Další hroznej pátek

Friday After Next

Ďalší hrozný piatok

Komedie

USA, 2002, 81 min

Když vám zloděj převlečený za Santu ukradne vánoční dárky a k tomu stereo, v němž máte peníze na nájem, vypadá to na hodně pokažený Vánoce. Ale v tomto filmu je tohle z pohledu hlavních hrdinů jen začátek neobyčejně ztřeštěných a nezapomenutelných vánočních svátků. Já jsem se na tenhle film podíval jen kvůli tomu, že se odehrává o Vánocích, jinak bych si ho asi nechal ujít, protože černošské komedie a černošský humor mi běžně příliš nesedí. Ale s velkým údivem musím konstatovat, že tenhle film mě dokázal zaujmout i pobavit, a za to mu určitě patří můj vděk. Našlo se tu pár velmi vtipných scének i hlášek, do toho musím pochválit i vydařené herecké výkony všech zúčastněných a vůbec celý film byl úžasně sympatický a především jiný než většina vánočních filmů, které měl dosud možnost vidět, a to se cení, protože ve spleti spousta jiných vánočních filmů, kde jde o lásku, rodinu, porozumění, víru v kouzlo Vánoc a podobně, tenhle film velmi výrazně vyčnívá. A právě za to, že je tak moc jiný, a přitom vtipný a snadno koukatelný, jsem se rozhodl udělit nadprůměrné hodnocení v podobě čtyř hvězdiček.(18.12.2012)

• kingik

Nezasmát se tomuhle "černému" opusu znamená mít zkurvenej pátek. A i když se tady sešla dostatečně ztřeštěná partička afroamerických herců nižší hvězdné svítivosti, nebylo gagy z čeho moc vybírat a zůstala zde taková ta fádní trapnost, kterou znám z obdobných komedií. Film tak nějak kolem mě proplul bez většího zájmu, ale herecké obsazení si nezaslouží film zadupat a k dobru se dá připočíst i nějaká ta snaha neopakovat se a být trochu originální. Jenže z takto vesměs nevýrazného filmu si za pár dnů stejně nic nevybavím. Poměrně vysoký rozpočet (20 mil.$) nebyl na filmu znát. Mé hodnocení: 40%(10.7.2013)

Stupidita na vysokej úrovni (ono to nieje paródia?). Strelené hláška a ešte strelenejšie postavy, ktoré zrejme vyliezli z rozprávkovej knižky pre začínajúcich černošských kriminálnikov vyrastajúcich v ghette. k tomuto sa nedá povedať nič z hladiska filmového umenia (rúham sa, viem). Je to ale tak stupídne až to baví. TV markízu chválim za úžasne komický dabing a pokus o navodenie afroamerického akcentu.(5.6.2008)

• Malarkey

Komedie s černochama jako jsou Ice Cube nebo Mike Epps představuje jedno. Tunu vyhulený trávy a hromada vysmátejch černochů. Občas to stojí za to občas je to hrozná nuda, občas to má kopu nechutnejch narážek, občas to má opravdu pár vydařenejch vtípků. Tohle je prostě směsice toho všeho co tady povídám, ale i tak mě to nebavilo. Já zrovna takovým komediím neholduju, ale když není na co koukat, tak alespoň tohle bodne.(21.6.2008)

Tento diel si zobral do parády Marcus Raboy a tentokrát to páchlo na prúser. Prostredie sa odohráva v neškodnom mestečku cez sviatky. Tržby boli dosť slabé a dá sa povedať že Marcus tento tretí diel nezvládol .. Už to nieje to čo bývalo, ale našlo sa pár vtipných situácii . Celé mi to prišlo ako priemerná komédia a Ice Cube to jediný ťahal . Film ako ušitý na Sobotňajší večer a dávam 3 hviezdy.(10.7.2013)