Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

chelseaman22

To je tak nekoukatelný! Hlavní protagonisté jsou absolutně nesympatičtí a to komplikuje jakoukoli další činnost. Celé je to také nesourodé a příšerně těžkopádné. Ali spí kde může, s kým může a hlavně dokáže pěstmi rozbít led na rybníce. Kdežto Stéphanií (známá toť celebrita z TDKR) nemá zájemce o koitus a stává se krapet sociopatickou osobností. Pokud hledáte něco podobného, tak doporučuji Soul Surfer (2011) - o dva stupně lepší, o jednu herečku hezčí a o jedno pánské pozadí méně = jasná výhra! 59% Celosvětový výdělek k 18. 1. 2013: $17,796,150, což je 0,86 násobek budgetu ()

fantassia

Tak já jsem byla vcelku spokojená, na pět to není a ta čtyřka je trochu horší, určitě by se to dalo ještě propracovat. Čistá romantika to rozhodně nebyla. naopak zavánělo to surovou reálností , něco co běžně zažíváme, sledování zaměstnanců kamerama, aby je zaměstnavatel mohl vyhodit, kdy se to bude hodit, chlapa, co souloží stejně jako jí chleba, podle potřeby se nají doma, u kolegyně nebo v bufetu, případně posbírá zbytky, podle toho jak to zrovna vyjde a nemá potřebu to nějak řešit. Líbil se mi kontrast malého vyhublého děcka se svalovým vybavením taťky, který může kluka buď ubít v návalu vzteku nebo jejich využitím zachránit Pěkných nápadů tam bylo dost, jen si s nima víc pohrát. 61% Jacques měl tu filosofii dodělat, určitě by mu to prospělo v tvorbě, takhle mi to přijde nedodělaný, nepropečený a přitom základ se našel, ale je to trochu odfláknutý. ()

Qitek

Netradiční odtažitá romance Jacques Audiarda mě ( stejně jako jeho film Prorok ) rozsekala až v samotném ( i když z čista jasna uspěchaném ) závěru. "Malý" film, který malé věci i zásadní okamžiky "servíruje" spíše mimoděk, až nezaujatě, je naprostým opakem emotivně nabouchaného traileru a ve vší síle zasáhne srdce až ve finále, který i přes svou náhlost paradoxně udělá celý film. ()

Tosi

Citově hodně syrový film, nicméně líbil se mi nadmíru nečekaně. Dva hlavní hrdinové, které potkaly tvrdé životní rány, vytváří komplikovaný vztah...jestli to může fungovat, když jsou oba v podstatě sobečtí a city moc vyjadřovat neumějí? Tak jako v životě, i v tomto filmu platí, že ať člověka potká cokoliv, ať vypadá jakkoliv, ať dělá chybu za chybou, touží milovat a být milován. ()

Johnny.ARN

Pekne vystavaný príbeh so sympatickými postavami. Ale ultra dlhé a opäť sa riešili len tie bežné problémy. Trochu chýbala motivácia niekedy a ten záver bol síce zaujímavý, ale veľmi priateľský pre diváka. A chceli sme viac ceciek od Marion. Zahraté fantasticky. 3 z 5 ()

uiu

Opět jeden z těch filmů, co mě poučil, že nemám dávat na dojem z traileru. Protože po shlédnutí traileru jsem si myslela, že to bude romanťák o dvou zamilovaných lidech, z nichž jednomu se stane nehoda, během které přijde o nohy a oba se musí potýkat krizí ve vztahu způsobeného nehodou spolu s posílením vzájemné lásky a starosti o toho druhého. Jenže ouha, pak si pustím film, u kterého jsem asi po 10 minutách musela podívat, jestli je to skutečně ten film, co jsem chtěla vidět. Ali je svobodný otec, který střídá práce jako vyhazovač nebo hlídač a právě při potyčce na diskotéce potká Stephanie, která má přítele a dělá cvičitelku kosatek. Při jedné show se stane nehoda, následkem níž přijde Stephanie o obě nohy. Přítel ji opustí a rozhodne se zavolat vyhazovačovi z diskotéky, který jí na sebe dal číslo pro případ nouze. Ali je ten typ chlapa, co se nechce vázat, takže spí náhodně s kteroukoliv ženskou, kterou zahlídne v posilovně a Stephanie je pro něj jen kamarádka, které tu a tam vypomáhá, když si chce jít zaplavat na pláž. Zatímco Stephanie k němu cítí víc, než by asi chtěla, on ji i po společném sexu bere pořád jen jako "friend with benefits". Jejich vztah je sice zajímavé sledovat, ale o žádné srdceryvné poučení do života, jak si máme vážit svých končetin se nejedná a jelikož jsem očekávala úplně jinou dějovou linku, tak jsem byla celkem zklamaná, nehledě na to, že Ali je nesympatický děvkař a strašný otec. ()

venison

"Romantické" drama plné neslučitelných protikladů.. Krásná inteligentní sociálně zajištěná Marion Cotillard se střetává s přitroublým obhrublým sociálním případem Matthiase Schoenaertsem a vzniká mezi nimi podivné přátelství a ještě podivnější milenecký vztah bez hmatatelné lásky a touhy.. Ale jakýmsi zvráceným způsobem se potřebují.. Škoda, že scén s kosatkami zde moc není.. Závěrečné vyhrocení vztahu otce se synem mě velmi zasáhlo.. Zajímavý příběh vyprávěn nepříliš zajímavým způsobem.. Ale na francouzský film skvělý! ()

rockwoman

Když svaly zatemní mozek,pak je to marný. Přesně tyhle pocity ve mě vyvolal Ali a Stephanie i se svým handicapem měla na lepšího partnera. Jediný silný moment tady =setkání Stephanie(po úrazu) se svou kosatkou. Tam jsem na okamžik cítila to silný pouto přátelství mezi člověkem a zvířetem. ()

Ace.Anita

Četla jsem, že to vzniklo jako experiment, kdy režisér spojit dvě nesouvisející povídky od jednoho autora. Nápad je to zajímavý a.. Jo, no. Je to zajímavé. To je asi tak všechno, co o tom dovedu říct. Na dojemné, milé, odpudivé ani pravdivé to nevidím. ()

Narya89

Už podle názvu se jedná o drsný existenciální snímek, který poskytuje náhled do hlubin lidské duše. Je to jeden z těch filmů, ve kterých musíte obdivovat vůli k životu, kterou v sobě asi každý máme, ale většinu času si ji ani neuvědomujeme, protože pro nás život není až tak obtížný. Až když se stane nějaká zlomová událost, jako v případě Stephanie její úraz, tak si uvědomíme, co jsme vlastně do té doby měli a přišlo nám to zcela samozřejmé. A myslím, že tuto skutečnost je vždycky dobré si občas připomenout. ()

Mishqo

Neohrabaný boxer a beznohá trénerka kosatiek. Akokoľvek sarkasticky môže úvodná veta znieť, film sa mi celkom páčil. Marion snáď môže hrať akúkoľvek postavu a vždy sa mi bude páčiť. Akurát by som vytkol zahrňovanie viacerých zbytočných faktorov do deja na úkor detailnejšieho vykreslenia vzťahu medzi hlavnými postavami. Milé a úprimné, jednoducho francúzske. ()

MencaCZ

Značně nevšední film. Něco jako když pejsek s kočičkou vařili dort, protože v tomto filmu bych našel odkaz na film Intouchables poté nějakou "přísadu" z Warriora či Rockyho a to vše v korpusu z Vašeho oblíbeného romantického filmu. Na rozdíl od počinu pejska a kočičky (kterým výsledek pokud si pamatuji moc nevyšel) ale toto chutná velice dobře :-) ()

dragon94

Opravdový krásně natočený silný film... který jde opravdu až na dřeň .... Excelentní herecké výkony, výborná kamera, skvělé zvraty, uvěřitelné charaktery, výborná hudba... a silný.. velice silný příběh.... 4* 81%... ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)