružovej záhrade (od r. 2007). Monika Hilmerová a Jozef Vajda sa už taktiež stretli pri natáčaní jednej epizódy Profesionálov (od r. 2008). (matthew.17)