Demonic

House of Horror

(neoficiální název)

Horor / Thriller

USA / Velká Británie, 2015, 83 min

|50%| Jsem přímo ujetej na tyhle novodobé duchařiny. Jsou sice dost kritizované a diváky ohrané, ale mě to prostě furt baví. Samozřejmě, tohle je celkem slabota, dlouho jsem uvažoval, že dám jen 2*, ale vzhledem k tomu, že podobné záležitosti mám rád, tak jsem tu 3* hvězdici dal – když jsem se musel přemáhat. Obdobné snímky V zajetí démonů, Insidiousi, Poletrgeist – to je jiná liga a minimálně o dvě třídy lepší kvality. První třetina filmu mě strašně nudila. Druhá třetina byla už lepší, když jsem si říkal, že je to strašně moc obyčejné. No 1 pořádná lekačka tu byla, až jsem sebou trhnul. Víc jich bohužel nebylo. Lekačky mám totiž strašně moc v hororech rád. No a třetí třetina filmu byla už svižnější, něco víc se tu dělo, trocha krve byla, když mě mrzí, že Rko nebylo až tak úplně moc využité. Ještě tak menší překvapení bylo dobré na konci, když to mohlo být lépe natočeno – pojato. Takže slabý průměr, spíše podprůměr to je, ale já tu 3* dal, asi naposled. Příště budu přísnější v hodnocení.(10.6.2015)

Kombinace detektivky a duchařiny vypadala slibně a zvučně znělo i jméno Jamese Wana na obalu. Tady šlo však spíše o reklamní trik jak nalákat co možná nejvíce diváků, protože on na tomto filmu spolupracoval jen opravdu minimálně. Will Canon se mu sice snažil co nejvíce přiblížit, ale přestože měl v rukávu docela velké trumfy, žádné eso z něj nakonec nevytáhl. Což ve mně vyvolalo mírné zklamání, zvláště když samotný scénář vypadal docela poživatelně. V žádném případě však nejde o žádnou pecku, kterou bych musel vychvalovat do nebes. Spíše jen o další tuctový průměr, který mi velmi brzy vyšumí z paměti. Zápletka jako taková taky zrovna originalitou nečiší, ale dalo se z toho vyždímat rozhodně mnohem více, než se nakonec stalo. Zvláště když už se tu objevilo několik zajímavých lekacích scén, které sice vyděsí opravdu jen slabé nátury a byly snadno předvídatelné, ale alespoň částečně prokrvily samotnou atmosféru. Ta nám místy naservírovala (zvláště ke konci) docela zajímavou podívanou, ale chtělo si to více pohrát s napětím i speciálními efekty. Ty totiž rovněž postrádali potřebný šmrnc. Ponurý dům a jeho děsivé tajemství totiž samo o sobě k dokonalosti nestačí. 50%(25.3.2017)

Wow Wan. Pro mě velmi nenápadný snímek, který produkuje jeden z mých oblíbených režisérů. Naopak jsem byl až překvapen jak je Demonic dobrý horor. Nejvíc potěší délka, která je velmi nenáročná a naopak dokáže divákovi ten čas mírně znepříjemnit. A tím myslím, že mu tělo pracuje a kalorie mizí. Frank Grillo jako detektiv přijíždí na místo činu. Lépe řečeno masakru teenagerů. Příběh se vrací o pár dní dříve, abychom se dozvěděli i my co se stalo. Zatímco se intervaly mezi časovými skoky zmenšují, tak se krátí i čas dvou lidí, kteří jsou stále nezvěstní uprostřed domu. Jakmile jsem si řekl, že film vlastně děsí pouze atmosférou, a kde nic tu nic, tak na mě vybafla zjizvená tvář zpoza kamery. Demonic má několik velmi dobrých míst a díky měnění ruční kamery a filmařské, vše funguje jak má. Herecky se mi i líbila Megan Park, která mi přišla sympatická a do filmu se hodila. Zatímco WANův Dead Silence (2007) poráží tenhle Hororový dům na plné čáře, tak oproti Annabelle (2014), kterou produkoval taky Wan se mi Demonic líbí víc. Je vidět jeho podpis na správně hororovém konci. I když se stále nemohu zbavit pocitu, že kdyby to točil Wan, tak to bude o třidu lepší. (70 %)(4.10.2016)

• Dellamorte

Je prebytočné tady WANovat - tohle je totiž len jeho vyžmýkanej hadr. Spíše mi vadí absence novátorkýho prístupu. To nekonečné "vývolávaní" pomalu už čehokoli mi (s)prostě vadí. Vďaka Bohu, že pod kobercem nebyl pentagram. Ta převeliká autentičnost a tiež nábeh do FF postupne liquidovalo môj zájem ktorý sa zastavil na ľahkovážnej 2ke.(12.5.2015)

Pokoušet se zkoumat ba vyvolávat duchy v domě, ve kterém před lety došlo k jakési okultní zabijačce, je hodně pošetilý nápad... Příjemně temnou a dobře napsanou duchařinu s nečekaným rozuzlením sráží bohům žel do šedého průměru jednak mizerná ruční kamera, druhak nepřesvědčivé herecké obsazení šestice mladých účastníků seance. A taky mě štvou filmy, které končí tam, kde by měly teprve pořádně začít. Nejdůležitější poznatek z filmu - Maria Bello je pořád pěkná kočka, i když zdá se pár kilo přibrala.(30.7.2018)