Benjamins

Začiatočníci

Akční / Komedie / Krimi

USA / Německo, 2002, 95 min

• kingik

Čekal jsem nabušenou akční komedii s cool hláškujícími černochy, ale nevyšlo to. Miami je totiž jako stvořené pro akční spektákly s hláškujícími černochy, ale to by se to taky muselo umět podat. Režisér černé pleti Kevin Bray vytáhl z druhé ligy ranaře Ice Cube a komika Mike Eppse a obsadil je do akční komedie s áčkovými parametry. První jmenovaný příliš hereckého talentu nepobral a druhý týpek na všechno nestačil, když se film omezil jen na schematické pojetí. Pár přestřelek a výbuchů už dnes taky neohromí při nárocích dnešního diváka kladených na strukturu akčního filmu. Navíc se Bray nechal zřetelně inspirovat stylem kolegy Baye, který ovšem v jeho režii postrádá jakoukoliv vybroušenost. I přes dobrý vizuál a technickou stránku filmu se jedná o akční film, který v ničem moc nevyniká a podobných filmů se jednu dobu točilo jako na běžícím páse. Bray toho před tímto filmem mnoho nenatočil a tak se dalo očekávat, že se bude chtít vytáhnout. Nevybral si však dostatečně zajímavý scénář obsahující něco opravdu originálního a již tedy několikrát neviděného. Mé hodnocení: 40%(7.3.2013)

Totálně tuctová buddy komedie, která je, k tomu všemu, od začátku docela slušně trapná. O chvíli později ale rozjede sérii pohodových scén, které dokáží jakž takž naladit průměrnou atmosféru. Celkově ale nic, co by stálo za opáčko.(4.3.2016)

Popkornová akční komedie, která měla určitý potenciál, ale nějak se to nepovedlo. Nemůžu si pomoct, ale jako by si ti dva pánové hráli na své kolegy. Ice Cube mi svým výstupem a vážností silně připomínal Willa Smitha a Mike Epps svojí ukecaností a výrazem zase Martina Lawrence. Zábavnost jim však nějak nešla od pusy, což zapříčinilo lehkou nudnost. V ději jsem se občas ztratil. Neustále se tam motali do jednoho diamanty, výherní tiket, peněženka a touha někoho sbalit. Akční scény ovšem stojí za pozornost. Mají dynamiku a styl. Jenomže do povzbudivého výsledku je to nějak málo. Inu, není každý den posvícení.(19.12.2013)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $25,916,319Tržby Celosvetovo $26,306,533(22.11.2008)

Prvých 15 minút je skvelá zábava s výbornou akciou. Proste nieje to to čo si predstavíte kedˇ sa povie film s Icem Cubem a Mikem Eppsem. Nasledujúcu hodinu sa však hlavní predstavitelia snažia o humor, ktorý je však dosť nudný iba niekedy zaznie niečo fakt vtipné. Ale posledná polhodina je znovu výborná. Keby bolo vo filme viac adrenalínu a akcie mohol byť výsledok ešťe lepší.(17.3.2004)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 151krát což je 1,58krát za 1 minutu. (Dixxx)