Reklama

Reklama

Cesta času

  • Francie Voyage of Time : Au fil de la vie (více)
Trailer 1

Bezmála čtyřicet let se ve vizionářské mysli jednoho z nejvýznamnějších amerických režisérů Terrence Malicka rodila myšlenka na ambiciózní esej, která nakonec dostala tvar filmu Cesta času. Snímek se nezabývá ničím menším vznikem, vývojem a zánikem známého vesmíru, životním cyklem sluneční soustavy. V centru Malickovy pozornosti pochopitelně leží evoluce různých živých forem, jejich rozmanité podoby, proměny od jednobuněčných organismů až po formování lidské civilizace. (Film Europe)

(více)

Diskuze

Lavran

Lavran (hodnocení, recenze)

Jak už jsem tu avizoval, v březnu už to konečně bude mít premiéry v jiných evropských zemích i po světě mimo uzavřený festivalový okruh, přičti si k tomu zhruba tři měsíce (možná i méně) a mělo by to už být dostupné na blu-ray discích. To už není tak hrozné - hlavně tedy ve světle toho předešlého čekání (nebo ve srovnání s tím, že se kdysi na nový Malickův film čekalo i dvacet let). ;)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Lavran

Lavran (hodnocení, recenze)

Bluntman

Předlohu dobré znát; o to víc člověk docení, jak se Scorsese vypořádal se závěrem, který mi v knize přišel (duchovně) dost neuspokojivý, stejně tak (a hlavně) i v Šinodově verzi... Úchvatně pomalý, tichý, meditativní film - podobně jako Arrival; možná to je trochu podivné srovnání, ale ty filmy toho mají společného více než by se mohlo na první pohled zdát. Nicméně kino také určitě nevynechám; nevidět to na velkém (co největším!) plátně (a s co nejlepším zvukem) by byl ještě větší hřích. :)

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Lavran

U Silence čekám na plátno, při nejhorším mám v plánu si zajet do jiného města (jako u Patersona), pokud Scorseseho multiplex odingnoruje. Aspoň do kinopremiéry stihnu nakoukat předchozí adaptaci/inspirační zdroje, možná přečíst předlohu. 

na příspěvěk reagoval Lavran

Lavran

Lavran (hodnocení, recenze)

Bluntman

Promiň, dokoukal jsem teď Silence (ano, ze screeneru, přiznávám, jsem heretik, ale mám pro to důvody...), na žerty mě teď úplně neužije. :)

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Lavran

Všimni si toho emotikonu na konci otázky, který měl indikovat, že to nemáš brát vážně, potažmo osobně. Přispívej dál, já (a nejenom já) si to rád přečtu (přečteme). 

na příspěvěk reagoval Lavran

Lavran

Lavran (hodnocení, recenze)

Bluntman

Aha. Takže, když pro mě něco hodně znamená a snažím se o tom v rámci svých možností šířit (tím spíše, že je zrovna tenhle film u nás téměř plošně ignorován), musím být hned za podobnou činnost někým placen? A nejlépe tedy rovnou producenty filmu? Víš, možná to vypadá trochu zvláštně, jsem si toho vědom, ale s tím, že jsem de facto jediný, kdo do téhle diskuse pravidelně přispívá, toho opravdu mnoho nenadělám...

na příspěvěk reagoval Bluntman

Lavran

Lavran (hodnocení, recenze)

Níže odkazované japonské stránky byly v uplynulých dnech aktualizovány a je na nich nyní k náhledu spousta dosud neuveřejněných záběrů z filmu (byť bohužel v mizerné kvalitě). ;)

Lavran

Lavran (hodnocení, recenze)

"Yet Voyage of Time, especially the 90-minute feature-length version, subtitled Life’s Journey, isn’t really declarative at all—at least not in sum. While it may unfurl as a series of statements, a progression of proofs for what is and has been, it’s actually webbed in doubt, uncertainty, and anxiety. The film is simultaneously more ambitious than any previous science or nature-oriented documentary—already a grand, even macrocosmic genre—and yet atypically humble and unstable. Physical evidence is undercut by subjective perception and irresolute emotion."

 

http://www.filmcomment.com/article/terrence-malick-voyage-of-time/

Lavran

Lavran (hodnocení, recenze)

Nikterak objevný, ale přesto zajímavý článek o VoT, který vybízí k úvahám nad budoucností žánru přírodopisných filmů...

 

"As far as your typical, blue-chip natural history documentary goes, that time is over," says Sophokles Tasioulis of Berlin-based Sophisticated Films. "We've filmed every river and every mountain. The audience wants to see more. Either you introduce a bit of scripted drama or you bring in a filmmaker like Terrence Malick who takes a very different approach to documentary."

 

http://realscreen.com/2016/10/11/voyage-of-time-a-new-course-for-natural-history/

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Související novinky

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (více)

Reklama

Reklama