poster

Demonic

 • USA

  House of Horror

  (neoficiální název)

Horor / Thriller

USA / Velká Británie, 2015, 83 min

 • hous.enka
  ***

  James Wan zaprodukoval (rozuměj zaštítil a podpořil, protože jeho jméno rovná se záruka jistě skvělého hororu) Demonic a tadá: bubák je na světě. Bohužel ty filmy, které Wan produkuje, začínají být všechny tak nějak stejné. Všechny se odehrávají ve strašidelně temném domě, kde někdo umřel a teď tam straší. Ano, nenápadné záběry na duchy se svítícíma očima jsou výborné a mnohdy lepší, než do kamery nahlížející bubák, ale už to nějak nepřináší nic jiného než devětadevadesátou variaci na téma, proč někoho z baráku pronásleduje duch. Atmosféra filmu je velmi solidní, kamery s nočním viděním (= viděním duchů) jsou strašidelné a osazenstvo domu si divák snadno zapamatuje (Scotty doesn´t know, yeah). Bohužel Demonic nefunguje jako celek. Možná je to tím retrospektivním vyprávěním, možná je to tím, že filmy produkované Jamesem Wanem...(9.6.2015)

 • AlistairMir
  *****

  Jak jsem se bál, že letošní rok bude na horory katastrofální, tak na poli duchařin jsem příjemně překvapen. Ghoul, Insidious 3 a teď Demonic. Všechno filmy u kterých mě mrazilo. Demonic není nijak extra brutální ale má skvěle budovanou atmosféru a zapeklité řešení případu několikanásobné vraždy. Během filmu se prolíná přítomnost (vyšetřování) s tím co se v domě odehrálo (vyprávění přeživšího) a já to hltal víc než děcko večerníček. Finální rozuzlení se mi velmi líbilo a i když vlastně přišlo jedno velké WTF , tak jsem za to vděčný, protože se do mě mráz zakousl ještě silněji. Upřímně se divím relativně slabšímu hodnocení, ale tak sto lidí sto chutí. Za sebe rozhodně doporučuji a děkuji uživateli MikeCool za bezva tip. Nebýt jeho viděl bych to až tak za měsíc, dva a to by byla sakra škoda :-)(4.8.2015)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Takoví napolovic Grave Encounters, kteří ale nemaj tu pravou šťávu, přitom ambice démonizátorům nechybí. Dvoulineární příběh a jeho styl vyprávění je vymyšlený slušně, takže scénáristicky se Canon uchytil, bohužel pár lekaček mně na nadprůměr nestačí. Konečný zvrat chválím, ale klidně bych jej vyměnil za pořádnou gradaci napětí a explicitnější mordy. Docela škoda, ale rozhodně neodrazuju. 65%(11.5.2015)

 • lucijelucije
  ***

  Už jsem lehce předémonizována poslední dobou, ale uznávám, že Demonic se táhne trochu v jiném duchu, než klasické duchařiny. A to se mi líbí. Sice na tom závěru by se mohlo ještě zapracovat, klasický konec, těhle žánrů je dost ubíjející, ale průběh celého příběhu je fakt napínavý, drsný a zajimavý =)(20.6.2015)

 • Frajer42
  odpad!

  Horor to není a dobrý film bohužel rovněž ne. Dvakrát se mi téměř podařilo, abych se lekl. Určitou část děje jsem snad prožil i v jakémsi mikrospánku. Nějak si film vůbec nedokázal získat moji pozornost a nějakým způsobem mě vtáhnout do děje. Také mi příliš nesedělo to neustálé prolínání se skutečnosti s minulostí. Dost všemu na kráse ubralo i herecké osazenstvo, které tvořil jeden nesympatický pseudo herec vedle druhého. Absolutně ničím mě to celé neoslovilo. Čím více významná daná postava byla, tím nesympatičtějším hercem/herečkou byla ztvárněna. Za mě rozhodně odpádek, i když takový slušnější.(25.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace